screening I. trimestr - nízká hladina PAPP-A

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 29.05.09 12:52
screening I. trimestr - nízká hladina PAPP-A

Ahoj lidičky, byla jsem na screeningu ve 13tt a celkový výsledek mi řekli, že je negativní i když riziko 1/1150 mi připadá dost vysoké oproti minulému těhu.
Dívala jsem se pak podrobněji na hodnoty a vychází mi hraniční hodnota u PAPP-A je tam napsáno 0,30mlU/ml = 0,42MoM četla jsem, že hranice je těch 0,4MoM
Ostatní údaje nesvědčí o DS.
Tak by mě zajímalo, proč je ta hladina tak nízká a jestli s tím může souviset jiné riziko. Někde jsem četla o potratu, ale nevím, nemám žádné potíže.
Setkali jste se s tím taky? s jakým výsledkem?

Reakce:
chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 29.05.09 13:17

Ahoj, tak já na tom byla stejně, dokonce mi vyšlo tuším 0,38. Celkový výsledek ale negativní, asi 1:700 pokud si to dobře pamatuju.
Ptala jsem se doktora a prý si s tím nemám lámat hlavu, test se posuzuje jako celek a když vyšel negativní, tak je to OK.
Tak si hlavu nelámu, stejně nic nenadělám :) Buďme rády, že test nevyšel pozitivně.

A do celkového rizika se započítává i věk, asi proto ti to vyšlo hůř než minule :wink:

Ditta77
Závislačka 4200 příspěvků 29.05.09 13:50

Cancerko ahoj :-)

já v těhu řešila přesně toto samé.........­........výsled­ky z Gennetu mám ještě schované…a výsledek také negativní-a taky riziko 1: 1150
Měla jsem taky totiž snížený PAPP-A…doktorka mi tenkrát vysvětlovala, přesně jak píše Chuanitka-jednotlivými údaji se nazabývej-nemají žádnou výpovědní hodnotu.
Mě bylo doknce řečeno, že hraniční PAPP-A je 0,5 MoM…já měla 0,43 MoM
ono se lehce řekne, nezabývej se tím, že jo, ale člověku to nedá :roll:
já jsem hledala info všademožně a víš, co jsem zjistila?????? Že ten snížený PAPP-A mají častěji maminy, který prodělaly nějaké krvácení, hematom a braly podpůrné léky-třeba Utrogestan.........
Není to taky tvůj případ?????
U mě to tak zřejmě taky tak bylo…

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 29.05.09 14:05

Ditto: Já jsem nikdy nic nebrala a žádné problémy typu hematom neměla…
Ale při pátrání na netu jsem našla jsem informaci, že prý existuje určité procento žen, které prostě mají PAPP-A nižší. (Zdroj jedna paní povídala 8) )
Což zas odporuje tomu, že Cancerka tohle v prvním těhotenství neměla.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 29.05.09 14:29

Cancerka to neni zadne riziko, prosimte vykasli se na to. Ja mam jenom vzhledem k veku automaticky riziko 1: 800.
Kdybych mela teprve tak riziko 1:30 nebo vetsi, tak bych uvazovala o plodovce.

asha
Nadpozemská drbna 29591 příspěvků 1 inzerát 29.05.09 15:38

Ahoj,
uz sem to tu psala vickrat… taky mi vysel papik nizkej, jeste vic… Podle geneticky to ma hodne tehotnych a moc se nevi proc. Ve hre je fura faktoru, vetsinou ze strany matky.

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 29.05.09 15:53

Holky můžu na vás mít dotaz… nikde jsem nenašla kolik tyhle prvotrimestrální testy stojí, můžete říct? A zjistila jsem, že testy jsou spolehlivé jen tehdy, když je dělá certifikované pracoviště, kterých v ČR není moc. Nevíte kde bych našla seznam těchto pracovišť? Vím, že je to mimo téma, ale třeba víte…
Díky :wink:

asha
Nadpozemská drbna 29591 příspěvků 1 inzerát 29.05.09 16:14

Ikulko, zalezi, jak to ma jaky pracoviste nasmlouvany s pojistovnama. V Podoli je to zdarma :) Ale nekde se plati, tusim kolem 1000,– az 1500,–

JančaK
Ukecaná baba ;) 1357 příspěvků 29.05.09 17:44

Ikulko, prvně se zeptej svýho gynekologa, měl by být schopen ti říct, kdo z jeho kolegů v okolí má akreditaci. Ale jestli ti můžu poradit, tak sebou hoď, abys nedopadla jako já, která to díky sestřičce a jejím slibům nakonec nestihla, bo mi dnes zjistili, že jsem už 13+4 tt a ten screening se dělá jen do max. 13+6tt. Takže pospěš a buď dotěrná. Jo a stojí to od 900-1500 korun, záleží na doktorovy.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 02.06.09 09:42

Ahoj holky, díky moc za reakce, nu ted jsem se tu par dni nedostala a měla jsem jiné starosti, takže jsem na to přestala myslet a doufám, že bude vše ok.
Ditta77
Tak tím to nebude, já žádný hematom neměla a utrák jsem nebrala.

ssmile
Kecalka 127 příspěvků 12.06.09 11:46

mužu se zeptat???mam jen první část testu papp-a a mam ho -0,9 užete mi někdo říct co to znamena.....dekuji

Ditta77
Závislačka 4200 příspěvků 12.06.09 11:56

Ssmilu- nic to neznamená opravdu…já ho měla 0,7.....on se ten údaj propočítává s váhou a výškou-takže nic to neznamená 8) :-)

ssmile
Kecalka 127 příspěvků 12.06.09 12:23

ditus dekuji

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >