Sdílení trasy, Google maps.. jak funguje?

Anonymní
22.8.21 14:58

Sdílení trasy, Google maps.. jak funguje?

Prosím, zvládne mi někdo poradit?

Jedu na dlouhou cestu a chtěli jsme s manželem chceme nastavit sledování trasy.. mysleli jsme, že uvidíme, to co když máte klasicky zaplou navigaci.. ale vidíme jen tečku na mapě.. asi děláme něco špatně, ale co?

Odkaz na sledování mi přišel, ale nic to nedělá ukáže mi to trasy, ale když to pustím, tak mi to řekne, že jsem v cíli :nevim: a to stejně obráceně

Vůbec nevíme jak na to :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19345
22.8.21 16:23

Sice mi ten dotaz neni az tak uplne jasny, co treba znamena odkaz na sledovani atd.
Ja pouzivam trebas vetsinu casu google maps misto navigace. Stahla jsem si ho jako apku, ne ze si ho otevru pres prohlizec. Pak si jen najdes misto, kam chces jet a jdes v google maps na „directions“, coz ti umozni prave sledovat cestu, kterou se na to misto dostanes, jen doplnis odkud. Vetsinou logicky doplnis „your location“. Nabidne ti to par moznych tras, jedna je uz predvybrana, pokud ti vyhovuje, rovnou das „start“ a dal uz jen sledujes cestu jako na GPS.
Snad jsem se te nedotkla, ze to popisuje tak blbuvzdorne. Snad jsem pochopila dobre, na co se ptas. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.21 18:48
@Lenka_Hal píše:
Sice mi ten dotaz neni az tak uplne jasny, co treba znamena odkaz na sledovani atd.
Ja pouzivam trebas vetsinu casu google maps misto navigace. Stahla jsem si ho jako apku, ne ze si ho otevru pres prohlizec. Pak si jen najdes misto, kam chces jet a jdes v google maps na „directions“, coz ti umozni prave sledovat cestu, kterou se na to misto dostanes, jen doplnis odkud. Vetsinou logicky doplnis „your location“. Nabidne ti to par moznych tras, jedna je uz predvybrana, pokud ti vyhovuje, rovnou das „start“ a dal uz jen sledujes cestu jako na GPS.
Snad jsem se te nedotkla, ze to popisuje tak blbuvzdorne. Snad jsem pochopila dobre, na co se ptas. :think:

Klasickou navigaci nastavit umím.. tak špatně na tom ještě nejsem. :mrgreen:

Ale při sdílení polohy s manželem jsem se dočetla, že lze nějak právě mezi sebou sdílet tu cestu.. takže např když já právě někam jedu, tak on přesně vidí kde jsem, kolik mi chybí do cíle apod.. ale to se mám neporadilo zprovoznit.. vidíme jen tu naši značku ( já manžela a on mě ) ale nejde nám nastavit ta trasa aby ji viděl

• Citovat
  • Nahlásit
114
22.8.21 19:22

Zkus Waze, tam to funguje a dokonce mi auto pokazde rekne, kdyz se na me manzelka podiva, kde jsem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19345
22.8.21 19:24

Ja jsem si prave rikala, ze tohle by bylo prilis trivialni. :mrgreen:
Nemam uplne vyzkouseno, ale kdyz si nejdes danou trasu na svem mobilu v google maps, vpravo v rohu jak jsou ty tri tecky, je v nabidce „share directions“ a tam uz ti to nabidne komu a pres co sdilis presne tuhle trasu.
JInak promin :mrgreen: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19345
22.8.21 19:25

Tak jsem to zkusila a poslala jsem si to na email a v pocitaci se to krasne otevrelo, stejna, vybrana trasa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.21 19:37
@Lenka_Hal píše:
Ja jsem si prave rikala, ze tohle by bylo prilis trivialni. :mrgreen:
Nemam uplne vyzkouseno, ale kdyz si nejdes danou trasu na svem mobilu v google maps, vpravo v rohu jak jsou ty tri tecky, je v nabidce „share directions“ a tam uz ti to nabidne komu a pres co sdilis presne tuhle trasu.
JInak promin :mrgreen: :kytka:

V pohodě. Jsem to blbě popsala..

To jsme dělali, teda přes mobil, tam se vytáhl ten „čas cesty“ tam byla nabídka sdílet info o trase nebo nějak tak.. normálně mu přišel email s přesměrováním, že mu sdílím trasu..

Ale když to otevřel, tak tam měl na výběr x tras a moje auto jelo úplně jinudy :nevim: :mrgreen: a když právě zkusit na nejakou tu cestu kliknout, tak to bylo, že chce jet on.. :nevim:

Tak nevím co děláme špatně. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
19345
22.8.21 20:54
@Anonymní píše:
V pohodě. Jsem to blbě popsala..

To jsme dělali, teda přes mobil, tam se vytáhl ten „čas cesty“ tam byla nabídka sdílet info o trase nebo nějak tak.. normálně mu přišel email s přesměrováním, že mu sdílím trasu..

Ale když to otevřel, tak tam měl na výběr x tras a moje auto jelo úplně jinudy :nevim: :mrgreen: a když právě zkusit na nejakou tu cestu kliknout, tak to bylo, že chce jet on.. :nevim:

Tak nevím co děláme špatně. :nevim:

Zkusila jsem sdilet se synem: jako sms mu prislo to stejne, co mne emailem. Je tam delsi seznam: odkud kam vede trasa, jak dlouho cesta trva, kolik km, detailni popis kde a jak ma zahnout a nakonec to hlavni, ten link primo do Google maps, ktery mu otevre mapu s uz vybranou trasou. Jestli tam tohle nemas, bude asi chyba na tvem prijimaci. :think:

Nekdy staci reinstalovat appku.
JInak bych se asi podivala, jak je to se setting na mobilu, mas treba nastavene Location Accuracy?
Nic dalsiho uz me nenapada. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat