Screening v těhotenství, když jsem v karanténě

102
8.1.21 18:09

Screening v těhotenství, když jsem v karanténě

Ahoj holky, prosím Vás o radu.
Jsem v karanténě a ve středu mám mít první screening. Dnes jsem byla na testech a výsledek bude v neděli.
Nařídila mi to hygiena, když jsem své babičce zavolala záchranku, v nemocnici zjistili, že je pozitivní. Ten den mi volala hygiena, že mám karanténu a musím na testy.
Nic mi není, ale podle hygieny mohu být přenašeč.
Moje otázka, když jsem v karanténě mohu si dojít na gynekologii pro papíry ke screeningu a druhý den jet na screening???
Chci vědět zda je naše dítko v pořádku

Děkuji Vám za odpověď a přeji mnoho zdravíčka :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2670
8.1.21 18:12

Řešila bych s hygienou - podle pravidel karantény nesmíš, leda přeobjednat až skončí karanténa, ale třeba pro tyhle případy mají jiné řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
8.1.21 18:19

@Lily Evans díky moc počkám na výsledek a pak zavolám na hygienu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3962
8.1.21 18:20

@Květinka90

Zavolej si na pracoviště, kde máš mít screening, a s nimi se domluv na postupu. Předpokládám, že screening lze o týden posunout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19069
8.1.21 18:20

Ne, nemůžeš. Jak tě to napadlo? Od toho je karanténa, aby jsi nikam nechodila. To chceš nakazit lékaře a ostatní těhotný? Řeš to, až budeš milt negativní test…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1586
8.1.21 18:33

Ten screening se ale nedá posouvat do nekonecna, musí být v nějakém časovém rozmezí. Pokud bude tvoje karanténa končit ve chvíli, kdy bude na screening pozdě, šla bych s respiratorem. Pokud se vejdes, preobjednala bych se. Jestli tě preobjednaji…Pokud ne, šla bych s respiratorem :nevim:

Edit: nebo se můžeš obejít bez screeningu. S hygienou bych to neřešila.

Příspěvek upraven 08.01.21 v 18:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
8.1.21 18:34

Nikam nechod, hlavně ne na gyndu mezi těhotné 8o počkej na výsledek testu a když bude negativní, tak se o týden preobjednas, to se nic nestane.

Příspěvek upraven 08.01.21 v 18:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1706
8.1.21 18:34

Řešila bych přímo s gynekologii kam máš jít. Byla jsem v podobné situaci potřebovala jsem odběry pro první screening a byla jsem pozitivní a odběry mi udělali mimo pracovní dobu, abych nikoho nenakazila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2670
8.1.21 18:36

@Platanka rozhodně bych nechodila, jsem-li v karanténě, a už vůbec ne mezi těhotné. Samozřejmě, že to nelze posouvat donekonečna, ale proto říkám, ať to řeší s hygienou. Ne že si sama rozhodne že karanténa vlastně neplatí, a jde. Respirátor cajk, ale pořád je to porušení karantény.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1586
8.1.21 18:36
@Janli píše:
Ne, nemůžeš. Jak tě to napadlo? Od toho je karanténa, aby jsi nikam nechodila. To chceš nakazit lékaře a ostatní těhotný? Řeš to, až budeš milt negativní test…

Karanténa trvá i po negativním testu, ale je fakt, že bych z toho aspoň měla lepší pocit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
467
8.1.21 18:39

Hlavne nikam nelez. Na pracoviste zavolej a oni ti to bud odlozej, nebo si te zaradej tak, abys nikoho neohrozila. To te nenapadne, ze se pri tom tvym vyletu pro papiry muzes potkat s tehotnou treba s cukrovkou a ta muze na rozdil od tebe ten covid sakra tezce odnyst? :roll: na to se snad nemusi dospely clovek ptát na emiminu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15307
8.1.21 19:51

@Květinka90 nechápu jak te napadlo, že by si šla mezi těhotny. Počkej na výsledky a pak to řeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3599
8.1.21 20:01

Dneska máme pátek. Píše, že v neděli bude mít výsledky covidu a na screening má jít ve středu. I když to tak výslovně nenapsala, vyplývá mi z toho, že řeší situaci, jak se zachovat, když bude negativní. Pokud bude pozitivní, je to asi jasné a není moc co řešit.

V případě negativního testu bych já osobně zavolala na tu gyndu, situaci jim osvětlila a pokud budou pro, šla bych - například právě proto, že po skončení karantény by na screening skutečně mohlo být pozdě a řekla bych, že jde v těhotenství zrovna o dost důležité vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
8.1.21 20:07

@klamonožka tak pokud bude negativní, tak by ve středu už měla mít po karantene (nebo poslední den) :nevim: když má test dneska, karantena je 10 dni a na test se chodí nejdřív paty den :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6073
8.1.21 20:10

Vážně žasnu… Kam až je lidská sobeckost schopná zajít… Screening nejde odložit do nekonečna ale na 10 dní??? Jako sorry, ale už jen ta úvaha, že bych to porušila a šla mezi rizikovou skupinu? Karanténa znamená být doma a nikam nechodit. Proto je to karanténa. Chudáci lékaři :zed:.

Jo a respirátor je bomba nápad :zed:, hlavně si vem ten dobrý, co bude chránit tebe a na ostatní to naprskas :palec:. Jsou rady :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat