Screening - Výpotek/tekutina v hrudníku plodu, NT 9, Noonanuv s.

Anonymní
14.9.21 05:51

Screening - Výpotek/tekutina v hrudníku plodu, NT 9, Noonanuv s.

Ahoj, prosim, je tu nekdo, kdo by mne uklidnil? Screening v I. trimestru vysel spatne kvuli biochemii krve, jinak dle UTZ miminko v poradku, vcetne sijoveho projasneni. Absolvovala jsem odber choriovych klku, kde vyloucili chromozomalni vady. Nicmene screening II. trimestru dopadl opet spatne - vypotek/tekutina v celem hrudniku s utlakem plic, edem kolem hlavicky, taky ta tekutina asi. A sijove projasneni 9 mm! :,( poslali mne na detske kardio a pak jeste cekat na dalsi geneticky rozbor z klku, zda-li nema noonanuv syndrom, coz neni chromozomalni vada, ale geneticka… jelikoz uz je to 5. mesic a vlastne mi nerekli jedinou pozitivni vec mimo “deji se i zazraky”… tak jsem na zhrouceni… :,( :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.9.21 06:33

Ja byla včera na screening v prvním.. výsledky zatím nevím, ale doktor byl podezřele tichý.

Tobě a miminku přeju ať je vše dle možností v pořádku.
Držím palce ať se stane zázrak! :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
246
14.9.21 09:15
@Anonymní píše:
Ahoj, prosim, je tu nekdo, kdo by mne uklidnil? Screening v I. trimestru vysel spatne kvuli biochemii krve, jinak dle UTZ miminko v poradku, vcetne sijoveho projasneni. Absolvovala jsem odber choriovych klku, kde vyloucili chromozomalni vady. Nicmene screening II. trimestru dopadl opet spatne - vypotek/tekutina v celem hrudniku s utlakem plic, edem kolem hlavicky, taky ta tekutina asi. A sijove projasneni 9 mm! :,( poslali mne na detske kardio a pak jeste cekat na dalsi geneticky rozbor z klku, zda-li nema noonanuv syndrom, coz neni chromozomalni vada, ale geneticka… jelikoz uz je to 5. mesic a vlastne mi nerekli jedinou pozitivni vec mimo “deji se i zazraky”… tak jsem na zhrouceni… :,( :,( :,(

Já teda bohužel k prvním nálezům(otoky)víc povědět nemůžu. Ale nejsem si vědoma, že by se při velkém utz v 2.trimestru měřilo záhlaví. Proto se to dělá v 1.,protože pak už hodnoty neodpovídají. Akorát nechci strašit, ale myslím, že se to po tom první screeningu nemá měřit, protože se NT pomalu ale jistě vstřebává na minimum? :nevim: Držím strašně moc palce.Sama jdu na velký utz ve 20týdnu příští úterý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 14:10
@Lilypad24 píše:
Já teda bohužel k prvním nálezům(otoky)víc povědět nemůžu. Ale nejsem si vědoma, že by se při velkém utz v 2.trimestru měřilo záhlaví. Proto se to dělá v 1.,protože pak už hodnoty neodpovídají. Akorát nechci strašit, ale myslím, že se to po tom první screeningu nemá měřit, protože se NT pomalu ale jistě vstřebává na minimum? :nevim: Držím strašně moc palce.Sama jdu na velký utz ve 20týdnu příští úterý

Mi je prave hrozne divny, ze na 1. scr vyslo NT v poradku a ted je o tolik vetsi… mam to i ve zprave, tak mozna merili znovu kvuli te tekutine :( kazdopadne dnes jsem po kardio-vysetreni, kde mi pani povedela, ze srdicko vypada naprosto v poradku. Takze jen cekat na vysledky z genetiky :( drzim palce s utz, snad Ti vyjde vse v poradku.

• Citovat
  • Nahlásit
246
14.9.21 14:18
@Anonymní píše:
Mi je prave hrozne divny, ze na 1. scr vyslo NT v poradku a ted je o tolik vetsi… mam to i ve zprave, tak mozna merili znovu kvuli te tekutine :( kazdopadne dnes jsem po kardio-vysetreni, kde mi pani povedela, ze srdicko vypada naprosto v poradku. Takze jen cekat na vysledky z genetiky :( drzim palce s utz, snad Ti vyjde vse v poradku.

Uf, tak to je dobře. Myslím, že zrovna u toho Noonanova syndromu je téměř vždy nějaká těžká vada srdce.Tak třeba se ty otoky nějak vstřebají. Člověk musí do poslední chvíle věřit, že bude všechno vpořádku, jinak by se zbláznil. Moc děkuju.
Snad budete vědět v co nejkratším možném čase ještě víc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat