Screening 1. trimestru - špatná krev i ultrazvuk

Anonymní
6.2.17 20:48

screening 1.trimestru - špatná krev i UTZ

Ahoj holky, měla bych dotaz. Mám za sebou screening v prvním trimestru a výsledky mi vyšly v šedé zóně, Trizomie 21 byla 1:536 ( v papírech mám pak i napsáno, že výsledek vyšel v šedé zóně pro T 21 1:271. Doktoři nám říkali, že může jít o dawnův syndrom nebo případně o nějakou srdeční vadu. Stalo se někomu, že by mu vyšla špatná krev a zároveň i špatný UTZ a nakonec má zdravé mimčo? v krvi mám špatné hodnoty PAPP - 0,619MoM, fbhCG 2,422MoM a zároveň vysoké NT - 2,65mm a Ductus Venosus PI máme 1,40 a to je prý taky špatně. Za 2 dny mě čeká odběr choriových klků.
Nemá někdo podobnou zkušenost? Pokud ano, jak vám toto těhotenství dopadlo? Díky moc za jakoukouli zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1055
6.2.17 20:52

Ahoj moje kamarádka měla riziko té trizomie 1:4 a vše je v pořádku. Taky byla na těch odberech klku.. Držím palce ať je vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.2.17 21:09

Ahoj, my meli NT 4,2 vše ostatní bylo myslim ok, ale i tak nás dost strašili, výsledky byly podobně „šedé“. Nejdřív strašili těmi syndromy, pak i srdeční vadou. Odběr choriovych klku ok, do konce těhotenství jsem byla ještě na dvou snad hodinových specializovaných uz, ale dcerka je zcela v pořádku. Velmi zdravé a velmi energické dítko ;) Držím palce, ať to dobře dopadne. Nas to čeká za tři tydny znovu a už teď se potím, když na to myslím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.2.17 21:44

Diky za prispevky. Jsem z toho pekne vyklepana, porad trochu doufam, ze vse dobre dopadne, ale taky se pripravuju na nejhorsi ( jedno tehotenstvi se spatnym koncem uz mame za sebou). Hlavne nas desi to, ze mame spatnou krev i ty hodnoty na utz, rikam si, ze jedna spatna vec muze byt nahoda, ale tolik spatnych vysledku? Vsude mozne procitam diskuze a nikde nemuzu najit zkusenost ci pripad, kde by byl spatny utz a zaroven i spatna krev :(

• Nahlásit
  • Citovat
11.8.19 19:07

Vysoké volné beta hcg a šijové prejasnenie

Dobrý deň, chodí sem ešte niekto kto by ma aspoň trošku ukľudnil? 1.trim. screening dopadol katastrofálne. Hcg nejakých 3,6 MoM, a NT 4.6 mm. Riziko downa 1:2. Celý víkend len plačem. Na zajtra ráno som objednaná k Mudr. Frisovej v Prahe. Mal niekto podobné výsledky a dopadlo to nakoniec dobre? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5266
11.8.19 19:37

@Mikajela85 To je mi líto. Dobré to samozřejmě není, ale pořád je to jen jakási předpověď. Další vyšetření Ti dají jistotu. Půjdeš na ty placené krevní testy? Budu držet palce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.8.19 19:43

@Mikajela85 tak já měla T21 (downa) 1/7, bohužel teda už na utz bylo patrné, že to není ok. V Gennetu mi to akorát potvrdili a bohužel to nedopadlo.
Prosím anonym, jeto pro mě citlivé a čerstvé.

• Nahlásit
  • Citovat
2223
11.8.19 20:10

Je to dost blby. Plodovka to bude jistit. Placene krevni testy mi vysli spatne a stejne jsem musela na plodovku. Zadna hruza to neni, spis hodne reci kolem toho… kazdopadne je dobre se smirit s nejhorsim :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.8.19 20:46

Ale dříve než plodovka lze udělat odběr choriových klků…

• Nahlásit
  • Citovat
11.8.19 21:40

@Ba-stet uvidíme čo zajtra doktorka uvidí na UZ a myslím, že si vyberiem amnio, tie testy su drahé a aj tak pak asi skončím na plodovke. Pár príbehov mi tu na emiminu dalo nádej, ale s tak blbým výsledkom v zázrak veľmi neverím :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.19 21:46

@Micaella22 a môžem sa opýtať ako to vyzeralo u teba? Čo všetko bolo patrné už na screeningu? Aké si mala riziko? A čo krev?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.19 21:52
@Anonymní píše:
@Mikajela85 tak já měla T21 (downa) 1/7, bohužel teda už na utz bylo patrné, že to není ok. V Gennetu mi to akorát potvrdili a bohužel to nedopadlo.
Prosím anonym, jeto pro mě citlivé a čerstvé.

To je mi ľúto, že to dopadlo zle, je to hrozné ťažké, mám pocit, že sa zbláznim, takže chápem, že to chce čas. A na tom UTZ boli zretelne nejaké velké anomálie? Aké? Ak ti to teda nevadí napísať teda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5496
11.8.19 23:18

@Mikajela85 Doktorka Frisova, myslim, sama odbery choriovych klku dela. Sama je proti zbytecnemu odberu (me vynadala), takze pokud rekne, ze to chce odber, tak bych se ji sverila do rukou. Necekala bych na plodovku, ale rovnou nechat otestovat klky, to jde hned, kazdy tyden je znat. Je pecliva, verim, ze komplikace z nejake nedbalosti u ni jsou minimalni. Tusim, ze jsem tady kdysi cetla o mamince, ktera mela zdrave dite pri podobne pravdepodobnosti. Hodne stesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.19 06:17
@tulipán píše:
@Mikajela85 Doktorka Frisova, myslim, sama odbery choriovych klku dela. Sama je proti zbytecnemu odberu (me vynadala), takze pokud rekne, ze to chce odber, tak bych se ji sverila do rukou. Necekala bych na plodovku, ale rovnou nechat otestovat klky, to jde hned, kazdy tyden je znat. Je pecliva, verim, ze komplikace z nejake nedbalosti u ni jsou minimalni. Tusim, ze jsem tady kdysi cetla o mamince, ktera mela zdrave dite pri podobne pravdepodobnosti. Hodne stesti.
Ďakujem za nádej, celú noc som nespala, určite dám vedieť ako to dopadlo, minimalne kvoli mamikám, ktore raz budu tápať ako ja. Doktorke verím, čítala som o nej, že je kapacita, ak povie, že mi musí urezať hlavu hlavu aby bolo dieťa zdravé, tak urežeme hlavu. Ach jaj. Držte palce tej mojej malej holčičke (to mi prezradili na screeningu :) ), tak veľmi som si dievčatko priala a ono tam je.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.19 13:56

DS sa potvrdil

Ahoj, tak DS sa potvrdil, v piatok idem na ukončenie tehotenstva. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu