Screening negativní ale zvýšené hcg

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tinka29
Povídálka 12 příspěvků 08.06.19 10:48
Screening negativní ale zvýšené hcg

Zdravím holky, máte někdo zkušenost? Byla jsem na prvotrimestralnim screeningu, celkově vyšel negativní ale teď mi mudr volala že mám vysoke hcg takže doporučuje další testy v 16tt. Hcg jsem měla přes 4,8 ???? do konce 13tt jsem brala utrogestan. Stalo se Vám to někomu a dopadlo vše dobre? Jsem z toho akorát ve stresu a mám strašný strach, asi to ani už nevydržím :,( Děkuji moc všem

Přečtěte si článek: Jak probíhá screening v prvním trimestru?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Nora2
Kecalka 230 příspěvků 08.06.19 11:03

Do 5 jednotek je hcg negativní.

Kriss Tina
Extra třída :D 10778 příspěvků 08.06.19 11:06

Teď sem nějak zmatená, ty máš ve 13tt hcg jenom 4.8?

Tinka29
Povídálka 12 příspěvků 08.06.19 11:27

@Kriss Tina na vyšetření jsem byla 13+3 a mám 137,8ng/ml a 4,85 MoM dle biochemky. A volala mi právě mudr že vzhledem k vyssi hladině hcg doporučuje další vyšetření triple v 16tt, že to nemusí nic znamenat ale může. Mám děsnej strach :(

Tinka29
Povídálka 12 příspěvků 08.06.19 11:29
@Nora2 píše:
Do 5 jednotek je hcg negativní.

Takže když mám 4,85 MoM tak by to mělo být v pořádku? Akorát jsem z toho všeho ve stresu.

Poison Eve
Závislačka 2576 příspěvků 08.06.19 11:42

Negativní screening je negativní screening. Nelze vypichovat jednu hodnotu.

Naženou té ne tripply, ty jsou nespolehlivé, vyjdou ti blbě, naženou té na plodovou a doktoři inkasují.

Mě měli tu drzost hnát na plodovou při negativním testů a výsledků 1:50.000. Protože 1 hodnota je vyšší.

Tinka29
Povídálka 12 příspěvků 08.06.19 11:50
@Poison Eve píše:

Naženou té ne tripply, ty jsou nespolehlivé, vyjdou ti blbě, naženou té na plodovou a doktoři inkasují.

Mě měli tu drzost hnát na plodovou při negativním testů a výsledků 1:50.000. Protože 1 hodnota je vyšší.

A vše bylo v pořádku? Já vím, ale i tak se bojím, dost mě vystresovala a já o tom nic moc nevím. O triplech sem ale četla že vychází dost často špatně, tak těžko říct. Přítel mě pořád uklidňuje že by to snad nevyšlo celé negativně kdyby něco. Tak doufám a snad to bude v pořádku. Děkuji

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8900 příspěvků 08.06.19 11:58
@Poison Eve píše:

Mě měli tu drzost hnát na plodovou při negativním testů a výsledků 1:50.000. Protože 1 hodnota je vyšší.

Takový bludy mě dokážou vytočit. Screening jsem měla negativní, kvůli jedné hodnotě jsem šla na triply, ty byly pozitivní. Následovala plodovka a výsledek M.Down. Kdybych dala na rádoby vzdělaný matky tady a ne na lékaře, co mě k dalším testům dotlačili, tak mám postižený dítě. A pomohla by mě některá z nich? Ani omylem.
Zakladatelko, mimčo máš na 99,99% zdravý, ale já ty testy doporučuju. Zvlášť pokud víš, že by jsi postižené dítě nedokázala vychovávat.

Poison Eve
Závislačka 2576 příspěvků 08.06.19 12:45
@Janli píše:
Takový bludy mě dokážou vytočit. Screening jsem měla negativní, kvůli jedné hodnotě jsem šla na triply, ty byly pozitivní. Následovala plodovka a výsledek M.Down. Kdybych dala na rádoby vzdělaný matky tady a ne na lékaře, co mě k dalším testům dotlačili, tak mám postižený dítě. A pomohla by mě některá z nich? Ani omylem.
Zakladatelko, mimčo máš na 99,99% zdravý, ale já ty testy doporučuju. Zvlášť pokud víš, že by jsi postižené dítě nedokázala vychovávat.

Bludy? Test se vyhodnocuje jako celek, jedná hodnota se nevypichuje. Fakt. Testy mají různou míru záchytu, spolehlivost i falešnou pozitivitu. Fakt. Pozitivní testy a zejména u tripplu jsou v drtivé většině po plodovce negativní. Fakt a prostá matematika.

Chápu, že máš špatnou zkušenost, tak plives, ale nepoužívej argumentační fauly. Radši ta fakta. Tvoje jedná vlaštovička jaro nedělá.

PS kdybych dala na radobyvzdelane matky se špatnou zkušenosti tady a šla při vysledku 1:50.000 na plodovou, kde je riziko potratu po amnio mnohonásobně vyšší (opět prostá matematika a pravděpodobnost), zařídí mi nějaká taková matka náhradní dítě? Stejně blbý faul jako ten tvůj, vid?

Poison Eve
Závislačka 2576 příspěvků 08.06.19 12:49
@Tinka29 píše:
A vše bylo v pořádku? Já vím, ale i tak se bojím, dost mě vystresovala a já o tom nic moc nevím. O triplech sem ale četla že vychází dost často špatně, tak těžko říct. Přítel mě pořád uklidňuje že by to snad nevyšlo celé negativně kdyby něco. Tak doufám a snad to bude v pořádku. Děkuji

V naprostém. Chápu, že jsi vystresovana. Pokud chceš mít jistotu, kterou ti nedá ani prvotrimestralni ani tripple test, existují ještě neinvazivní krevní testy typu Harmony, Prenascan,… Ty už jsou velmi spolehlivé a blíží se téměř ke spolehlivosti testu z plodové vody.

Buď hlavně v klidu a nestresuj se. Pokud tě trápí obavy, můžeš postoupit jedno z výše uvedených vyšetření, samozřejmě. Pokud jsi o tom přesvědčena.

Přeji ti pohodové těhotenství a samozřejmě zdravé miminko :kytka:

Tinka29
Povídálka 12 příspěvků 08.06.19 17:55
@Poison Eve píše:
V naprostém. Chápu, že jsi vystresovana. Pokud chceš mít jistotu, kterou ti nedá ani prvotrimestralni ani tripple test, existují ještě neinvazivní krevní testy typu Harmony, Prenascan,… Ty už jsou velmi spolehlivé a blíží se téměř ke spolehlivosti testu z plodové vody.

Buď hlavně v klidu a nestresuj se. Pokud tě trápí obavy, můžeš postoupit jedno z výše uvedených vyšetření, samozřejmě. Pokud jsi o tom přesvědčena.

Přeji ti pohodové těhotenství a samozřejmě zdravé miminko :kytka:

Děkuji moc, určitě na vyšetření půjdu a pokud bude potřeba na víc. Pořád doufám že bude vše v pořádku, ale jsem už po ZT a další ztrátu už bych nepřežila, takže doufám že je vše v pořádku a jen ta hladina prostě vyhoupla.. Děkuju :hug:

Uživatel je onlineVirgina123
Závislačka 3381 příspěvků 08.06.19 18:34

@Tinka29 já měla prvotrim screening ok, v tripplech jsem měla vysoké hcg a byla jsem měsíc v nejistotě do velkého utz v 22 tt, který downa vyloučil. Může to být způsobeno mnoha faktory. Kdyby byla pochybnost, byla bych šla na ten krevní test, plodovky jsem se bála. Taky jsem slyšela, že vyšší hcg bývá u holek a čekám holku, tak doufám že je vše ok. Držím palce

Tinka29
Povídálka 12 příspěvků 08.06.19 18:51
@Virgina123 píše:
@Tinka29 já měla prvotrim screening ok, v tripplech jsem měla vysoké hcg a byla jsem měsíc v nejistotě do velkého utz v 22 tt, který downa vyloučil. Může to být způsobeno mnoha faktory. Kdyby byla pochybnost, byla bych šla na ten krevní test, plodovky jsem se bála. Taky jsem slyšela, že vyšší hcg bývá u holek a čekám holku, tak doufám že je vše ok. Držím palce

A můžu se zeptat jakou jsi měla hodnotu? Já doufám že tripl už vyjde v poho, ale kdyby náhodou, půjdu taky ještě na tu placenou krev. Doufám že bude vše v pořádku. Děkuji

Uživatel je onlineVirgina123
Závislačka 3381 příspěvků 08.06.19 19:42

@Tinka29 ráda bych ti to řekla, ale hodnotu věděl jen car a ten to pak poslal memu gynekologovi. Hodnotu mi nikdo neřekl, ale prý to bylo hodně nad rámec :nevim:

Lentilie1
Povídálka 14 příspěvků 08.06.19 20:19

@Tinka29 Mela jsem to stejne, screening negativni, ale vyssi hcg, sla jsem na triple test a vysel mi pozitivni. Nakonec jsem byla jenom na velkem ultrazvuku, kde mi dr. Vlasin rekl, ze cekam zdrave miminko a odber plodove vody ani jiny dalsi test jsem jiz nepodstoupila. Ted tady vedle me spinka zdravy sedmimesicni chlapecek :srdce: Zvysene hcg jsem mela asi z duvodu nepravidelne menstruace. Dopredu se nestresuj, i kdyby triple test dopadl pozitivne, coz se stava casto, tak to jeste neznamena, ze miminko ma Dawnuv syndrom. Pokud bydlis pobliz Brna, muzes se zkusit objednat u dr. Vlasina, je to kapacita v oboru. Preji zdrave miminko a zbytecne se nestresuj :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama