screening I. trimestru - špatné výslekdy Motol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
novi
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 15.09.09 10:52
screening I. trimestru - špatné výslekdy Motol

Ahoj všem, byla jsem na screeningu I. trimestru v Motole. Výseldek mi gynekoložka neuměla vysvětlit. Chybělo tam jasné vyjádření, zda je negativní nebo pozitivní. Ani hodnoty u jednotlivých syndromů nelze vyčíst. Jsou tam jen obecné ukazatele a moje naměřené jsou v nějakém grafu, který je strasně divny. Závěr je jen ten, že doporučují screening II. trimestru, Intermediální screening kat. IV.B a genetická konzultace je nutná. Hodnota NT je 1 mm, bHCg je 0,4 a PAAP - A je 2,83. Našla jsem, že např. u Downova syndromu je to NT větší než 1,5 mm, bHCg je vyšší než 1 a PAAP - A je nižší než 1- já to mám opačně. V motole mi akorát řekli, že to nemám zkoumat a podkud mi doporučují genetickou konzultaci, tak to vyšlo špatně. Jsem tam objednaná až 25.9…je to strasne dlouho…Nemáte prosím nekdo podobne zkusenosti? Dekuji moc za info.

Reakce:
LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 15.09.09 11:16

Ahoj Novi, já myslím, že tvoje výsledky jsou OK (dost se liší od mých, které OK nebyly), ale to ti správně interpretuje jen genetik. Nevím, jak to mají v Motole, ale pokud potřebuješ gentetickou konzultaci hned, zajeď do Krče, tam je primář dětské neurologie a genetiky MUDr Gregor, bere bez objednání. Já jsem si tam zavolala a mohla jsem přijít na genetickou konzultaci hned druhý den, čekala jsem asi půl hodinky. Pokud máš zájem, napiš SZ a já ti na něj pošlu telefon.

novi
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 15.09.09 11:26

Ahoj LindaKa, děkuji moc za info…asi to vydržím do Motola…uklidňuje mě to, že ti vyšel pozitivní a druhotrimestrovej negativni (tedy jestli dobre ctu), takze mas mimi OK - to je moc prima! Vysledky prisly az kdyz jsem byla 13+3, takze CVS by asi nestihali…:( Plodovka to jisti. Doufam, ze tech maminek, co maji pozitivni screening a pak je vse ok je hodne :oops:

LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 15.09.09 11:33

Novi, já měla roziko Downa 1:13, takže to byl pro mě hodně velký šok. Hned ten den po genetické konzultaci jsem šla na CVS (byla jsem 14+0) a do 2 dnů jsem měla výsledky, že mimi Downa nemá a pak do 2 týdnů kompletní výsledky, že je i vše otatní OK. Já byla na nerv, asi bych na plodovku do 16. týdne nevydržela čekat. Druhotrimestrální (genetický) screening byl úplně v pořádku, tak jsem teď o moc klidnější.
Budu ti držet palce, dej vědě, jak jsi pak dopadla. :D

novi
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 15.09.09 15:27

LindaKa: dekuju moc za povzbuzeni…je to pro mne peklo

vsem: prosim, nemate nekdo take vysokou hodnotu PAPP-A a nizkou bHCg?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >