Screening v 1. Trimestru jedna hodnota špatná

Anonymní
4.3.21 14:57

Screening v 1. Trimestru jedna hodnota špatná

Ahoj holky,
Mam takovou prosbičku. Stalo se někomu z vás, ze mel na screeningu jednu ze 4 hodnot špatnou a narodilo se zdravé miminko? Ja mam zatim výsledky pouze z ultrazvuku a vyšli mi tam, asi 1:42 na downuv syndrom ale ostatní věci byli v pořádku, a celkově to vyšetření (podotýkám ze zatim bez krve) by bylo negativní, ale porad mi tam hloda čertík toho jednoho špatného vysledku.
Dekuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19721
4.3.21 15:07

Pokud jsou výsledky z ultrazvuku 1:42 na downa, tak to není negativní, ale celkem dost pozitivní screening.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 15:11

@Janli hodnota 1:42 je pouze u jedné ze čtyř věci které se hodnotili. Ale ještě nemám výsledky krve.

• Citovat
  • Nahlásit
602
4.3.21 15:14

Je to statistika, ze 42 zen s totoznymi vysledky mela jedna dite s downovym syndromem. Neni to moc, jsou to dve ze sta, ale pro ty dve i to stačí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1278
4.3.21 15:14
@Anonymní píše:
@Janli hodnota 1:42 je pouze u jedné ze čtyř věci které se hodnotili. Ale ještě nemám výsledky krve.

I kdyby to byla jen jedna pořád tam je. S takovou hodnotou se posílá na odběr plodovky. Nebo teda já bych šla.
Ja si ještě platila prenascan. Tam se ty vady vyloučí na 99%..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4812
4.3.21 15:15
@Anonymní píše:
@Janli hodnota 1:42 je pouze u jedné ze čtyř věci které se hodnotili. Ale ještě nemám výsledky krve. Ve výsledku, který jeste není nednoznazny to bylo kolem 1:460. Jen mi lékařka popisovala každou vec zvlášť a rekla mi tohle. Taky jsem z toho zmatená.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4289

Screening se hodnotí jako celek - krev+utz… ukazatel jen z jedné oblasti je nic vypovídající… počkej na krev a uvidíš… me vyšlo riziko vuci věku 1:224, ale kombinované 1:4400…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
@Anonymní píše:
@Janli hodnota 1:42 je pouze u jedné ze čtyř věci které se hodnotili. Ale ještě nemám výsledky krve.

Screening se musi hodnotit jako celek! Tzn vsechny hodnoty a z ni stanovene riziko plus krev. Ta se obvykle odebira cca tyden-dva pred ultrazvukem. Co ti rekl doktor? Proc ti dal nekompletni vysledky bez krve a bez vysvetleni… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1278
4.3.21 15:17

Jinak já teda byla na krvi dřív než na tom utz. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
4.3.21 15:25
@Mutlice píše:
Screening se musi hodnotit jako celek! Tzn vsechny hodnoty a z ni stanovene riziko plus krev. Ta se obvykle odebira cca tyden-dva pred ultrazvukem. Co ti rekl doktor? Proc ti dal nekompletni vysledky bez krve a bez vysvetleni… :nevim:

Taky jsem z toho ted zmatená jak ji docitam 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
4.3.21 15:27

Tohle je pozitivni screening a je uplne jedno, ze ostatni hodnoty byly v poradku.

Z jakeho duvodu vam vyslo takove riziko na Downa? Nebyla zobrazena nosni kustka?

Jinak vysledky se posuzuji dohromady. To znamena krev+utz.
Jinak je vysledek nic vypovidajici.
Ale to uz tu mate taky napsano.
S takovym vysledkem se odesila bud na odebrani choriovych klku, test z krve nebo plodovou vodu.

Zajimave, ze vam k tomu lekar nic nerekl.
S vysledkem jako vy bych mazala na plodovku.
Pripadne jinou metodu co vam doporuci lekar a na genetice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4812
4.3.21 15:28

@Villanelle ja byla v jeden den na utz i na krvi. Dela to jedna lékařka v Praze. Můj gynekolog prosvihl termín na krev, tak jsem šla k jinému gynekologovi, a ten mi doporucil tuhle lekarku. Byla jsem tam dnes, výsledek by mel byt v pondělí, tak si počkám a uvidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4812
4.3.21 15:29

@janikema90 krev bude až v pondělí. A v 16tt bych šla na odber chlorovych klku, kdyby to bylo preci jen pozitivní. Nosní kustka byla vidět dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1325
4.3.21 15:30

Tohle je zase nějaká slátanina…
Proto se bere nejdřív krev a až jsou výsledky, tak zve doktor na utz, hodnoty zkombinuje a sdělí celek. Takovéhle nekompletní výsledky jsou úplně k ničemu.
Nechápu co je to za doktorku a asi už bych k ní znova nešla, když to takhle matlá. Když to neumí, tak ať tě příště pošle do nějakého centra a nechá si zpět poslat celkové výsledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
4.3.21 15:39
@LilyJane píše:
Tohle je zase nějaká slátanina…
Proto se bere nejdřív krev a až jsou výsledky, tak zve doktor na utz, hodnoty zkombinuje a sdělí celek. Takovéhle nekompletní výsledky jsou úplně k ničemu.
Nechápu co je to za doktorku a asi už bych k ní znova nešla, když to takhle matlá. Když to neumí, tak ať tě příště pošle do nějakého centra a nechá si zpět poslat celkové výsledky.

Ona pise, ze to prosvihl jeji gynekolog a te doktorce, co dela screening uz asi nic jineho nezbylo :nevim: no neni to idealni. Ona ta krev driv se dela nejen proto, ze to pak vyjde s vysledkama na ultrazvuk casove, ale hlavne v tom 10-11tt je to nejvhodnejsi kvuli hodnotam v krvi. Tohle bude muset zakladatelka rozmotat s doktorama :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat