Schůzka na ÚP a zavřené školky

Anonymní
27.3.21 13:48

schůzka na ÚP a zavřené školky

Jsem momentálně po rodičovské nezaměstnaná na ÚP, už bez nároku na podporu. Mám na pondělí psanou schůzku, ale školkové dítě (4r) doma, jelikož jsou teď zavřené i školky, což je samozřejmě logicky překažka nejen v mnoha zaměstnáních, když s ním musím být doma, ale i v tom si práci vůbec hledat a najít, starší děti nepohlídají, protože mají online výuku..Tak nevím, jak se to teď dělá, to mám nejmladší dítě vzít sebou? Nebo raději nějakému staršímu dítěti napsat omluvenku z online výuky, aby mohlo pohlídat? Fakt nevím, už jste někdo řešili?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20511
27.3.21 13:59

Dítě vezi sebou v čem je problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1936
27.3.21 14:01

Vzala bych dítě s sebou, pokud je to schůzka na čas, vyhnete se čekání, takže by nemělo být tak zpruzené, vezmi mu s sebou nějakou mňamku, hračku nebo knížku, aby se zabavilo, to dáte ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
27.3.21 14:12

Taky jsem byla s dítkem na úřadech a nikdo (kromě dítka) nic nenamítal.
Vzít ho sebou je určitě lepší varianta, než ho nechávat staršímu sourozenci hlídat, když má školu.
Raději chodím bez něj nakupovat i po úřadech, ale teď to prostě nejde. Úřady ještě jdou, ale nakupování je o nervy. Celou cestu poslouchat, jestli tam musíme, jakmile dám první věc do vozíku, tak, že už jdeme domů, že už něco máme… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 14:12

Mám to úplně stejně. Akorát schůzku mám v úterý. Holt vezmu školkovou s sebou. Jenže já to mám navíc minimálně na dvě hodiny i s cestou, kdy musím nechat dvě děti školou povinné samotné doma na online výuce.

• Citovat
  • Nahlásit
1441
27.3.21 14:13

Promiň, ale máš nejméně tři děti, jak vyplývá ze zakládajícího příspěvku a potřebuješ řešit na internetu takovouto naprosto banální a celkem běžnou situaci?
Co je tak neproveditelného na tom, vzít dítě s sebou na ÚP? Z Tvého příspěvku vyplývá, že dítěti je cca 4 a 1/2 roku :roll:
Tak trochu mi připadá, že Tobě se nechce do práce a vymýšlíš číčoviny.
Kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8538
27.3.21 14:20

A ty jsi nějaká nesvéprávná, nebo jen neschopná? :think:
Normální člověk by nic neřešil a vzal dítě sebou ;)

Nebo je to jen výmluva a makat se nechce? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
27.3.21 14:24

Já sebou musím všude tahat miminko, protože nemám žádné hlídání, a resim, kde nakojim, prebalim, jestli mi tam nebude brečet, jestli tahat vajíčko nebo kočárek… jaká to bude pohoda, až ji budou čtyři roky, nechápu, co resis :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
27.3.21 14:30
@pecora píše:
Já sebou musím všude tahat miminko, protože nemám žádné hlídání, a resim, kde nakojim, prebalim, jestli mi tam nebude brečet, jestli tahat vajíčko nebo kočárek… jaká to bude pohoda, až ji budou čtyři roky, nechápu, co resis :lol:

Ono tahání mimina je o dost jednodušší než tahání většího dítěte. Čtyřletak by měl být vesměs ok (taky se může podařit :roll: ), ale takové zpruzelé dvouleté batole je top :zed:.

Kdyby to zakladatelka neřešila na poslední chvíli, tak řeknu, ať zavolá úředníci a domluví se s ní…takhle holt úřednice uvidí, že si nevymyšlí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10500
27.3.21 14:33

@pecora šla jsi někam na úřad se čtyřletým dítětem? Věř tomu, že je to pohoda s miminkem, s tím čtyřletým je to na odstřel. Přebalit a nakojit se dá fakt všude :roll:

Jinak jo, zakladatelko, vzala bych si s sebou a ještě něco, čím ho zabavíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5031
27.3.21 14:36
@Anonymní píše:
Jsem momentálně po rodičovské nezaměstnaná na ÚP, už bez nároku na podporu. Mám na pondělí psanou schůzku, ale školkové dítě (4r) doma, jelikož jsou teď zavřené i školky, což je samozřejmě logicky překažka nejen v mnoha zaměstnáních, když s ním musím být doma, ale i v tom si práci vůbec hledat a najít, starší děti nepohlídají, protože mají online výuku..Tak nevím, jak se to teď dělá, to mám nejmladší dítě vzít sebou? Nebo raději nějakému staršímu dítěti napsat omluvenku z online výuky, aby mohlo pohlídat? Fakt nevím, už jste někdo řešili?

Proč si vlastně pořizuješ děti, když si neumíš poradit ani s totální banalitou. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 14:38

Vidíš a nám nezbývá, než nechat každý den čerstvého čtyřleťáka doma se sourozenci, i když mají online výuku. Prostě to jinak nejde. Jsme šťastní, že muž má konečně zase normální práci a z mé strany si prostě nemůžeme dovolit přijít o příjem. Prostě nás tahle hnusná doba dohnala do situace, kdy to tu musí každý den zvládnout 3-4 hodiny sami. Takže jednorázové usazení čtyřletého dítěte před televizí a odejití na úřad bych asi fakt neřešila

• Citovat
  • Nahlásit
10621
27.3.21 15:00

@Zumpa Proto je asi i na UP…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53033
27.3.21 15:07

Tak vem dítě, ať jde s tebou. Nebo starší pohlídají i za cenu jednorázového posazení k pohádkám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17515
27.3.21 15:22

Já půjdu proti proudu. Zvedla bych hned ráno telefon a zavolala na úřad. Dítě bych nikam netahala.
Průser je, pokud máš tu schůzku hned ráno, to sis měla zavolat dřív a omluvit se.

Nechci být zlá, ale nějaké návyky by sis měla osvojit, bude se ti to vcelku hodit, až budeš opravdu chtít jít do práce.

Jako třeba omluvit se dostatečně dlouho dopředu, zajistit si hlídání a naučit se používat telefon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat