Sdílení fotek a videí dítěte

Anonymní
19.12.20 20:59

Sdílení fotek a videí dítěte

Ahoj, zajímalo by mne, jak byste postupovali v mé situaci - máme holčičku (13 měsíců) a bydlíme poměrně daleko od tchánovců a celkově rodiny mého partnera (250 km). Vídáme se v průměru každé dva měsíce a vždy se jedná o několikadenní návštěvu s přespáváním, buď u nás nebo my u nich.
Tchýně malou zbožňuje, ale co mě trápí je, že po nás chce, abychom jí pořád posílali videa s malou ( např. jak si malá hraje, brouká, co už umí, apod.)Videa jsme jí zpočátku posílali s přesvědčením, že je to jen pro ni, abychom ji potěšili. Jaké bylo ale naše překvapeni, když jsme po čase zjistili, že tahle videa kolují po široké partnerově rodině, kamarádce tchýně a bůhví kde ještě 8o Na jedné letní sešlosti jsem se tak od manželky partnerova bratrance mimochodem dozvěděla, že máme pěkné křeslo a že o něm taky uvažovali apod. Zkratka i lidi, kteří u nás nikdy nebyli, teď vědí, jak to u nás doma vypadá, ale nejvíc mě štve, že domácí video s mojí holčičkou teď vidělo x lidí, kterým ani nebylo určeno a přeposílají si je mezi sebou. Prostě nemám nad tím absolutně kontrolu a videa si žijí svým životem. Partner byl zděšen, stejně jako já a když jsme tchýni řekli, že si to nepřejeme, tak se naštvala, že na co si to hrajeme, vždyť je to rodina a proč by se jako nemohli s dcerkou potěšit aspoň na dálku atd. Když jsem jí říkala ten příklad s křeslem, že vlastně úplně ztrácíme soukromí, tak se jen blahosklonně usmála, že o co mi jde, vždyť to nevadí. Pak nám řekla, že si pod sebou podřezáváme větev, když nechceme ta videa s rodinou sdílet (nám ale synovce a neteře také nikdo neposílá..). S rodinou máme jinak normální, pěkné vztahy. Já už jí samozřejmě nic posílat nechci, ale ona pořád dělá nátlak, jak se jí po dcerce stýská a když je u nás, klidně si zapne nahrávání třeba na 10 minut a malou si natáčí. Nechci si s ní zkazit vztah, takže to přetrpím, neb nám i naposled přislíbila, že to pošle jen jedné tetě, která má naši malou taky hodně v oblibě, ale moc tomu nevěřím. :? Co myslíte, vyšiluju zbytečně? Nebo byste byli v mé situaci ráznější?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6479
19.12.20 21:04

Nevadilo by mě kdyby si dítě natočila a video někomu z rodiny ukázala. Ale nesirila dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52229
19.12.20 21:04

Pokud neakceptuje prani rodicu ditete, tak ji nic neposilejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19053
19.12.20 21:07

Někdy mi přijde, že se ta ochrana soukromí už přehání. Vždycky bylo normální ukazovat fotky, tak teď jde technologie dál. Babičku nejspíš ani nenapadlo, že by to mělo být tajný. Pokud se nejedná o jakkoliv kompromitující videa, tak nevidím důvod šílet. S tchýní si nějak nastavte pravidla, tak aby vyhovovala vám všem, videa pořizujte neutrální, aby na nich teda nebylo vidět křeslo nebo jiné intimní části domu a hlavně nešilte. Takové vyšilování jsem pochopila u kamaráda, který dělá šéfa věznice, ale jinak už mi to přijde poněkud mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3071
19.12.20 21:09

Ježíšikriste, někdo viděl tvoje dítě 8o a to si to video posílají mezi sebou úplně cizí lidé? Asi je vaše dítě hodně atraktivní :lol:?
Pokud jsi z toho tak vyřízená, tak nemáš žádná videa nikam posílat a máš klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5052
19.12.20 21:09

Já osobně bych to neřešila. Videa a fotky nevěší nikam na sítě, říkáš, že je to v rámci rodiny, blízkých. Řekla bych, že je to u té starší generace běžné, vidím to u své babičky, mívají pravidelně několikrát do roka sedánek s “holkama” a všechny se tam nadšeně chlubí fotkami vnoučat a pravnoučat, dělá jim to radost, nevidím v tom nic špatného. Mě to nevadí, nenapadlo by mě jí to zakazovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4295
19.12.20 21:13

Moje máma mi běžně řekne, že to nové video se synem ukázala třeba kolegyni. Miluje svého vnuka a chce se pochlubit. Mně to divný nepřijde, dřív se ukazovala fotoalba, teď videa a fotky v telefonu. Že někdo okomentuje tvoje křeslo, neznamená ztrátu soukromí. Když už to chceš řešit, řeš dítě, ne obývák, co se ukazuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9755
19.12.20 21:15

Myslím, že to přeháníš. Pochopila bych to, kdyby to dávala veřejně na FB nebo tak něco. Ale poslat video po rodině… Jen bych si dávala trochu pozor při natáčení, aby tam nebyla moc vidět třeba neuklizená linka nebo rozházená postel (to beru jako soukromí), ale jinak bych to neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
19.12.20 21:21

Vubec nerozumim, kde je problem. Kdyby si nahrala/ fotila malou pri koupani, tak to bych sireni hrotila taky. Jinak by mi to bylo uplne jedno.

Kdyby mi prislo zarizeni bytu jako citliva informace, nahraju priste dite tak, aby videt nebylo. Urcite bych ji neodmitla tu jedinou moznost, jak ji vidat jen kvuli tomu, ze se chce pochlubit. To dela kazda babicka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.20 21:42

Hmmm, děkuju za zpětnou vazbu :think: Možná, že to opravdu zbytečně hrotím. Samozřejmě, že mi nejde o křeslo, to byl jen příklad. Jde o tu ztrátu soukromí, videa byly třeba jak se dcerka směje (v neustlané posteli), já v teplákách atd, prostě co před babi člověk úplně neřeší, ale před zbytkem rodiny už jo. Jen pro představu, jich je asi 60, je to fakt velká rodina. A videa babi neukazuje, ale rozposílá, takže je mají všichni. Nedáváme malou ani na fb a jiné soc. sítě, proto je mi to nepříjemné. Chci, aby si malá sama rozhodla, kde co o sobě zveřejní. Dříve se fotky ukazovaly, ne rozdávaly.

• Citovat
  • Nahlásit
15826
19.12.20 21:46

Kdybyste bydleli blíž, je dost pravděpodobné, že by občas manželka partnerova bratrance přišla na návštěvu a viděla by tak víc, než jen to křeslo.

Myslím, že máš pořád dost možností, jak poslat babičce videa a zároveň nepřišla o pocit, že máš celé příbuzenstvo na výzvědách. Mě by naopak těšilo, že navzdory vzdálenosti se i vzdálené příbuzenstvo zajímá o moje dítě. A neboj, nikdo to neposílá dál, než tomu, kdo se zajímá. Co by z toho kdo měl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13230
19.12.20 21:48

No a mně přijde tchyně cáklá. To je první vnouče nebo proč posílá malé dítě, které (promiň) beztak ostatní nudí, každému, kdo se namane?

Jako zlatě za tchyni, která nejenže nejezdí, ale nemá ani na čem případná videa přehrávat. :mrgreen:

No teď po doplnění by mně bylo teda šumafuk, že jsem v teplákách nebo neustlané posteli, tyhle blbiny neřeším, ale stejně nechápu to přeposílání široké rodině. Beztak to ty lidi nudí a o babičce si budou myslet svoje. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10103
19.12.20 21:48

Hele, tohle téma se tu řešilo zrovna dnes ráno a já ze své pozice tě chápu. Moje rodina zase umisťovala fotky na sociální dítě hned po narození mého dítěte. Ty, které já jim poslala z porodnice. A každý se diví, že jsme je pak obvolávali a okamžitě říkali, ať to smažou a zakázali jim to i v budoucnu. Dlouho trvalo, než se s tím smířili, protože oni to považují za normální a někteří nemají problém, uveřejnit fotky dětí při koupání a podobně. Nevadí mi, když mi mamka řekne, že ukázala kolegyni fotku mého dítěte, ale vadí mi, kdyby ji posílala dál. Někam, kde nad tím nemám absolutně žádnou kontrolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6368
19.12.20 21:52

Mě by vadilo, že to dělá bez vašeho vědomí a že se urazí, když jí poprosíte, aby to nedělala. Každý má hranice soukromí někde jinde a ano fotky se dřív ukazovaly taky. Jenže byla o dost jiná doba. Názory ostatních bych ani tolik v potaz nebrala. Vy to oba s manželem cítíte, tak jak to cítíte. Je důležité, že se shodnete. Proto bych babičce vysvětlila důvody a nastavila si s ní pravidla, která budou vyhovovat oběma stranám. Babičce se vaše důvody líbit nemusí, ale zákonní zástupci jste vy, takže by vás měla respektovat, pokud ne, pak bych byla rázná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
19.12.20 22:03

Souhlasím s @Janickalll
Mě by vadilo hlavně veřejné sdílení typu FB, IG atd. V rodině ani tak ne, ale zase všeho s mírou. Víc by mi vadilo kecy typu podřezáváte si větev, zesměšňování problémů atd. Nicméně tak jako tak bych s ní hodila řeč z hlediska respektování soukromí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat