Reklama

Screening 1. trimestru - špatná krev i ultrazvuk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 20:48
screening 1.trimestru - špatná krev i UTZ

Ahoj holky, měla bych dotaz. Mám za sebou screening v prvním trimestru a výsledky mi vyšly v šedé zóně, Trizomie 21 byla 1:536 ( v papírech mám pak i napsáno, že výsledek vyšel v šedé zóně pro T 21 1:271. Doktoři nám říkali, že může jít o dawnův syndrom nebo případně o nějakou srdeční vadu. Stalo se někomu, že by mu vyšla špatná krev a zároveň i špatný UTZ a nakonec má zdravé mimčo? v krvi mám špatné hodnoty PAPP - 0,619MoM, fbhCG 2,422MoM a zároveň vysoké NT - 2,65mm a Ductus Venosus PI máme 1,40 a to je prý taky špatně. Za 2 dny mě čeká odběr choriových klků.
Nemá někdo podobnou zkušenost? Pokud ano, jak vám toto těhotenství dopadlo? Díky moc za jakoukouli zkušenost.

Reklama

Reakce:

Deneriss
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 06.02.17 20:52

Ahoj moje kamarádka měla riziko té trizomie 1:4 a vše je v pořádku. Taky byla na těch odberech klku.. Držím palce ať je vše v pořádku.

Alishka111
Kecalka 465 příspěvků 06.02.17 21:09

Ahoj, my meli NT 4,2 vše ostatní bylo myslim ok, ale i tak nás dost strašili, výsledky byly podobně „šedé“. Nejdřív strašili těmi syndromy, pak i srdeční vadou. Odběr choriovych klku ok, do konce těhotenství jsem byla ještě na dvou snad hodinových specializovaných uz, ale dcerka je zcela v pořádku. Velmi zdravé a velmi energické dítko ;) Držím palce, ať to dobře dopadne. Nas to čeká za tři tydny znovu a už teď se potím, když na to myslím…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 21:44

Diky za prispevky. Jsem z toho pekne vyklepana, porad trochu doufam, ze vse dobre dopadne, ale taky se pripravuju na nejhorsi ( jedno tehotenstvi se spatnym koncem uz mame za sebou). Hlavne nas desi to, ze mame spatnou krev i ty hodnoty na utz, rikam si, ze jedna spatna vec muze byt nahoda, ale tolik spatnych vysledku? Vsude mozne procitam diskuze a nikde nemuzu najit zkusenost ci pripad, kde by byl spatny utz a zaroven i spatna krev :(

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama