Reklama

Se kterými jmény se nyní "roztrhl pytel"?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sova Klára
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 12.02.17 22:21
Se kterými jmény se nyní "roztrhl pytel"?
  1. Otázka je prostá - která jména vám přijdou nyní hodně frekventovaná?

Vím zhruba, jak je tomu tady u nás v blízkém okolí, ale zajímalo by mě, jestli třeba u vás je nějaké jméno, které se za posledních pár let vyskytuje orpavdu často?
Já osobně v okolí teď mám celkem často: Filip, Daniel, Mikuláš, Kryštof… z holčičích nic extra - Natálie, Eliška, Viktorie, Sára, Anna

1. Které z těchto jmen vám přijde nejvíce netypické, nejméně časté u malých dětí:

Adriana, Dominika, Valerie

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 22:24

1.Matyáš, Tobiáš, Sebastián…Emma, Elena, Sofie
2.Adriana bych rekla :think:

Apaji
Kelišová 5317 příspěvků 12.02.17 22:27

U nás samý Ondřej, Jakub, Dominik. Dcera je Anna a ve škole jsou jen dvě :nevim: Není to tady časté jméno, ani mezi dospělými tady Anna nebývá. Z holčičích zde převládá Adriana, Nella, Sára, Sophie.

Z nabízených jmen se mi jaké méně časté jeví Valérie a také se mi líbí.

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 22:39

Tak v našem okolí známých se za poslední rok narodily čtyři Sofie + další se narodí v létě.. a 2 Sebastiánové + další v květnu :roll: Jinak mi pak příjde hoodně časté Amálka, Ema a Nela a z kluků pak ještě Max a Kryštof..

Arjev35
Stálice 66 příspěvků 21 inzerátů 12.02.17 22:47

Add 1. Jména častá v mém okolí- holky - Ema, Nela, Sofie, Tereza, Natálie, kluci - Matyáš, Tobiáš, Martin, Jakub, Kryštof
Add 2. Valerie

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 22:47

U nás žádné Adriany, Dominky, Valerie u malých dětí nejsou.
Jinak tady vede Natálie (to je už šílené), Karolína, Sofie, Ela, Ema, Nela, Elišek už začíná být méně i Adélek (to byl boom tak před 8 lety).
Ty klučičí jména bych řekla Jan, Jabub, Matěj, Matyáš, ty co jmenujete tak jsou v normě, Filip ten se skoro nedává.

Lenek
Kelišová 5640 příspěvků 12.02.17 22:48

Ted kolem samá Ema-Emma, Sofie, Eliška a Nela. Kluky kolem moc nemáme. a jinak Valerií se teď cosi v okolí narodilo. Adrianu znám 1-roční a Dominiku žádnou

Alušáček
Závislačka 3074 příspěvků 12.02.17 22:53

V mém okolí je top u malých holčiček do 3let Sofie a Ema, klučičí jména se mi zdá se používají už pár let stejná, Honzík, Matýsek, Jakub a Tadeáš… Adriana je hezké jméno, žádnou neznám, Dominiku ani Valerii mezi malými dětmi nepotkávám, znám jen dvě skoro dospělé slečny ;)

Mína47
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 12.02.17 22:57

Mě přijde, že všude jsou Maxové, Kubové a Sebíčkové. Holky také Nely, Sofie, Elišky. Tuhle jsem poznala jednu Žofku, já to mám spojené se zvířecím jménem a Nelinku se psím.

Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 12.02.17 23:01

Ono to, co má někdo v okolí, není úplně vypovídající, statistiky četnosti dávaných jmen mluví přesněji. Syn má například ve třídě (chodí do 1., na vesnici) 3 Klaudie a přesto to není ani zdaleka časté jméno, spíš naopak. A nemají ani jednoho Honzíka či Jakuba, což jsou nejčastější klučičí jména.

Jinak abych odpověděla, mezi nejčastější jména v mém okolí patří Kristýna, Eliška, Natálka, Ema, u kluků Jakub, Tomáš a variace Matěj- Matyáš- Matouš (těžko rozpoznat, když se jim všem říká prostě Matýsek).

Z udané trojice myslím, že jsem u malých dětiček nepotkala ani Valérii, ani Adrianu a Dominiku asi velmi ojediněle (ta se mi asi vybaví spíš trochu starší než malé dítě).

Tarinka
Echt Kelišová 8191 příspěvků 1 inzerát 12.02.17 23:06

Tak treba u nas v ulici je nejvic Adamku, mame i ve skolce. Pak se setkavam casto s Davidem, povazovano za neutralni jmeno, co se hodi skoro ke kazdymu prijmeni. Pak bude hodne tech Matysku (Mateju i Matyasu)… vubec -asu bude asi hafo.

Mezi holkama urcite Elinky (at uz jsou to Elisky, Elen, Eleny, Ely nebo Elly), to stejny Emy, urcite Sofie… tam uz mam uplnou alergii a ted se nejak setkavam s Lilianama nebo Lilienama.

Jinak za me Dominika, to frcela tak pred 10 lety, mozna jeste driv, ted uz moc ne.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15539 příspěvků 12.02.17 23:06

Kluci - Jakub, Honzík, Tomáš, Adam, Matyáš, Filip, Lukáš, David…Holky - Terezka, Anička, Ema, Natálka, Eliška, Sofie :think: Řekla bych, že to celkem koresponduje s celorepublikovou popularitou.
Ke druhé otázce - malou neznám ani jednu.

Příspěvek upraven 12.02.17 v 23:09

Tarinka
Echt Kelišová 8191 příspěvků 1 inzerát 12.02.17 23:08

@Samamama nez to napisu, tak ty napises temer to stejny, ted vypadam jako blb. :P :lol:

Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 12.02.17 23:15
@Tarinka píše:
@Samamama nez to napisu, tak ty napises temer to stejny, ted vypadam jako blb. :P :lol:

Nevypadáš, jen potvrzuješ, že mám pravdu :mrgreen:.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 12.02.17 23:26

1. Když to vezmu podle školky, tak Jan, Ondřej, Lukáš, Štěpán, Jakub, z holčičích asi Nela. Ve škole je ještě dost Nikolek a Natálek v různých podobách. Jinak mi to přijde docela pestré. Docela mám asi štěstí i na Františky a Toníky, poslední dobou mám pocit, že se s nima nějak roztrhl pytel :think:

2. Asi Valerie, ale neznám žádné malé dítě s takovým jménem. Syn chodil do první třídy s Adrianem (klukem).

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama