Schválení příspěvků na bydlení, kdy ho vyplatí?

Anonymní
20.4.17 16:01

schválení příspěvků na bydlení, kdy ho vyplatí?

Ahoj. 3.4. (prvního byla sobota tak proto) jsem podala poprvé žádost o příspěvek na bydlení. Dokládala jsem měsíce leden, únor a březen. Kolem 13-14.4. mi přišlo vyrozumění, že mi ho přiznali ve výši kolem pětistovky od toho 1.4. do 30.6. ale peníze mi pořád nepřišli. Tak já nevím právě zda je mám ještě čekat nebo mi přijdou až příští měsíc? Příbuzná také žádala v ten samý den a peníze měla už skoro před týdnem, ale ta dávky pobírala už i předtím. U mě je to jen na určitou dobu, po těch třech měsících už znova žádat nebudu, je to z důvodu nečekaného krátkodobého snížení příjmů. Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
20.4.17 16:07

Přijdou ti až v květnu, to je snad jasný :)

• Nahlásit
  • Citovat
Doe_Jane
20.4.17 16:08

A proč bys tam měla chodit prvního? :D normálně během měsíce, pokud dojdeš v první půlce tak to v pohodě stihnout na 1. výplatní termín v květnu :)

• Nahlásit
  • Citovat
915
20.4.17 16:21

No ze zkusenosti vim, ze pokud prijde vyrozumeni o priznani, tak do dvou dnu prijdou penize. Sestra tez pobirala doplatek na bydleni a penize mela v tentyz mesic jaky sla zadat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
915
20.4.17 16:24

Pokud chces vedet na cem jsi, tak zavolej na urad prace a oni ti reknou v jakem mesici a kdy penize poslou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2065
20.4.17 16:35

Vždycky se příspěvek na bydleni dostává zpetne. Dostanes ho květen, červen, červenec…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.17 16:40
@tessa2323 píše:
No ze zkusenosti vim, ze pokud prijde vyrozumeni o priznani, tak do dvou dnu prijdou penize. Sestra tez pobirala doplatek na bydleni a penize mela v tentyz mesic jaky sla zadat.

Právě, že příbuzná říkala, že to přijde v tom měsíci, ve kterém žádám, že je to k nájmu toho daného měsíce. Přišlo mi vyrozumění tuším 13teho to bylo. Pak pátek 14, víkend a svátek, mám to sice na složenku, ale zdá se mi to dlouho no tak já právě nevím. Jdu se teď zeptat na poštu, jestli mi to tam třeba neleží, ale to pochybuju, když ostatní šeky mi přišly normálně

• Nahlásit
  • Citovat
3054
20.4.17 16:51
@Anonymní píše:
Právě, že příbuzná říkala, že to přijde v tom měsíci, ve kterém žádám, že je to k nájmu toho daného měsíce. Přišlo mi vyrozumění tuším 13teho to bylo. Pak pátek 14, víkend a svátek, mám to sice na složenku, ale zdá se mi to dlouho no tak já právě nevím. Jdu se teď zeptat na poštu, jestli mi to tam třeba neleží, ale to pochybuju, když ostatní šeky mi přišly normálně

A nemá příbuzná doplatek na bydlení? Pokud máš příspěvek na bydlení ( jsou to různé dávky), žádost podaná v dubnu, doloženy příjmy a výdaje za předchozí čtvrtletí, dostaneš vyplaceno květen, červen, červenec…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7426
20.4.17 16:52

Dávky se vyplácejí následující měsíc po měsíci, za který náležejí. Takže, když ti schválili příspěvek na duben, dostaneš peníze v květnu. Příbuzná ti to řekla špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.17 17:29

Tak příbuzná má příspěvek i doplatek. Tak asi máte pravdu. Právě každý den čekám, že to přijde a furt nic. A volat na socialku jsem nechtěla, už tak mi bylo trapně o to jít požádat a ještě si volat kde to mám to jsem fakt nechtěla. Takže děkuji za odpovědi, jste zlaté :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
2979
27.12.17 12:20

Ahoj, chtěla jsem se zeptat… Rozvádím se, a manžel mě vyhazuje ze svého domu… Byli jsme domluvení, že tu můžu zůstat s dětmi do doby, než bude volny byt, který mám zamluvený a bude hotový kolem května… Teď mi ale řekl, že se mam do měsíce odstěhovat… Problém je, že chodím do prace, kde se dělá jen přes sezonu, a to od března do listopadu. Nyní jsem bez práce a jsem na podpoře, kde beru cca 8000. Manžel mi zatím alimenty neplatí, a i kdybych si teď našla náhradní byt, náklady na bydlení a děti nepoplatim. Nevíte, jestli mám nárok na nějaké příspěvky už teď, nebo nemám nárok na nic… Jde mi o to, abych včas stačila platit nájem, na který teď bohužel nemám. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama