Screening negativní, krev špatná

92
30.5.21 11:45

Screening negativní, krev spatna

Dobrý den, chci se zeptat zda nemá někdo zkušenosti s tím, že nt+screening v 1 trimestru ve 13tt, ultrazvuk byl negativní, ten byl v pořádku, vše jak má být, ale výsledky krve mi druhý den volali, že vyšli nic moc, něco o nějakým hormonu, jestli chybí či přebývá nevím, a že se mám dostavit za týden na konzultaci na genetiku, ale ze to nemusí nutně znamenat, že je mimco nemocné. Downum syndrom bych měla mít podle věku 1/628 a mám 1/308.
Nevím co mam vůbec čekat a bojím se… děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
92
30.5.21 11:46

Tady poslu hodnoty co mě vyšly, kdyby někdo věděl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6363
30.5.21 11:56

@Penny91 nizky papp-a a 1:308 je stale negativni screening. Kolik mas let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
30.5.21 12:04

@Jogrr 29 let mám. No ve zprávě mám napsaný screening negativni. Na ultrazvuku bylo vše tak jak má být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
30.5.21 12:06

@Jogrr a co to znamená přesněji ta nízká hodnota? Vůbec nevím co mě čeká…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3437
30.5.21 12:09

Chápu, že se bojíš… :hug: Tyto hodnoty rozhodně neznamenají, že je něco špatně. Na genetice ti vše vysvětlí. Já také byla na genetice a genetička nám udělala různé testy. Pamatuji si, jak mi anonymně vyprávěla o mamince které dopadly krevní testy 1:8 na Downa. Ona přesto odmítla všechna invazivní vyšetření s tím, že ví, že mimčo je zdravé. Výsledek: narodilo se jí zdravé miminko… Doktorka mi říkala ať se číslama rozhodně nestresuji. Tak to říkám já tobě - nestresuj se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
30.5.21 12:19

@Simona05 A jaké vyšetření ti udělala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1666
30.5.21 12:23
@Penny91 píše:
Dobrý den, chci se zeptat zda nemá někdo zkušenosti s tím, že nt+screening v 1 trimestru ve 13tt, ultrazvuk byl negativní, ten byl v pořádku, vše jak má být, ale výsledky krve mi druhý den volali, že vyšli nic moc, něco o nějakým hormonu, jestli chybí či přebývá nevím, a že se mám dostavit za týden na konzultaci na genetiku, ale ze to nemusí nutně znamenat, že je mimco nemocné. Downum syndrom bych měla mít podle věku 1/628 a mám 1/308.
Nevím co mam vůbec čekat a bojím se… děkuji.

Pujdes na genetiku, budou resit tebe, otce ditete a rodinne prislusniky (nemoci, vek pri umrti apod.). Nabidnou ti moznosti jako NIPT a odber choriovych klku ci plodove vody. Muzes cokoliv odmitnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
30.5.21 12:33

@Yorkmut a co je nejlepší podstoupit? Samozřejmě chci vědět, jak na tom mimco je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
30.5.21 12:43

Já to měla u posledního dítěte naopak. Krev dobrá ale NT 3,6mm. Dítě žádnou trizomii nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.21 12:58

Nemas naaahodou hematomy? Taky mi vysla nizsi tahle hodnota, jinak negat screening a miminu nic nebylo. Rozhodne zadny duvod k panice, rozhodne ne ted

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
30.5.21 13:00

@FlorenceF Jenkins o hematomech mi nikdo nic neříkal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.21 13:08
@Penny91 píše:
@FlorenceF Jenkins o hematomech mi nikdo nic neříkal.

Aha. Tak nic. Vis, ja se prave pidila, proc jsem mela nizsi hodnotu, ac mimino v pohode, vedela jsem, ze mimino je v pohode.

S dr.jsme se domluvily, ze mi udela i tripple testy, pokud by byly vysly pozitivni, tak jsem byla rozhodnuta jit na plodovku nebo na takovy ten pokrocily geneticky screening, ale tripply byly v pohode, takze jen velky UTZ ve 20tt, kde se zkouma uplne vsechno. Ten UTZ byl taky v pohode…a jak jsem psala, mimino uplne ok.

Jedine, co jsem dogooglila, byla souvislost s hematomama, ktere jsem mela.

Drzim palce, nejsem vedma ani odbornice na prenatalni vyvoj, ale verim, ze to Tve mimco je uplne v pohode :hug: Bez na tu konzultaci, zeptej se na vsechny mozne i nemozne priciny te hodnoty. Urcite Te uklidni. Jedna hodnota fakt nerika nic, musi se to precist v souvislostech. A ty souvislosti prave rikaj, ze screening je negativni. Neboooj :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
30.5.21 13:15

@FlorenceF Jenkins moc děkuji. Ano určitě tam půjdu a samozřejmě se pidit budu. Chci podstoupit vše, co bude potřeba, aby se zjistilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 22:44

@Penny91 Ja jsem mela jen kvuli krvi a veku rizika DS 1:8 a PS 1:6. Ultrazvuk ale neprokazoval zadne z techto vad. Kvuli opravdu vysokemu riziku techto chromozomalnich poruch mne nabidli odber choriovych klku, pry je nejpresnejsi a da se udelat hned v tom 12.-13. tt, na odber plodovky se ceka dalsi tydny (coz jsem teda opravdu nechtela). Odber samozrejme nebyl nic prijemneho, ale podezreni na vsechny chromozomalni vady se vyvratilo. Ted jsem 31 tt a zatim musim zatukat, vsechno je ok.
NIPT bohuzel neni tolik presny a vysledkem je zase jen pravdepodobnost, ne jistota. Drzim palce, at to dopadne na jednicku.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat