Screening pozitivní 1

2.3.16 09:30

screening pozitivní 1

Ahoj maminky, včera jsem byla na screeningu a podle utz všechno v pořádku i noní kůstka už jde vidět. Jen potom volali kvůli krvi, že není moc ok, takže musím v pondělí na genetiku. To čekání je mazec. PAPP-P 0,29 MoM Moc děkuji za rady a vaše názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1203
2.3.16 09:41

@Mišička63 Já měla PAPP-P 0,25 MoM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.16 09:42

@mamule42 A kolik by mělo být?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
2.3.16 09:46

Ahoj, mela jsem to podobne. Papp A - 0,33, jinak vse ostatni ok. Na genetice udelali podrobnejsi utz a doporucili pockat, jak dopadnou triple testy. Tam jsem mela zase zvysenou hodnotu volneho HCG. Tak jsme podstoupili pro jistotu prenascan (plodovku jsem odmitla) a za deset dnu byl vysledek. Vse v poradku. Po mesici nervovani jsme si konecne oddychli. Ted jsem ve 30. tt a zatim se drzime. Tak hodne stesti a zkus se zbytecne nenervovat, vim je to tezke :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1203
2.3.16 09:47

@Mišička63 To fakt nevím, já nechci tě strašit, máš další výsledky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.16 09:50

Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
2.3.16 09:52

Norma je kolem 0,45 a vic. Ale je to jen biochemie, pokud mas v poradku utz, nosni kustku a NT projasneni, tak bych se nestresovala. Uvidis co na genetice. Ja byla kvuli pappu v nervu cca 2 mesice a pritom to bylo uplne zbytecny!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.16 09:54

@Lorink ultrazvuk byl dobrej doktorka si ho pochvalovala že je v pořádku. Projasnění nikde žádný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1203
2.3.16 10:10

@Mišička63 Tak to je dobře, že je jinak vše v pořádku, já měla smůlu, já měla špatnou krev + šíjové projasnění 2,8,myslím že na UZ by se to poznalo, tak bych se nestresovala a vyčkala. Na genetice dokáží dost vyplašit, něco jim nesedí podle tabulek a dělají z toho vědu. Pokud budeš chtít mít 100% jistotu tak můžeš podstoupit odběr plodové vody nebo zaplatit prenascan ten se platí stojí kolem 14000.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.16 10:19

@mamule42 prenascan bych si nechala asi kdyby měla malá taky to projasnění, nebo kdyby se jim něco nezdálo na utz. Já té doktorce věřím a snad to bude dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1916
2.3.16 10:26

Už jsem to tu psala, ale musím se zase opakovat, abych Tě uklidnila. Moje dcera, za 6 týdnů rodí, měla úplně to samé. Ze sona úžasný pocit, všechno O. K. a z krve /je jí 34 let/ riziko 1:269. Probrečela celý den a noc a pak jsme se domluvily, že invazivní zákrok nepodstoupí, žádnou plodovou vodu odebírat nenecháme, bály jsme se rizika / její kamarádka potratila po plodovce/ a vůbec… píchat do pupíku prostě za nás ne. Tak si zaplatila Prenascan a za 8 dnů přišel výsledek, který jsme si přály. Holčička zdravá. Neboj, bude to dobré, oni dost plaší a přitom většinou zbytečně. Musí prý přesně napasovat na den oplodnění a to se obvykle přesně nedaří a ještě i věk v tom hraje roli. Určitě napiš, jak dobře to dopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.16 10:42

@babanci moc děkuji já mám 33 a riziko 1:458

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1916
2.3.16 10:45

@Mišička63 No, vidíš, to bude ten samý případ. Za mě tohle nebývalo. Rodila jsem své třetí dítě ve 33 letech, o nějakém genetickém screeningu jsem neměla ani páru, o těhotenské cukrovce jsem nevěděla zhola nic… a musím říct, že těhotenství za mě nebylo o stresu, jako je to dneska. Moc informací je pro někoho na škodu a já jsem asi ten případ. Moc držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.16 10:48

@babanci moc děkuji jste hodná :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9269
2.3.16 10:54

@Mišička63 A neberete nějaké hormony? Ty to totiž zkreslují. Pokud je nosní kůstka a šíjové projasnění OK, tak to bude v pořádku. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama