Screening - Nuchální translucence - šíjové projasnění - co značí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 19:43
Screening - NT - šíjové projasnění - co značí?

Těhulky a maminky, co ukazuje v prvotrimestrálním screeningu tzv. šíjové projasnění (NT)? Čekám dvojčata, jsem 13+1tt. NT mám u obou dětí nižší. Mám 0,9mm a 1mm. Na grafu to vypadá, že je opravdu o dost menší. Tak jsem nervózní.

Reakce:
zrcadlo
Kelišová 7242 příspěvků 24.01.17 19:47

Čím menší, tím lepší, hodnoty máš naprosto v pořádku. Vyšší NT (za vyšší se většinou bere víc než 3-3,5) prudce roste riziko Downova syndromu (obzvlášť v kombinaci s tím, když není vidět nosní kůstka).

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 24.01.17 19:50

Máš to v pohodě, já měla 1,8… Předpokládám že máš screening negativní, tak nesttesuj. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 19:55

Děkuji. Ano, celkově je u obou dvojčat screening negativní (Down 1: cca 14800). Jen se mi nelíbilo na konci na grafu, že jsou hodnoty NT hooodně pod tou průměrovou čárou. Ale děkuji!!!

donutkaP
Závislačka 3733 příspěvků 24.01.17 19:59
@Anonymní píše:
Děkuji. Ano, celkově je u obou dvojčat screening negativní (Down 1: cca 14800). Jen se mi nelíbilo na konci na grafu, že jsou hodnoty NT hooodně pod tou průměrovou čárou. Ale děkuji!!!

Buď v klidu :) já jsem měla 1mm a riziko 1:1200 a celkově negativní :)

ilonka12
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 24.01.17 20:00
@Anonymní píše:
Těhulky a maminky, co ukazuje v prvotrimestrálním screeningu tzv. šíjové projasnění (NT)? Čekám dvojčata, jsem 13+1tt. NT mám u obou dětí nižší. Mám 0,9mm a 1mm. Na grafu to vypadá, že je opravdu o dost menší. Tak jsem nervózní.
čím nižší tím lepší..májí oba NT super
Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 24.01.17 20:06

Já měla výsledky pro ten 21.‚cosi‘ 1:19000, a pro ten 18.a 13.‚cosi‘ menší než 1:20000 - a to jsem měla NT skoro jednou takový :mrgreen:

Tarinka
Echt Kelišová 8333 příspěvků 24.01.17 20:18

Jsou hodně nad průměrovou čarou, protože to maj lepší než děti průměrně mívají. Dcera měla 2mm, což je horší, pod průměrem, stejně je to zdravá šikovná holčička :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Gábi, už se nevracej! 5 důvodů, proč comeback biatlonové hvězdy Koukalové nedává smysl

Bývalá biatlonová superstar Gabriela Koukalová (29) zvažuje návrat k... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >