Screening v 1 trimestru a špatné výsledky

9
24.3.21 07:00

Screening v 1 trimestru a špatné výsledky

Ahojky.
Jsem v 12+2 TT a včera jsem byla na screeningu, který se provádí mezi 12-14tt. Nejprve odběr krve, pak měření tlaku. Pak samotné vyšetření a pro mě vlastně i zděšení. Dle UTZ jsem byla 12+3 ale výsledky krve špatně. Špatná trizomie 18 což je podezření na Edwardsův syndrom. Ještě v ambulanci mi lékařka nabídla odběr choriových klků. K vyloučení nebo potvrzení této vývojové vady : :( souhlasila jsem. Vytáhla jehlu cca 10 cm dlouhou. Místo vpichu umrtvila a pak přišel ten bolestivý odběr. Nic horšího jsem v životě nezažila( a to mám za sebou 2 porody, jak císařem, tak klasiku) teď budu čekat do pátku na výsledky. Z papíru, který jsem po vyšetření dostala vyplývající ze trizomie 18 u mě je upravené riziko 1z 48. Moc se bojím… držte mi palce, aby se to vyvrátilo. Díky Věrka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7872
24.3.21 07:01

Držím :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1867
24.3.21 07:03

@Leiniss19 Dobře, že si na nic nečekala, jsi statečná!! Držím palce, určitě to bude dobré :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
24.3.21 07:07
@suzka1 píše:
@Leiniss19 Dobře, že si na nic nečekala, jsi statečná!! Držím palce, určitě to bude dobré :hug:

Já doufám, jsem po druhé vdaná. Z předchozího manželství mám 2 děti ve věku 13 a 11 let. Teď jsme se s novým manželem snažili přes 2 roky o početí a když nakonec přeci, tak to nemůže takhle přece skončit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
708
24.3.21 07:13
:hug:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 07:14

@Leiniss19 držím palce. Známá na tom byla taky a má zdravou holčičku.

• Citovat
  • Nahlásit
7273
24.3.21 07:55

Ultrazvuk byl v pořádku? T18 provázejí již celkem výrazné deformity plodu nebo jak to mám správně říct, myslím si, že už teď by lékařka na ultrazvuku něco viděla nebo aspoň měla podezření. Takže pokud šlo jen o špatné výsledky krve, je velká šance, že bude miminko zdravé, což ti samozřejmě moc přeju a držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 08:20

Držím pěsti! Mě se stalo v roce 2017 :( ale u nás byl velmi špatný už ultrazvuk a krev to jen potvrdila..ty dny do výsledků budou šílené, ale pokus se si nějak zaměstnat hlavu..jakkoliv..

• Citovat
  • Nahlásit
278
24.3.21 08:28

@Michelle_M Bohužel to není vždycky pravda, u nás až do 16tt utz úplně v pořádku. A to se Dr vyloženě zaměřoval na hledání vad k tomuto syndromu. Až v 16tt bylo vidět zpoždění v růstu a rozštěp:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
24.3.21 08:35

@Leiniss19 Moc držím pěsti, ať je vše v pořádku. když jsem sama řešila, načetla jsem spoustu příběhů. Spousta i s horším výsledkem měla dobrý konec, ať je to tak i u vás.. :srdce: Čekaní je hrozné, zítra by jsi snad už mohla vědět první výsledky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
24.3.21 08:53
@Michelle_M píše:
Ultrazvuk byl v pořádku? T18 provázejí již celkem výrazné deformity plodu nebo jak to mám správně říct, myslím si, že už teď by lékařka na ultrazvuku něco viděla nebo aspoň měla podezření. Takže pokud šlo jen o špatné výsledky krve, je velká šance, že bude miminko zdravé, což ti samozřejmě moc přeju a držím palce :kytka:

Utz říkala, že vypadá v podstatě normálně. Jedině co není vyšetřeno podle lékařské zprávy je nosní kost. U anatomie plodu je psáno: Lebka/mozek: zda se normální, srdce: zdá se normální, břicho: zdá se normální, ruce: obě ruce jsou vidět, obě nohy jsou vidět. Ale v té lékařské zprávě je pak samozřejmě více popisů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
772
24.3.21 09:43

@Leiniss19
Ja jsem mela riziko na Edwardsuv syndrom 1:10.
A k tomu jeste na Patauuv, taky 1:10.
Podstoupila jsem odber plodovky (u dvojcat, takze odber u obou miminek) a vysledky byly naprosto v poradku.
Na Trizomie mi je volaly jeste ten vecer. Zbytek vysledku byl za deset dni.

Tou kustkou bych se tolik neznepokojovala, mimco mohlo byt jen spatne otocene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
24.3.21 09:49
@janikema90 píše:
@Leiniss19
Ja jsem mela riziko na Edwardsuv syndrom 1:10.
A k tomu jeste na Patauuv, taky 1:10.
Podstoupila jsem odber plodovky (u dvojcat, takze odber u obou miminek) a vysledky byly naprosto v poradku.
Na Trizomie mi je volaly jeste ten vecer. Zbytek vysledku byl za deset dni.Tou kustkou bych se tolik neznepokojovala, mimco mohlo byt jen spatne otocene.

Moc hezky se to čte, dáváte mi naději, že to stále může dopadnout dobře. U toho Edwardsova syndromu mám 1z 48 a ještě hodnota růstové retardace před 37 týdnem nezní moc dobře je to 1z 62

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
24.3.21 21:00

@Leiniss19 měla jsem minulý týden ten stejný problém, T18 1:234..udelala jsem ale. Trisomy test a byl negativní.. Tak máš taky naději že to bude dobré.. Ultzv byl v pořádku, jen nízké hcg a papp-a.. Růstová retardace taky pozitivní, dnes jsem dostala na to léky něco na způsob anopyrinu.. Jaké jsi měla hodnoty krve?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
24.3.21 21:14
@lety_l píše:
@Leiniss19 měla jsem minulý týden ten stejný problém, T18 1:234..udelala jsem ale. Trisomy test a byl negativní.. Tak máš taky naději že to bude dobré.. Ultzv byl v pořádku, jen nízké hcg a papp-a.. Růstová retardace taky pozitivní, dnes jsem dostala na to léky něco na způsob anopyrinu.. Jaké jsi měla hodnoty krve?

No já mám T18 1 z 48 a a ten růst 1z 62 už aby byl pátek. Ta nejistota je šílená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat