Screening v 1.trimestru není možný, dítě je příliš velké

45
6.4.21 18:23

Screening v 1.trimestru není možný, dítě je příliš velké

Ahoj holky, byla jsem dnes na screeningu v 1. Trimestru, měla bych být 13+4 týden. Nabrali mi krev, pak se šlo na ultrazvuk a paní doktorka už bohužel mimčo nedokázala změřit, prý je o 9 dní větší než podle menstruace. Jelikož už ty hodnoty nemůže vložit do tabulek a zkombinovat krevní hodnoty, bylo mi řečeno, že bude udělán triple test. Nedostala jsem ani lékařskou zprávu. Výsledky jsou běžně téhož dne, ale prý na tripl budu čekat do konce týdne, že se sami ozvou. To mi tu zprávu pošlou potom mailem? Nebo jak? Má někdo podobnou zkušenost? Mne to přijde zvláštní, aby bylo mimčo o tolik větší. Poslední MS byla 1.1. a s ovulací jsem u sebe počítala 14. Ledna. Podle tohoto bych měla být 13+4. No a jelikož jim vychází cca o 9 dní větší, tak Prej musela být ovulace okolo 5. Ledna, tedy hned po MS. Mně se to zkrátka nezdá, protože cyklus mám vždy pravidelný 28 dní a ovulace bývá vždy uprostřed. Jsem z toho jakási zmatená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4254
6.4.21 18:33

Větší být může. Já vím přesně, kdy jsem měla poslední menstruaci, vím přesně ovulaci i den početí (podle toho jsem byla na screeningu 12+4) a jedno miminko větší o osm dní, druhé o šest. Ne všechny děti jsou tabulkové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
6.4.21 18:35

Tak záleží jestli je možné že jste v tom období měli sex a mělo by být z čeho… Já s prvním synem měla poslední MS 8.4. A na screening jsem šla a měla jsem být dle MS 13+2tt ale podle screeningu jsem byla 14+2 a nikdo mi neříkal že by byl v něčem problém i když jsem to měla o 4 dny jinak než ty… Dokonce nám řekl pohlaví ale podle nich jsem otehotněla týden před MS kterou jsem normálně měla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3303
6.4.21 18:37

Jsou hloupí, že tě objednali tak pozdě. Mimčo být větší může, ze začátku se i hodně lidem měnil předpokládaný termín porodu. Známé ho dokonce posouvali až ve třetím trimestru, protože dítě neodpovídalo velikostně týdnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19633
6.4.21 18:51

Mám 28 denní cyklus a ovulaci jsem měla taky hodně brzy. Naštěstí jsem to věděla a počítalo se s tím.
@Serpentini ve třetím trimestru se termín neposouvá, to už si děti rostou svým tempem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
6.4.21 18:58

Prvně byla hloupost, ze te objednali tak pozdě, me nechtěli vzít ani na konci 13 tydne, ze je to už pozdě. Ale určitě mohli aspoň zkontrolovat ty věci, co se nemeri, ne? Třeba jestli ma ruce, nohy, všechny prsty, všechny kosti, mozek, srdce… to ti neřekli vůbec nic? Vezsi byt mimino klidne může, ani při pravidelném cyklu nemusíš mít ovulaci uprostřed, a i kdyby ano, děti rostou různým tempem, v podstatě od početí.. já jsem měla jedno dítě menší, jedno větší, jedno akorát, u dvou jsem věděla termín početí, u jednoho to sedělo, u druhého to bylo o 14 dni jinak a taky se dcera narodila o tech 14 dni dřív, ale zase mala, tak do ví, jak to všechno je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
6.4.21 19:10

Mohla jsi mít ovulaci jen o pár dní dřív, než předpokládanou, miminko může být o trošku větší a ve výsledku to udělá těch 9 dnů. Kdy jsi byla před screeningem u svého doktora na ultrazvuku? Tam se většinou podle velikosti plodu upravuje stáří těhotenství a podle toho se posíla na screening. Škoda, že tě objednali až takhle pozdě..
My jsme stáří plodů věděli 100% díky IVF a i tak byl malý na screeningu o 3 dny větší. Teď ve 3.trimestru náskok ještě nahání, ale tady už se se stářím, resp. termínem porodu, nehýbe.
Držím palce, ať tedy alespoň triply vyjdou dobře ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
6.4.21 19:12

A je teda zvláštní, že ti neřekli k UTZ vůbec nic.. Nosní kůstka, orgány atd. mohla zkontrolovat i tak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
6.4.21 19:41

Holky, já se omlouvám, asi jsem to špatně napsala. Ultrazvuk udělali, jen mi řekli, že kombinovaný screening z toho udělat nepůjde, že ty hodnoty na ultrazvuku má mimčo už moc velké a tabulky už to riziko postižení nespočítají, takže proto prý k ultrazvuku udělají ještě tripl. Jinak ta paní doktorka vůbec nemluvila, přišla mi jakási rozhozená, protože jí to měření nijak nevycházelo. Pak už jsem z toho byla nervózní a ptala se, jestli vidí něco špatně. Nakonec mi řekla, že to šíjové projasnění je cca 1,5, nosní kost přítomna, že to je v pořádku. Ruce, nozky, prstiky, všecko tam je. Akorát sestra mi pak řekla, že se z toho nemám nijak stresovat, no a počkat na výsledky toho triple, že se mi ozve koncem týdne. Mě spíš štve, že ten tripl dělají, prý až 40% vychází falešně pozitivně a mám trochu strach, že by mě pak třeba hnali na odběr plodovky, ale tak snad nám to vyjde v pořádku. Jinak já se na pohlaví neměla ani v plánu ptát, ale doktorka se sama zeptala, co mám doma. Tak říkám, že mám doma 3 děti stejného pohlaví, a to 3 syny a že už ani s ničím jiným nepočítám a doktorka teda řekla, že to kluk nebude 😀. No, jestli to nakonec bude ta holčička, tak si ji mezi těmi 3 kluky nedovedu vůbec představit 😀. Ale bylo by to moc hezké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
705
6.4.21 19:50
@Surikataaa píše:
Ahoj holky, byla jsem dnes na screeningu v 1. Trimestru, měla bych být 13+4 týden. Nabrali mi krev, pak se šlo na ultrazvuk a paní doktorka už bohužel mimčo nedokázala změřit, prý je o 9 dní větší než podle menstruace. Jelikož už ty hodnoty nemůže vložit do tabulek a zkombinovat krevní hodnoty, bylo mi řečeno, že bude udělán triple test. Nedostala jsem ani lékařskou zprávu. Výsledky jsou běžně téhož dne, ale prý na tripl budu čekat do konce týdne, že se sami ozvou. To mi tu zprávu pošlou potom mailem? Nebo jak? Má někdo podobnou zkušenost? Mne to přijde zvláštní, aby bylo mimčo o tolik větší. Poslední MS byla 1.1. a s ovulací jsem u sebe počítala 14. Ledna. Podle tohoto bych měla být 13+4. No a jelikož jim vychází cca o 9 dní větší, tak Prej musela být ovulace okolo 5. Ledna, tedy hned po MS. Mně se to zkrátka nezdá, protože cyklus mám vždy pravidelný 28 dní a ovulace bývá vždy uprostřed. Jsem z toho jakási zmatená.

Tak nejde jen o ovulaci, proste je mimco vetsi samo o sobe. Klidne jste ho pocali tak, jak pisete, ale mimco proste roste rychleji nez podle tabulek.

A taky jste byla na screeningu v hooodne hranicnim tt. Chodi se spise v tom 12tt.
Ale to uz je ted jedno.
Urcite bude vse v poradku 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19633
6.4.21 19:51

@Surikataaa triply opravdu tak špatný testy nejsou, nevychází jich tolik pozitivně, to jsou jen místní báchorky. Navíc je budou posuzovat v kombinaci s prvními krevními testy a budou přesnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.4.21 21:13

Zakladatelko, asi to je tezke, ale zkus nestresovat, vse bude ok. Muj gynekolog mi treba sam prvotrimestralni screening preobjednal u jineho doktora na termin o nekolik dnu drive, nez jsem byla puvodne objednana, ptz se mu dite na bezne kontrole jevilo o necely tyden starsi nez myslel na predchozi kontrole (uz nevim, co to byl za tt).Kazdopadne dite meril asi 10 min a porad to propocitaval a rikal, ze pak uz to nepujde - z toho jsem pochopila, ze skutecne par dni navic muze byt problem. Proste ses nevesla casove, ale dite bude zdrave, uvidis. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
6.4.21 22:02

Díky holky. Moje gynekolozka mi dělala první ultrazvuk cca v 7+2, mimčo odpovídalo a další uktrazvuk 11+2 a prý přesně odpovídá. Říkala jsem jí, že mě objednali na screening dost pozdě, že se mi to zdá dost na hraně a ona taky řekla, že jí to tak přijde. Ale že kdybych se náhodou už do tabulek nevešla, tak prý je tam těch vyšetření ještě poměrně dost a ona sama dělá ultrazvuk každou kontrolu, tak že bysme to určitě nějak vyřešily. A kdyby něco bylo špatně, že se to brzy pozná. Tak si počkáme na výsledek triplu a uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
7.4.21 19:40
@Surikataaa píše:
Holky, já se omlouvám, asi jsem to špatně napsala. Ultrazvuk udělali, jen mi řekli, že kombinovaný screening z toho udělat nepůjde, že ty hodnoty na ultrazvuku má mimčo už moc velké a tabulky už to riziko postižení nespočítají, takže proto prý k ultrazvuku udělají ještě tripl. Jinak ta paní doktorka vůbec nemluvila, přišla mi jakási rozhozená, protože jí to měření nijak nevycházelo. Pak už jsem z toho byla nervózní a ptala se, jestli vidí něco špatně. Nakonec mi řekla, že to šíjové projasnění je cca 1,5, nosní kost přítomna, že to je v pořádku. Ruce, nozky, prstiky, všecko tam je. Akorát sestra mi pak řekla, že se z toho nemám nijak stresovat, no a počkat na výsledky toho triple, že se mi ozve koncem týdne. Mě spíš štve, že ten tripl dělají, prý až 40% vychází falešně pozitivně a mám trochu strach, že by mě pak třeba hnali na odběr plodovky, ale tak snad nám to vyjde v pořádku. Jinak já se na pohlaví neměla ani v plánu ptát, ale doktorka se sama zeptala, co mám doma. Tak říkám, že mám doma 3 děti stejného pohlaví, a to 3 syny a že už ani s ničím jiným nepočítám a doktorka teda řekla, že to kluk nebude 😀. No, jestli to nakonec bude ta holčička, tak si ji mezi těmi 3 kluky nedovedu vůbec představit 😀. Ale bylo by to moc hezké.

Hoď se do klidu. Mně tripl nevyšel nic moc a na plodovku mě nehnali. Jen mi udělali krevní testy a zkontrolovali mimino na lepším Utz. (Mně vyšel tripl ne úplně dobře kvůli věku)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat