Screening - Nuchální translucence - šíjové projasnění - co značí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 19:43
Screening - NT - šíjové projasnění - co značí?

Těhulky a maminky, co ukazuje v prvotrimestrálním screeningu tzv. šíjové projasnění (NT)? Čekám dvojčata, jsem 13+1tt. NT mám u obou dětí nižší. Mám 0,9mm a 1mm. Na grafu to vypadá, že je opravdu o dost menší. Tak jsem nervózní.

Reakce:

zrcadlo
Kelišová 6876 příspěvků 24.01.17 19:47

Čím menší, tím lepší, hodnoty máš naprosto v pořádku. Vyšší NT (za vyšší se většinou bere víc než 3-3,5) prudce roste riziko Downova syndromu (obzvlášť v kombinaci s tím, když není vidět nosní kůstka).

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 24.01.17 19:50

Máš to v pohodě, já měla 1,8… Předpokládám že máš screening negativní, tak nesttesuj. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 19:55

Děkuji. Ano, celkově je u obou dvojčat screening negativní (Down 1: cca 14800). Jen se mi nelíbilo na konci na grafu, že jsou hodnoty NT hooodně pod tou průměrovou čárou. Ale děkuji!!!

donutkaP
Závislačka 3524 příspěvků 24.01.17 19:59
@Anonymní píše:
Děkuji. Ano, celkově je u obou dvojčat screening negativní (Down 1: cca 14800). Jen se mi nelíbilo na konci na grafu, že jsou hodnoty NT hooodně pod tou průměrovou čárou. Ale děkuji!!!

Buď v klidu :) já jsem měla 1mm a riziko 1:1200 a celkově negativní :)

ilonka12
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 24.01.17 20:00
@Anonymní píše:
Těhulky a maminky, co ukazuje v prvotrimestrálním screeningu tzv. šíjové projasnění (NT)? Čekám dvojčata, jsem 13+1tt. NT mám u obou dětí nižší. Mám 0,9mm a 1mm. Na grafu to vypadá, že je opravdu o dost menší. Tak jsem nervózní.
čím nižší tím lepší..májí oba NT super

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 24.01.17 20:06

Já měla výsledky pro ten 21.‚cosi‘ 1:19000, a pro ten 18.a 13.‚cosi‘ menší než 1:20000 - a to jsem měla NT skoro jednou takový :mrgreen:

Tarinka
Echt Kelišová 8213 příspěvků 24.01.17 20:18

Jsou hodně nad průměrovou čarou, protože to maj lepší než děti průměrně mívají. Dcera měla 2mm, což je horší, pod průměrem, stejně je to zdravá šikovná holčička :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Řepka přirovnal Erbovou k Hitlerovi. Exkluzivní úryvky z knihy, která vyvolá další soudy!

Kapitán! Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie Tomáše Řepky. Pokud v ní ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >