Sebevrah před ministerstvem zdravotnictví. :-(

146
13.3.21 13:47

Sebevrah před ministerstvem zdravotnictví. :-(

Dovolím si nasdílet něco co mě dnes opravdu rozesmutnilo. Nebýt FB tak o tom ani nevím 8o na TV zprávy se nedívám, sleduji zběžně informační média v mobilu. Včera jsem zrovna opravdu vše jen „prolítla“…A?! ano, opravdu jsem si nevšimla. Takže máme tu nejvíce zoufalé gesto jaké může člověk kdy udělat…Samozřejmě místo není náhodné, pán měl svůj důvod, který samozřejmě měl souvislost…A?! minimální zmínka. To má být přece téma dne…je mi z toho moc smutno. Politici se to budou snažit ututlat, je jim to jedno. Mě ne. Já na pána myslím, dnes si na něj večer připijeme a prodiskutujeme jeho čin…
P. S.: jde po FB zpráva, že snad mu měla v úterý v nemocnici umřít jeho paní a on se snažil o to aby ji byl podán Ivermectin. Ten jí podán nebyl…nejsem schopna informaci ověřit. Doufám, že novináři udělají svou práci a zjistíme, zda to opravdu mohlo být motivem…
A protože to milá paní doktorka napsala lépe než bych mohla já tak si dovolím sdílet…

Dětská Ambulance - MUDr. Polášková, Brno:
Promiňte mi. Politika by sem patřit neměla, ale je to tak silné, že tuto zásadu poruším. Jsou to mé osobní emoce a vnímání situace. Vzhledem k tomu, že i tyto stránky jsou mé, dovolím si to.
Celý dnešní den čekám na reportáž, článek o pánovi, co se včera zastřelil před branami ministerstva zdravotnictví. Uběhlo 24 hodin od oné události a média mlčí. Ten člověk udělal zoufalý čin, spáchal ho na místě, které je centrem celého covidového dění. Člověk by čekal, že to bude obrovský námět pro všechna média…
Kdykoli se něco takového stane, útočí to ze všech stran. Paní, co orálně uspokojí zloděje z benzinky se vysílá ve zprávách celý týden, články o této události mají vývoj, novinářsky zajímavé téma. Rathovy, Berbrovy, Švachulovy odposlechy se vysílají v médiích celé široké veřejnosti…
Tady se zastřelí zoufalý pán. Ten pán to udělal z nějakého důvodu přesně na daném místě. Chtěl něco říct. Ten pán udělal stejný čin jako Palach před x lety. Tehdy se o Palachovi nepsalo, neboť se to režimu nehodilo. Psalo se o něm o léta později, když se stal symbolem svobody, symbolem revoluce. Úplně stejně se teď nepíše o onom pánovi, neboť se to naší vládě nehodí.
Mrazí mě z toho, jak moc je náš premiér mocný. Jak moc dokáže ovlivnit média. Média, která kdyby měla volnou ruku, ptala by se. Vědělo by se, zda to byl hospodský, co přišel o všechno. O veškerý majetek. Zda to byl nemocný člověk, co díky omezení lékařské péče podléhá zhoubné nemoci. Zda to byl propuštěný zaměstnanec, kterého už fabrika neuživila. A on teď neuživí svou rodinu…
Nevíme nic. Média mlčí, spláchnuto, zameteno pod koberec. Novodobý Palach byl v této době příliš nebezpečný. Bůhví, kolik svíček by hořelo u budovy ministerstva. Kolik lidí by díky němu vyšlo do ulic. Bůhví, jestli by nezvonili klíčema pod Svatým Václavem…
Stejně tak údajný kriminálník, lapen ve Španělsku, co vyhrožoval takovým způsobem našemu vůdci, že mu žena musela odletět do Dubaje. Neví se nic. Jedno krátké prohlášení policejní mluvčí, se zrakem upřeným do země. Kdo byl ten člověk, čím vyhrožoval? Co napsal? Jak pokračuje vyšetřování? Co dělal ve Španělsku?… nic. Ticho. Tabu. Přišlo by se na to, že je to pan Honásek z Dolních Louček, co ma 7 dětí a 2 včelstva a v životě nikomu nevyhrožoval? Nebo že je to zaplacená nasazená osoba, co se nechá na chvíli zavřít, než lidi zapomenou a pak s tučnou odměnou odcestuje ze země?
Mám z těchto obou událostí pocit, že se tady děje něco za našimi zády, co už není jen zhovadilý nákup předražených čínských nefunkčních respiratorů z jara 2020, či nefunkčních Rapid testů do našich ambulancí. Tady se dějí věci, na které se nikdy nepřijde, nikdy nebudou vysvětleny, které se silně podobají “věcem” 30 let zpátky a já poprvé začínám mít strach. Strach z tak obrovské moci našeho premiéra, která přesahuje všechny jeho kompetence, přesahuje lidskost, přesahuje naši svobodu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24074
13.3.21 13:50

Taky jsem sdílela post paní doktorky a souhlasím s ním…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3679
13.3.21 14:03

Srovnávat tento incident s Palachem je úlet a drzost nejhrubšího zrna. To je vše, co k tomu chci říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5954
13.3.21 14:18

Já jsem tedy článku o smrti toho může našla na internetech spoustu… V tv nevím nekoukám. Ale určitě na to není informační emargo a média to neignoruji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1479
13.3.21 14:19

Čekala jsem, že to bude něco s lékařskou péčí. Díky za sdílení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5954
13.3.21 14:20
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6157
13.3.21 14:24

Srovnani s Palachem je ulet.
Pocet sebevrazd se za posledni rok urcite zvysil, ale aby to byla hlavni zprava dne, ze jeden tak ucinil pred uradem?
Na webu je clanku spousta, pokud Te to zajima a jestli vecer neni nic lepsiho na praci ani k hovoru, klidne o tom mluv a res to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
808
13.3.21 14:30

@Adrasteia za mě teda ač budu silně nepopulární byl Palach úplně stejný magor jako tento člověk. Palach možná větší, protože nevím který normální člověk, mladý, zdravý si vezme život takovým to způsobem. Ale ano, pravděpodobně gesto toho člověka před MZ mělo Palacha signalizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
13.3.21 14:36
@M.I.L.F. píše:
Dovolím si nasdílet něco co mě dnes opravdu rozesmutnilo. Nebýt FB tak o tom ani nevím 8o na TV zprávy se nedívám, sleduji zběžně informační média v mobilu. Včera jsem zrovna opravdu vše jen „prolítla“…A?! ano, opravdu jsem si nevšimla. Takže máme tu nejvíce zoufalé gesto jaké může člověk kdy udělat…Samozřejmě místo není náhodné, pán měl svůj důvod, který samozřejmě měl souvislost...A?! minimální zmínka. To má být přece téma dne…je mi z toho moc smutno. Politici se to budou snažit ututlat, je jim to jedno. Mě ne. Já na pána myslím, dnes si na něj večer připijeme a prodiskutujeme jeho čin…
P. S.: jde po FB zpráva, že snad mu měla v úterý v nemocnici umřít jeho paní a on se snažil o to aby ji byl podán Ivermectin. Ten jí podán nebyl…nejsem schopna informaci ověřit. Doufám, že novináři udělají svou práci a zjistíme, zda to opravdu mohlo být motivem…
A protože to milá paní doktorka napsala lépe než bych mohla já tak si dovolím sdílet…

Může vědět z jakého zdroje bereš 100%tníjistotu, že to místo nebylo náhodné? Pravděpodobně máš pravdu, o tom žádná, z nějakého důvodu si to místo vybral, ale za jakého, to nikdo neví. Pokud vím, dopis na rozloučenou zanechán nebyl.
FB je všemocné. Nedokážu říct, co je na tvrzení s Ivermectinem pravdy, ale pokud by to byla pravda, možná tou dobou ještě ani nebylo povoleno ho v ČR podávat…a teď pouze hypoteticky: ok, paní by ho podaly, i když nebyl povolen a její stav by se zhoršil, umřela by…pak by třeba byla nemocnice žalována za neúmyslné zabití, podáním nepovoleného léku…vše má dva úhly pohledu.
Srovnávání s Palachem mi přijde úplně mimo. Co se týče médií, pán se zastřelil ve čtvrtek kolem 19hod. ten den v cca 21:30 jsem viděla zprávu na seznamu a druhý den v hlavní relaci v TV. Nepřijde mi, že by se tutlalo a hlavně, NIKOMU NIC není do toho, proč pán spáchal sebevraždu. Přijde mi smutné, že mu nikdo nedokázal pomoc včas, tak aby toto neudělal. Ale opravdu není v silách PČR informovat širokou veřejnost o každí sebevraždě, byť by byla spáchána bůhví kde.
Pána a jeho rodiny je mi velice líto. Vůbec nevím, zda měl děti atd., tak či tak, smutné to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
13.3.21 14:40

To co teď napíšu vyzní úplně šíleně, ale snad jedna jediná pozitivní " (jestli se to tak vůbec dá napsat) věc je to, že pán spáchal sebevraždu a neměl potřebu brát sebou nikoho jiného a teď narážím na incident z konce roku 2019 v Ostravě. Bohužel i to se dělo a stát se to může znova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3981
13.3.21 14:40

Ja tedy viděla reportáž normálně v TV v hlavních zprávách, a v několika internetových médiích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27672
13.3.21 14:41

Vždyť to bylo všude. Navic policie jasne psala, ze pribuzni si nepřejí dalsi stourani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
13.3.21 14:45

Zajímavý, že někoho na tom nejvíc vytočí srovnání s Palachem. Proč? Protože zabít se z jednoho ideologického důvodu je více úctyhodné než zabít se z jiného?

Nemám tohle šermování sebevrahy v politice moc ráda. Bez ohledu na to, zda bych s jejich pozicemi souhlasila nebo ne. Divný fetiš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2366
13.3.21 14:45
@Adrasteia píše:
Srovnávat tento incident s Palachem je úlet a drzost nejhrubšího zrna. To je vše, co k tomu chci říct.

To se dá posoudit až potom, co se bude vědět, o co šlo v tom druhém případě.

Tedy jestli se to někdy bude vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52887
13.3.21 14:46

U nás se taky pár dní zpět pán zastřelil. Nikde se o něm nepíše. Což se i divím, že patřil mezi IZS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat