Reklama

screening I. trimestru - špatné výslekdy Motol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

novi
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 15.09.09 10:52
screening I. trimestru - špatné výslekdy Motol

Ahoj všem, byla jsem na screeningu I. trimestru v Motole. Výseldek mi gynekoložka neuměla vysvětlit. Chybělo tam jasné vyjádření, zda je negativní nebo pozitivní. Ani hodnoty u jednotlivých syndromů nelze vyčíst. Jsou tam jen obecné ukazatele a moje naměřené jsou v nějakém grafu, který je strasně divny. Závěr je jen ten, že doporučují screening II. trimestru, Intermediální screening kat. IV.B a genetická konzultace je nutná. Hodnota NT je 1 mm, bHCg je 0,4 a PAAP - A je 2,83. Našla jsem, že např. u Downova syndromu je to NT větší než 1,5 mm, bHCg je vyšší než 1 a PAAP - A je nižší než 1- já to mám opačně. V motole mi akorát řekli, že to nemám zkoumat a podkud mi doporučují genetickou konzultaci, tak to vyšlo špatně. Jsem tam objednaná až 25.9…je to strasne dlouho…Nemáte prosím nekdo podobne zkusenosti? Dekuji moc za info.

Reklama

Reakce:

LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 15.09.09 11:16

Ahoj Novi, já myslím, že tvoje výsledky jsou OK (dost se liší od mých, které OK nebyly), ale to ti správně interpretuje jen genetik. Nevím, jak to mají v Motole, ale pokud potřebuješ gentetickou konzultaci hned, zajeď do Krče, tam je primář dětské neurologie a genetiky MUDr Gregor, bere bez objednání. Já jsem si tam zavolala a mohla jsem přijít na genetickou konzultaci hned druhý den, čekala jsem asi půl hodinky. Pokud máš zájem, napiš SZ a já ti na něj pošlu telefon.

novi
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 15.09.09 11:26

Ahoj LindaKa, děkuji moc za info…asi to vydržím do Motola…uklidňuje mě to, že ti vyšel pozitivní a druhotrimestrovej negativni (tedy jestli dobre ctu), takze mas mimi OK - to je moc prima! Vysledky prisly az kdyz jsem byla 13+3, takze CVS by asi nestihali…:( Plodovka to jisti. Doufam, ze tech maminek, co maji pozitivni screening a pak je vse ok je hodne :oops:

LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 15.09.09 11:33

Novi, já měla roziko Downa 1:13, takže to byl pro mě hodně velký šok. Hned ten den po genetické konzultaci jsem šla na CVS (byla jsem 14+0) a do 2 dnů jsem měla výsledky, že mimi Downa nemá a pak do 2 týdnů kompletní výsledky, že je i vše otatní OK. Já byla na nerv, asi bych na plodovku do 16. týdne nevydržela čekat. Druhotrimestrální (genetický) screening byl úplně v pořádku, tak jsem teď o moc klidnější.
Budu ti držet palce, dej vědě, jak jsi pak dopadla. :D

novi
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 15.09.09 15:27

LindaKa: dekuju moc za povzbuzeni…je to pro mne peklo

vsem: prosim, nemate nekdo take vysokou hodnotu PAPP-A a nizkou bHCg?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >