Sdílení fotografií vlastních dětí na sociálních sítích

2
7.3.21 09:49

Sdílení fotografií vlastních dětí na sociálních sítích

Dobrý den,
zajímám se o téma zveřejňování a sdílení fotografií dětí rodiči na sociálních sítích. 📸 👨‍👩‍👧
Tuto diskuzi zakládám z více důvodů. Za prvé bych ráda zjistila, jaký je Váš názor na sdílení fotografií dětí na sociálních sítích (FB, Instagram apod.) a zda třeba sdílíte fotografie vlastních dětí na sociálních sítích.
Zároveň se na Vás obracím s prosbou o pomoc při vypracovávání mé diplomové práce, která se tímto tématem zabývá. Přikládám zde i odkaz na krátký dotazník, který se tématu týká. Dotazník i Vaše diskuze by mi mohli pomoci se v tématu více zorientovat a poskytnout podkladová data pro další práci.
Odpovědi od Vás, rodičů, jsou pro mě velmi důležité a cenné. Proto Vám budu moc vděčná, najdete-li si deset minut času pro vyplnění přiloženého dotazníku, který je anonymní a velmi jednoduchý. Dotazník je určen pro osoby starší 18 let.
Děkuji za Vaši případnou ochotu dotazník vyplnit a věnovat mu svůj čas.
Odkaz pro vstup do dotazníku: https://forms.gle/…KLjtg4XXTNf8
Děkuji Vám za odpovědi a za případné příspěvky v diskuzi! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2573
7.3.21 09:54

Dotazník jsem vyplnila :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6386
7.3.21 09:59

Vyplněno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
7.3.21 09:59

Hotovo :srdce: zajímavé téma. Ať se diplomka podaří :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.3.21 10:00

My s manželem dáváme fotky dětí na instagram, ale nejsou nijak kompromitující, spíš třeba se chci pochlubit kamarádům, které dlouho nevidíme nebo sdílím vtipné situace. Máme tam jen pár přátel a neveřejné profily. Říkala jsem si, jak by se to asi líbilo mně být na jejich místě. Byl problém jen to vysvětlit tchýni, proč si nepřejeme, aby dávala fotky dětí na facebook, brala to osobně, ale vysvětlila jsem jí, že je to kvůli jejich bezpečnosti, o nic jiného nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
7.3.21 10:01

Taky vyplněno :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
7.3.21 10:06

Vyplněno :kytka: Hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20511
7.3.21 10:15
@denisa_krat píše:
My s manželem dáváme fotky dětí na instagram, ale nejsou nijak kompromitující, spíš třeba se chci pochlubit kamarádům, které dlouho nevidíme nebo sdílím vtipné situace. Máme tam jen pár přátel a neveřejné profily. Říkala jsem si, jak by se to asi líbilo mně být na jejich místě. Byl problém jen to vysvětlit tchýni, proč si nepřejeme, aby dávala fotky dětí na facebook, brala to osobně, ale vysvětlila jsem jí, že je to kvůli jejich bezpečnosti, o nic jiného nejde.

tak ono ani to co děláš ty není bezpečné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3573
7.3.21 10:39

Davam parkrat do roka, pri nějaké rodinné udalosti, treba s narozeninovym dortem.. Zadne intimnosti. Mam na facebooku jenom par opravdu pratel. Ja vim, ze to neni zaruka, ze se fotky nemuzou dostat nikam dal, ale ani tak na tom nevidim nic zavadneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
7.3.21 10:41

@denisa_krat
Děkuji za komentář a sdílení zkušenosti.
Nejsem zastáncem ani striktního nesdílení fotografií ani sdílení všeho na sociálních sítích, takže mi Váš přístup přijde podobný tomu mému. Měl by nad tím člověk prostě přemýšlet. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45874
7.3.21 10:48

Ja nepřidavam fotky nikam, ani moje, ani dětí.. ale spis jen proto, ze nemám potřebu..
ale taky nevidím nic tak zavadnyho na tom, když někdo přidává fotky dětí z výletu, oslav atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5689
7.3.21 11:30

Vyplněno.
Fotky davam na FB a dávám je naprosto minimálně. Sama si říkám, jestli by se mi líbilo, kdyby moje rodiče dávali me fotky veřejně :nevim:. Nelibi se mi zveřejňování fotek za ucelen vydelju a propagaci i nebezpecnych věcí kor, kdyz tomu ten influencer absolutně nerozumí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3641
7.3.21 11:37

Každého věc, nic nebezpečného na tom nevidím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
7.3.21 11:57

Dotazník jsem vyplnila, zajímavé tema :)
Rok zpátky jsem měla instagram kde jsem sdilela různé fotky, včetně děti, potom jsem z toho udělala soukromý profil a nakonec mě to přestalo bavit a přestala jsem tam chodit a přidávat úplně :D At si každý sdílí co chce, ale nebaví mě,,influencers” kteří vydělávají tím ze pomalu každý den propagují jinou kravinu :roll: Když se najednou ukáže 10 blogerek co mi cpou například stejnou značku UM nebo lahvicek nebo nevím čeho, tak mě to spis odradí :D Ale to je stejně jak s reklamou třeba v TV co vidím pořad… Jinak si myslím ze u,,normálních” lidi, s normálním počtem sledujících nebo soukromým profilem, třeba fotka z oslavy nebo ze zajímavého výletu fajn, ale ne všechny bude zajímat 3 fotky cizího mimina denne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98457
7.3.21 22:02

Taky dávám, co mám dovoleno od dětí, takové to oslava narozenin, výlet a tak.Co mám stopku a nikdy bych nedala jsou fotky bez oblečení, nějaké ty „vtipné“ fotky ála dítě spí s otevřenou pusou, vystrčeným zadkem nebo jak blbě spadlo, prostě kompromitující a trapné, jako někdo to dává, nikdy jsem třeba nedala fotku zmazaného dítěte od jídla až ve vlasech a tak.
Takový střed no.Jo a ještě se snažím nedávat foto cizích lidí a děti, snažím se to odříznout, neb nevim jestli by to bylo těm druhým příjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat