Schytávám to od známých kvůli tchýni

Anonymní
16.10.20 08:37

Schytávám to od známých kvůli tchýni

Poslední asi 2 měsíce mají známí neskutečně poznámek na to, jak se chováme ke tchýni- babičce. S tím, že mi je to nepříjemné a nevím, jak to zastavit.

S tchýní jsme si sedly tak napůl. Pracujeme ve stejné firmě a po 15 letech s jejím synem se respektujeme. Nikdy se mi moc nelíbílo, jak se stará o moje děti a tak tam chodíme na návštěvy, oni k nám atd. Hlídání proběhlo během 8 let několikrát, ale spíš málo. Na oslavy jsme často, i se švagrem, protože mají nejvěětší zahradu. Kdo slaví, ten upeče a nachystá občerstvení. Nám to tak docela vyhovuje. Občas odvezou do školky nebo vyzvednou a odvezou domů (bydlíme od sebe do 20 minut). Ale je to výjimečné, když jsou problémy s autem nebo mě i manželovi to nevyjde v práci, atd.

Situace se změnila, když se jejímu druhému synovi narodilo dítě. A babičku využívají prakticky denně. Vaří jim obědy, chodí jezdit s kočárkem i na víc hodin denně. A já to začínám schytávat od kolegyň a známých, že babičku přetěžujeme. A jsou to lepší i horší komentáře.
Je pravda, že když vařila pro švagra, tak toho někdy udělala víc a cestou nám třeba taky přivezla, ale vyloženě říkala, že je to pro naše děti a já si o to neříkala.

Dřív jsem tohle neznala, u nás ani u jednoho z dětí takhle nelítala 8o a ani u třetího, které se brzy narodí, to neplánuji.

Švagr bydlí v sousedním městě. Myslím, že hlavním problémem je, že babička vypráví, že má už moc vnoučat a o všechny se stará. Našim návštěvám, kdy zajdeme v sobotu odpoledne na kafe říká „víkendové hlídání“. Nechce asi říct, že jde hlavně o jedno vnouče nebo nevím. :nevim: Vypráví to i pozitivně, ale tak intenzivně, že to pak prostě :zed: vyznívá úplně jinak. :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6202
16.10.20 08:47

Já bych řekla, že je jen na tchýni si určit, jestli jí pomoc s vnoučetem švagra tolik vyčerpává, tam mu občas říct ne, stejně jako to dělala u vašich dětí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3725
16.10.20 08:50

A? Co je jádro pudla? Babička si může vykládat co chce, s tím nic neuděláš, pokud s ní nejde o tom mluvit. Tvoje nevýhoda je, že spolu makáte. Babička si hraje na samaritánku co se o všechny stará a všem pomáhá, až z toho nemá vůbec žádný čas pro sebe. Znám taky takové a realita je jako u vás, někde jinde. Nicméně je to tak, jak to je. Smiř se s tím, promluv si s ní nebo změn práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12659
16.10.20 08:54

Ja tomu nerozumim, vy ji pretezujete a ona pecuje hlavne o deti svagra? Tak bych asi oznamila, ze na par let prerusujete styky, jestli jste na obtiz 8o Ta zatez nejde primarne od vas, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 08:54

Trochu jsem se rozepsala. Ale nevím, jak se dostat z řečí. Babičce jsem se snažila to naznačit, už při tom jejím vyprávění. Naplno říct, že my po ní kromě výjimečných situací nic necheme, nemůžu. Pak mě napadlo, říct to švagrovi. To mi ale vymlouvá manžel. Oni berou všechno nějak jinak. Mají mnohem lepší zázemí než my. Švagr pracuje z domu a švagrová je od začátku těhotenství na "rizikovém, i když potíže neměla a u toho malého miminka si prostě nestíhají odpočinout. Nebo to tak vysvětlují mě, která těhotná a se dvěma dětmi, to vůbec nemůžu chápat :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
186
16.10.20 08:59
@Anonymní píše:
Trochu jsem se rozepsala. Ale nevím, jak se dostat z řečí. Babičce jsem se snažila to naznačit, už při tom jejím vyprávění. Naplno říct, že my po ní kromě výjimečných situací nic necheme, nemůžu. Pak mě napadlo, říct to švagrovi. To mi ale vymlouvá manžel. Oni berou všechno nějak jinak. Mají mnohem lepší zázemí než my. Švagr pracuje z domu a švagrová je od začátku těhotenství na "rizikovém, i když potíže neměla a u toho malého miminka si prostě nestíhají odpočinout. Nebo to tak vysvětlují mě, která těhotná a se dvěma dětmi, to vůbec nemůžu chápat :roll:

Nechapu, co resis? Ze lide z vesnice o vas mluví? To je ale jen problem v tve hlave. Lide z okoli o vas budou mluvit vzdy. S tim nic neudelas. Vykasli se na to a neres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 09:02

@Heivka Našim dětem právě nikdy NE neřekla, jen my to prostě po ní nechtěli. Spíš naopak, já jsem s kočárkem a na hřiště většinou šla sama, proto jsem si taky ty děti pořizovala. :) První týdny bych třeba u druhého ten oběd ocenila. Ale když nebyl, zařídila jsem sama.
Já půjdu brzy na mateřskou :mrgreen:,ale jsme na malém městě a teď to opravdu graduje. Na hřišti mě odchytla kamarádka tchýně, co mi vyčetla, že jsem pěkný lenoch a babičku vyřídíme, než půjde do důchodu. Nic si vysvětlit nenechala. Jiní mi zase gratulují, jak mám super servis a mě je to prostě nepříjemné.

• Citovat
  • Nahlásit
4594
16.10.20 09:03
@Anonymní píše:
Poslední asi 2 měsíce mají známí neskutečně poznámek na to, jak se chováme ke tchýni- babičce. S tím, že mi je to nepříjemné a nevím, jak to zastavit.

S tchýní jsme si sedly tak napůl. Pracujeme ve stejné firmě a po 15 letech s jejím synem se respektujeme. Nikdy se mi moc nelíbílo, jak se stará o moje děti a tak tam chodíme na návštěvy, oni k nám atd. Hlídání proběhlo během 8 let několikrát, ale spíš málo. Na oslavy jsme často, i se švagrem, protože mají nejvěětší zahradu. Kdo slaví, ten upeče a nachystá občerstvení. Nám to tak docela vyhovuje. Občas odvezou do školky nebo vyzvednou a odvezou domů (bydlíme od sebe do 20 minut). Ale je to výjimečné, když jsou problémy s autem nebo mě i manželovi to nevyjde v práci, atd.

Situace se změnila, když se jejímu druhému synovi narodilo dítě. A babičku využívají prakticky denně. Vaří jim obědy, chodí jezdit s kočárkem i na víc hodin denně. A já to začínám schytávat od kolegyň a známých, že babičku přetěžujeme. A jsou to lepší i horší komentáře.
Je pravda, že když vařila pro švagra, tak toho někdy udělala víc a cestou nám třeba taky přivezla, ale vyloženě říkala, že je to pro naše děti a já si o to neříkala.

Dřív jsem tohle neznala, u nás ani u jednoho z dětí takhle nelítala 8o a ani u třetího, které se brzy narodí, to neplánuji.

Švagr bydlí v sousedním městě. Myslím, že hlavním problémem je, že babička vypráví, že má už moc vnoučat a o všechny se stará. Našim návštěvám, kdy zajdeme v sobotu odpoledne na kafe říká „víkendové hlídání“. Nechce asi říct, že jde hlavně o jedno vnouče nebo nevím. :nevim: Vypráví to i pozitivně, ale tak intenzivně, že to pak prostě :zed: vyznívá úplně jinak. :cert:

Známým řekni, že tchyně si dělá co chce a vy ji pistoli u hlavy nedrzite. A jestli mají nějaké dotazy, ať se obrátí přímo na ni. A přestaň ji pořád sledovat, co pro koho dělá. Starejte se o sebe, budete mít klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6

Pokud vám tchýně nehlídá a vy k ní jen chodíte na návštěvy, řekla bych každému, kdo by na mě s tímhle přišel, že si nejspíš něco popletl a že vůbec nevím, o co se jedná. Tchyni bych požádala, ať o nás přestane mluvit jako o příjemcích nadstandardní péče, že nemám chuť probírat s cizími lidmi rodinné záležitosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2860
@Anonymní píše:
Trochu jsem se rozepsala. Ale nevím, jak se dostat z řečí. Babičce jsem se snažila to naznačit, už při tom jejím vyprávění. Naplno říct, že my po ní kromě výjimečných situací nic necheme, nemůžu. Pak mě napadlo, říct to švagrovi. To mi ale vymlouvá manžel. Oni berou všechno nějak jinak. Mají mnohem lepší zázemí než my. Švagr pracuje z domu a švagrová je od začátku těhotenství na "rizikovém, i když potíže neměla a u toho malého miminka si prostě nestíhají odpočinout. Nebo to tak vysvětlují mě, která těhotná a se dvěma dětmi, to vůbec nemůžu chápat :roll:

Takže tobě vadí narážky okolí (asi v praci). S tchyní problém nemáte. Na to bych se vybodla. Jestli máš svědomí čisté a víš, jak to je, neřeš to. Nekomentuj, oni s tim za chvilku přestanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 09:07
@beruska9 píše:
Ja tomu nerozumim, vy ji pretezujete a ona pecuje hlavne o deti svagra? Tak bych asi oznamila, ze na par let prerusujete styky, jestli jste na obtiz 8o Ta zatez nejde primarne od vas, ne?

Asi tak nějak. :roll: Já si právě myslím, že ta zátěž od nás nejde. Ale babičce je asi hloupé říct v práci, že dělá mladšímu synovi chůvu s kuchařkou, tak vypráví, že je to počtem vnoučat a pak začne, že naše dcera chodí na bruslení, je potřeba sehnat věci na bruslení, což vůbec nedělá a ani neplatí! 8o

• Citovat
  • Nahlásit
6202
16.10.20 09:10
@Anonymní píše:

Já bych to na plnou hubu řekla, moje máma měla takovéhle řeči, přitom i když má moje děti ráda, tak upřednostňuje neteř s tím, že ségra s jedním dítětem potřebuje víc pomoct, než když já měla jedno, druhé v břiše a ruku na pásce, kvůli vykloubenému rameni. :roll: Taky si takhle „stěžovala“ v práci když jsem se tam za ní zastavila (to už byly obě děti na světě), tak si mě její kolegyně vzala stranou (byla jsem se za ní jenom zastavit a přinést jí ve vedru do práce zmrzlinu) že bych měla trochu ubrat s hlídáním že 3 děti na celý víkend jsou moc. To už jsem se naštvala a do mamčina vyprávění jsem ukázala fotky, jak jsme s manželem a dětmi ten víkend, o kterém mluvila, úplně mimo bydliště a že mamka viděla děti na 20 minut když jsme jim předávali houby, které jsme jim z výletu přivezli. Od té doby mám klid, mamka z vyprávění trochu ubrala, nebo aspoň tehdy když jsem přítomna, takže mě s tím nikdo neotravuje a to mi stačí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29549
16.10.20 09:21

No tak to je pekne neprijemne. Babka si vymysli a ty vypadas jako nejvetsi lemra. Taky by mi to hodne vadilo! Ale co s tim? Jedine s ni promluvit at toto nesiri! Nic jineho mne nenapada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 09:24

@Uslava Ta pistole u hlavy je dobrá, to mě pobavilo :mrgreen: Já se starám o sebe, někdy mě to teda ale vytočí. Ještě minulý týden jsem odcházela z oslavy narozenin dřív, že mi není dobře a že ty nevolnosti večer úplně nezvládám. A švagr na to polibek pro manželku a dovětek: „někdo holt zvládá a někdo ne.“
Tak ono si nejde nevšímat, když babička hlásí, že pádí v pátek dřív, aby stihla uvařit, že má hlídání. A v pondělí vypráví s fotkama našich dětí, jak si skvěle pohrají pexeso, když mi ten víkend byli sami na chatě!! 8o Prostě motá několik věcí do hromady. :zed: Kolegyně na to: „ty si to teda umíš zařídit“ To jsem ještě vysvětlovala, že na té chytě byly děti s námi. Teď už na to kašlu. Ale vadí mi to.

• Citovat
  • Nahlásit
29549
16.10.20 09:26

Svagr peknej debi. l taky. Boze, nezavidim ti. Ja bych videla rudě a neco mu rekla :cert: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama