Sebepoškozování kamarádkou

7
4.4.16 14:32

Sebepoškozování u kamarádkou

Dobrý den. Potrebuju pomoc…
Moje nejlepší kamarádka ma rozvedené rodiče, bydlí jen s mamkou a přítelem te mamky. Sikanovali ji, ona začala byt „emo“ a řeže se :/ zatím jen spendlikem ale ma toho plne zápěstí…a asi brzo začne se ziletkama :( ví o tom její mamka ale bohužel ji asi nehlida protože tam ma už několik nových skrabancu… Já na to přišla tak, ze mi to narovinu řekla. Tak nevím co s ni mám dělat :/ někdy ma takovou depku ze vypadá na sebevraždu :,( prosím poradte co mám dělat :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58715
4.4.16 14:34

@Lucka Luc tohle není o emo, tohle je o tom, že je prdlá a chce pozornost. Psychiatra - pokud to neřeší její máma, tak by zasloužila za uši.. kolik vám je, proboha? Tipuju to na zš.. protože Ti, co se skutečně sebepoškozují, to dělají tajně a nechlubí se tím..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22583
4.4.16 14:35

Kotaktuj nějakou organizaci rychlé psychol. pomoci, Bílý kruh bezpečí nebo další…Kamarádka potřebuje pomoc, rodinu si bohužel nevybíráme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
4.4.16 14:36

Emo? Jinými slovy, puberťačka, co chce pozornost, pokud to maminka neřeší, tak nahlásit např třídní učitelce, která už bude vědět, jak pokračovat dál. Slečinku dotáhnout k psychiatrovi, když potřebuje vzbuzovat takovou pozornost, třeba se u nich doma něco děje a chce na to upozornit - nebo je jen znuděná, vyžaduje pozornost a lítost.. Člověk, co se chce zabít na to neupozorňuje, prostě to udělá, ale rozhodně někoho upozorni.. Tipuji věk tak 13-16 let?

edit: hrubka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
4.4.16 14:52
@martina.se píše:
@Lucka Luc tohle není o emo, tohle je o tom, že je prdlá a chce pozornost. Psychiatra - pokud to neřeší její máma, tak by zasloužila za uši.. kolik vám je, proboha? Tipuju to na zš.. protože Ti, co se skutečně sebepoškozují, to dělají tajně a nechlubí se tím..
@pe-terka píše:
Kotaktuj nějakou organizaci rychlé psychol. pomoci, Bílý kruh bezpečí nebo další…Kamarádka potřebuje pomoc, rodinu si bohužel nevybíráme.
@Kattynka000 píše:
Emo? Jinými slovy, puberťačka, co chce pozornost, pokud to maminka neřeší, tak nahlásit např třídní učitelce, která už bude vědět, jak pokračovat dál. Slečinku dotáhnout k psychiatrovi, když potřebuje vzbuzovat takovou pozornost, třeba se u nich doma něco děje a chce na to upozornit - nebo je jen znuděná, vyžaduje pozornost a lítost.. Člověk, co se chce zabít na to neupozorňuje, prostě to udělá, ale rozhodně někoho upozorni.. Tipuji věk tak 13-16 let?edit: hrubka

No ano Emo s tím opravdu moc nesouvisí ale přidat jsem to jsem radši chtela. Je ji 13 ale co ji znám tak to nedělá pro pozornost… Skrývá to a s rodinou problémy opravdu ma. Když jsem byla u ni na návštěvě/spala tak se kolikrát s mamkou dost dobře „rafly“… Navíc bývá téměř porad sama doma cítí se osamělá :/ ona ta její mamka s tím přítelem vždycky přijdou z prace a pak většinou jdou ven a někdy se vrací az v 1 ráno :/

Jinak k psychiatrovi ji já těžko dotahnu :/ napadlo me jestli není něco jak ji to odeprit?… Nevim no..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
4.4.16 14:55
  • ano vyznelo to jako by se tím chlubila ale tak jsem to nemyslela. Prostě si rikame všechno a když jsem viděla ten špendlík co ma zapichly v naramku, došlo mi ze je něco špatně :/
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58715
4.4.16 14:58
@Lucka Luc píše:
  • ano vyznelo to jako by se tím chlubila ale tak jsem to nemyslela. Prostě si rikame všechno a když jsem viděla ten špendlík co ma zapichly v naramku, došlo mi ze je něco špatně :/

tak to řekni ve škole výchovnému poradci, učitelce či tak nějak.. oni to, narozdíl od mamky, řešit budou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58715
4.4.16 14:59
@Lucka Luc píše:
No ano Emo s tím opravdu moc nesouvisí ale přidat jsem to jsem radši chtela. Je ji 13 ale co ji znám tak to nedělá pro pozornost… Skrývá to a s rodinou problémy opravdu ma. Když jsem byla u ni na návštěvě/spala tak se kolikrát s mamkou dost dobře „rafly“… Navíc bývá téměř porad sama doma cítí se osamělá :/ ona ta její mamka s tím přítelem vždycky přijdou z prace a pak většinou jdou ven a někdy se vrací az v 1 ráno :/Jinak k psychiatrovi ji já těžko dotahnu :/ napadlo me jestli není něco jak ji to odeprit?… Nevim no..

tohle nemůžeš řešit Ty sama, to je na dospělých.. takže kontaktovat dospělého. Jako jasný, doma mít problémy může, ale takhle se to neřeší :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22583
4.4.16 15:01
@Lucka Luc píše:
No ano Emo s tím opravdu moc nesouvisí ale přidat jsem to jsem radši chtela. Je ji 13 ale co ji znám tak to nedělá pro pozornost… Skrývá to a s rodinou problémy opravdu ma. Když jsem byla u ni na návštěvě/spala tak se kolikrát s mamkou dost dobře „rafly“… Navíc bývá téměř porad sama doma cítí se osamělá :/ ona ta její mamka s tím přítelem vždycky přijdou z prace a pak většinou jdou ven a někdy se vrací az v 1 ráno :/Jinak k psychiatrovi ji já těžko dotahnu :/ napadlo me jestli není něco jak ji to odeprit?… Nevim no..

já si tak nemyslím, že kamarádka musí být rozmazlený spratek vynucující si pozornost. Vnímala bych to jako určitou formu volání o pomoc..Ale neuspořádané rodinné poměry a citové strádání psycholog nespraví, pokud rodiče nemají zájem…Těžko říct, jak to tam mají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
4.4.16 15:04
@martina.se píše:
tak to řekni ve škole výchovnému poradci, učitelce či tak nějak.. oni to, narozdíl od mamky, řešit budou :nevim:
@martina.se píše:
tohle nemůžeš řešit Ty sama, to je na dospělých.. takže kontaktovat dospělého. Jako jasný, doma mít problémy může, ale takhle se to neřeší :think:

Dobře urcite to skusim. Kdyby něco nového určité Vám dam vědět :) tak snad to nějak dopadne :? Mám ji moc rada tak se o ni bojím no :hug: :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22583
4.4.16 15:04
@martina.se píše:
tak to řekni ve škole výchovnému poradci, učitelce či tak nějak.. oni to, narozdíl od mamky, řešit budou :nevim:

Dobrý nápad…A některé školy mají i školního psychologa…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58715
4.4.16 15:07
@pe-terka píše:
Dobrý nápad…A některé školy mají i školního psychologa…

jj, u nás na zš to funguje, myslím, že to bude na každé škole.. když už nic, tak navede na další řešení :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58715
4.4.16 15:11
@Lucka Luc píše:
Dobře urcite to skusim. Kdyby něco nového určité Vám dam vědět :) tak snad to nějak dopadne :? Mám ji moc rada tak se o ni bojím no :hug: :?

to věřim.. je třeba, aby se řešení chopili dospělí.. jako je smutný, když rodina nefunguje, ale lze to řešit i jinak, než se ničit - snad se to kamarádce povede. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
4.4.16 15:11
@Lucka Luc píše:

K psychiatrovi ji ty prave nedotahnes, kor pokud ji je 13. Neváhej to ihned nahlásit školnímu psychologovi / třídní učitelce a říct mu vše, co víš. Slečna asi bude dost prskat, ale pravděpodobně tímhle volá o pomoc, ne že by se chtěla zabít, ale že je něco hodně špatně. A když rodina nefunguje, tak nezbývá, než zapojit jiné dospělé. Pokud má třeba nějakou oblíbenou učitelku, zkusit to říct ji..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6732
4.4.16 15:18

@Lucka Luc Kamarádce se věnuj, snaž se vymýšlet věci, při kterých se bude bavit, život jí bude bavit a nebude myset na chujoviny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama