Sebevražda sestry, panická ataka a první narozeniny bez ní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rower
Povídálka 26 příspěvků 24.04.19 22:54
Sebevražda sestry, panická ataka a první narozeniny bez ní

Každým dnem se budim s pocitem viny. Každý den začínám slovy, kde je Anet. Každý den shledavam můj život více menehodnotnym…
Včera mě na fakultě během semináře zastihla panická ataka - motáni hlavy, třes, zima, sucho v puse, pocit na omdlení… Nic tomu nepredchazelo, žádný spouštěč o tématu sestra - sebevražda atp… Nic! Panika se dostavila tak nečekaně, že jsem neměla šanci zareagovat.
Medikamenty nezabírají, chybí mi den ode dne víc, její smrt je uzavřená kapitola, ale přesto je to břímě tak obrovské…
Jeji první narozeniny v nebi! Měla by krásných 23.let. Měla by velký dort jako každý rok, měla by pořádnou party… Měli bychom dům plný smíchu…
Moc mi chybí!
Kdykoli se usměju, mám pocit, že na to nemám právo…

Příspěvek upraven 25.04.19 v 12:40

Reakce:
Térouš
Echt Kelišová 8625 příspěvků 24.04.19 23:03

Pokud někdo dokona takový čin, je to jen jeho rozhodnutí. Musíš se s tím smířit. Její duše určitě dostala šanci začít jinde a líp

Russet
Neúnavná pisatelka 15939 příspěvků 24.04.19 23:17
@Rower píše:
Každým dnem se budim s pocitem viny. Každý den začínám slovy, kde je Anet. Každý den shledavam můj život více menehodnotnym…
Včera mě na fakultě během semináře zastihla panická ataka - motáni hlavy, třes, zima, sucho v puse, pocit na omdlení… Nic tomu nepredchazelo, žádný spouštěč o tématu sestra - sebevražda atp… Nic! Panika se dostavila tak nečekaně, že jsem neměla šanci zareagovat.
Medikamenty nezabírají, chybí mi den ode dne víc, její smrt je uzavřená kapitola, ale přesto je to břímě tak obrovské…
Jeji první narozeniny v nebi! Měla by krásných 23.let. Měla by velké dort jako každý rok, měla by pořádnou party… Měli bychom dům plný smíchu…
Moc mi chybí!

Pokud ses za rok nedal/a dohromady, je nejspíš nutné vyhledat opět odbornou pomoc a neutápět se sám/a v bolesti. Každému umírají blízcí a je na nás, jak se s tím vyrovnáme. Nejsi jediný člověk na světě, kdo tím prochází. Sestra by určitě nechtěla, aby váš dům už nikdy nepoznal smích.

PeetaKo
Povídálka 38 příspěvků 24.04.19 23:23

Moc mě to mrzí :hug:

Ale určitě by nechtěla, aby ses tím trápila..bylo to její rozhodnutí a už je jí dobře. Smířit se s tím asi nejde, ale časem to trochu přebolí. Určitě by chtěla, aby ses tím netrápila!

Nedávno mi zemřela bývalá spolužačka.. Nebyly jsme úplně kamarádky, ale dost jsme si rozumněly. Byla hrozně pohodová a veselá. Byla o 3 roky mladší než já (studovaly jsme dálkově)a měla malou dcerku. Zemřela nečekaně, na komplikaci své chronické nemoci, v den svých narozenin :( Ještě pořád to nemůžu pochopit. Tak mladí lidé by prostě neměli umírat… Ale život není spravedlivý.

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 24.04.19 23:37

Pokud nemáš s kým o tom mluvit, vstup do psychoterapie. Musí to to jít ven, nebo ta mrcha deprese dostane i tebe.

V případě že ti bude těžko, než si najdeš terapeuta, volej na linku důvěru. Jsou přesně pro takovéhle stavy.

Potřebuješ to ze sebe dostat, potřebuješ vyprávět její příběh a svůj příběh. A najít ho nějaký smysluplnější, než jak vypadá teď.

Nebyla to tvoje vina. Vždycky to bude bolet a v okamžiku kdy si dovolíš se na ní i naštvat, budeš vědět, že jsi na cestě k uzdravení toho žalu - on ten vztek přejde a za ním přijde i něco jako smíření. Ale výročí a svátky budou těžká, no.

Rower
Povídálka 26 příspěvků 25.04.19 11:53

@Russet
Kdyby rok. Půlrok to je… Stalo se to 1.11.2018…

Váš příspěvek
Reklama