Reklama

screening I. trimestr - nízká hladina PAPP-A

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 29.05.09 12:52
screening I. trimestr - nízká hladina PAPP-A

Ahoj lidičky, byla jsem na screeningu ve 13tt a celkový výsledek mi řekli, že je negativní i když riziko 1/1150 mi připadá dost vysoké oproti minulému těhu.
Dívala jsem se pak podrobněji na hodnoty a vychází mi hraniční hodnota u PAPP-A je tam napsáno 0,30mlU/ml = 0,42MoM četla jsem, že hranice je těch 0,4MoM
Ostatní údaje nesvědčí o DS.
Tak by mě zajímalo, proč je ta hladina tak nízká a jestli s tím může souviset jiné riziko. Někde jsem četla o potratu, ale nevím, nemám žádné potíže.
Setkali jste se s tím taky? s jakým výsledkem?

Reklama

Reakce:

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 29.05.09 13:17

Ahoj, tak já na tom byla stejně, dokonce mi vyšlo tuším 0,38. Celkový výsledek ale negativní, asi 1:700 pokud si to dobře pamatuju.
Ptala jsem se doktora a prý si s tím nemám lámat hlavu, test se posuzuje jako celek a když vyšel negativní, tak je to OK.
Tak si hlavu nelámu, stejně nic nenadělám :) Buďme rády, že test nevyšel pozitivně.

A do celkového rizika se započítává i věk, asi proto ti to vyšlo hůř než minule :wink:

Ditta77
Závislačka 4198 příspěvků 29.05.09 13:50

Cancerko ahoj :-)

já v těhu řešila přesně toto samé.........­........výsled­ky z Gennetu mám ještě schované…a výsledek také negativní-a taky riziko 1: 1150
Měla jsem taky totiž snížený PAPP-A…doktorka mi tenkrát vysvětlovala, přesně jak píše Chuanitka-jednotlivými údaji se nazabývej-nemají žádnou výpovědní hodnotu.
Mě bylo doknce řečeno, že hraniční PAPP-A je 0,5 MoM…já měla 0,43 MoM
ono se lehce řekne, nezabývej se tím, že jo, ale člověku to nedá :roll:
já jsem hledala info všademožně a víš, co jsem zjistila?????? Že ten snížený PAPP-A mají častěji maminy, který prodělaly nějaké krvácení, hematom a braly podpůrné léky-třeba Utrogestan.........
Není to taky tvůj případ?????
U mě to tak zřejmě taky tak bylo…

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 29.05.09 14:05

Ditto: Já jsem nikdy nic nebrala a žádné problémy typu hematom neměla…
Ale při pátrání na netu jsem našla jsem informaci, že prý existuje určité procento žen, které prostě mají PAPP-A nižší. (Zdroj jedna paní povídala 8) )
Což zas odporuje tomu, že Cancerka tohle v prvním těhotenství neměla.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 29.05.09 14:29

Cancerka to neni zadne riziko, prosimte vykasli se na to. Ja mam jenom vzhledem k veku automaticky riziko 1: 800.
Kdybych mela teprve tak riziko 1:30 nebo vetsi, tak bych uvazovala o plodovce.

asha
Nadpozemská drbna 29588 příspěvků 29.05.09 15:38

Ahoj,
uz sem to tu psala vickrat… taky mi vysel papik nizkej, jeste vic… Podle geneticky to ma hodne tehotnych a moc se nevi proc. Ve hre je fura faktoru, vetsinou ze strany matky.

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 29.05.09 15:53

Holky můžu na vás mít dotaz… nikde jsem nenašla kolik tyhle prvotrimestrální testy stojí, můžete říct? A zjistila jsem, že testy jsou spolehlivé jen tehdy, když je dělá certifikované pracoviště, kterých v ČR není moc. Nevíte kde bych našla seznam těchto pracovišť? Vím, že je to mimo téma, ale třeba víte…
Díky :wink:

asha
Nadpozemská drbna 29588 příspěvků 29.05.09 16:14

Ikulko, zalezi, jak to ma jaky pracoviste nasmlouvany s pojistovnama. V Podoli je to zdarma :) Ale nekde se plati, tusim kolem 1000,– az 1500,–

JančaK
Ukecaná baba ;) 1357 příspěvků 29.05.09 17:44

Ikulko, prvně se zeptej svýho gynekologa, měl by být schopen ti říct, kdo z jeho kolegů v okolí má akreditaci. Ale jestli ti můžu poradit, tak sebou hoď, abys nedopadla jako já, která to díky sestřičce a jejím slibům nakonec nestihla, bo mi dnes zjistili, že jsem už 13+4 tt a ten screening se dělá jen do max. 13+6tt. Takže pospěš a buď dotěrná. Jo a stojí to od 900-1500 korun, záleží na doktorovy.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 02.06.09 09:42

Ahoj holky, díky moc za reakce, nu ted jsem se tu par dni nedostala a měla jsem jiné starosti, takže jsem na to přestala myslet a doufám, že bude vše ok.
Ditta77
Tak tím to nebude, já žádný hematom neměla a utrák jsem nebrala.

ssmile
Kecalka 127 příspěvků 12.06.09 11:46

mužu se zeptat???mam jen první část testu papp-a a mam ho -0,9 užete mi někdo říct co to znamena.....dekuji

Ditta77
Závislačka 4198 příspěvků 12.06.09 11:56

Ssmilu- nic to neznamená opravdu…já ho měla 0,7.....on se ten údaj propočítává s váhou a výškou-takže nic to neznamená 8) :-)

ssmile
Kecalka 127 příspěvků 12.06.09 12:23

ditus dekuji

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >