Screening ve 20 tt - platba rok 2020

Anonymní
17.1.20 08:29

Screening ve 20 tt - platba rok 2020

Ahoj vsem, prosim pekne o radu pro kamaradku, ma jit na screening ve 20 tt a rada by vedela, zda jej proplaci pojistovna, nebo pouze ten prvni ( ten mela v roce 2019 ) ja netusim, ceka mne teprve prvni :oops:. Dekuji moc, omlouvam se za anonym, zacatek tehotenstvi a vi to jen nejblizsi :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16090
17.1.20 08:30

Pokud má VZP nebo 211 tak platit bude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
438
17.1.20 08:41

Záleží u jaké je pojišťovny, jestli u VZP, tak zvedli příspěvek pro těhotné na 3000Kč, takže by si mohla požádat i o proplacení druhého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1357
17.1.20 08:42
@Anonymní píše:
Ahoj vsem, prosim pekne o radu pro kamaradku, ma jit na screening ve 20 tt a rada by vedela, zda jej proplaci pojistovna, nebo pouze ten prvni ( ten mela v roce 2019 ) ja netusim, ceka mne teprve prvni :oops:. Dekuji moc, omlouvam se za anonym, zacatek tehotenstvi a vi to jen nejblizsi :)

Jdu pristi tyden a pokud vim, mel by byt zdarma. At si zavola na pojistovnu, tam dostane odpoved hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4935
17.1.20 08:42
@Anonymní píše:
Ahoj vsem, prosim pekne o radu pro kamaradku, ma jit na screening ve 20 tt a rada by vedela, zda jej proplaci pojistovna, nebo pouze ten prvni ( ten mela v roce 2019 ) ja netusim, ceka mne teprve prvni :oops:. Dekuji moc, omlouvam se za anonym, zacatek tehotenstvi a vi to jen nejblizsi :)
Řekla bych že jak kde já bohužel platila za oba bylo to tedy ještě v minulém roce ale co vím tak platili maminky i teď
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21932
17.1.20 08:45
@Anonymní píše:

Platila jsem jen ten první a pak si nechala část vrátit pojišťovnou. Jiné pojišťovny ho proplácejí celý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1275
17.1.20 08:47
@Anonymní píše:

Jak. pisou holky. Dle mě se plati oba. Ale některé pojišťovny to zpětně proplácí. Koukněte na web vaší zdravotní pojišťovny, tam to jistě píšou. Já byla na screeningu loni a platila jsem první screening, druhý ne. Ale mám za to, že od ledna se platí oba. Každopádně ten první screening mi pojišťovna proplatila. Respektive dostala jsem 1000kc a stal 1200 Kč ;) je potřeba si vzít paragon, vyplnit formulář a poslat na pojišťovnu. Oni vám pošlou peníze na účet ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1259
17.1.20 08:49

Oba screeningy jsem platila…
První jsem si nechala proplatit od RBP
A druhý mi už neproplatili… záleží jakou máš pojišťovnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
17.1.20 08:50

Ja jsem za prvni platila 1000kc ten mi proplatila pojišťovna mam Vojenskou pojistovnu… Pak me sestricka upozornovala na to ze pujdu na druhy screeening v 21tt a ten uz pojistovna nechce proplacet takže ztejme budu samotplatce ze si mam pripravit 1500kc ve finale sem ho neplatila… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
17.1.20 09:02

2.screening není dobrovolný ale je předepsaný v těch vyšetřeních které standardně podstupuje každá těhotná a platit by se podle me neměl. Dostala jsem od dr zadanku a nic nerikala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
17.1.20 09:05

Tady je odpověď přímo z VZP

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11211
17.1.20 09:09

Achjo, je to furt dokola. všechny pojištovny 2. screening proplácí!!! jde o to, co máte napsané na žádance. existují totiž 2 druhy screeningu se 2 různými kody. první je pro každou těhotnou, je to screening placeny pojistovnou, pokud se v tomto screeningu doktorovi něco nezdá, dá žádanku s druhým specializovaným screeningem, který je v případě indikací k vyšetření taky na pojištovnu. to co všichni zvesela platí je ten druhý druh screeningu, kde si to bez idikaci proste každá zacáluje. ale ne, obyšejný 2. screening je platí všechny pojistovny a samy, ne v ramci nějakeho baličku.

ten ktery pojistovny proplaci ma kod 63411 což je diagnostika plodu. chtějte po doktorech na žádanky tento kod! a do políčka číslo pojištovny, né jako samoplátce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 09:10

Jste moc hodne, diky moc vsem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
3107
17.1.20 09:10

Druhy screening jsem pred tydnem platit nemusela.. Mam vzp. Ale nebyla jsem na zadnem special pracovisti, dela si to muj doktor sam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11211
17.1.20 09:23
@Pajka89 píše:
Druhy screening jsem pred tydnem platit nemusela.. Mam vzp. Ale nebyla jsem na zadnem special pracovisti, dela si to muj doktor sam.

ano, přesně tak!! :palec: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama