Seborea, padání vlasů a lysiny

22.5.17 20:02

Seborea, padání vlasů a lysiny

Ahojte, už jsem opravdu zoufalá, tak se chci zeptat tady. Asi před půl rokem se mi vrátila seborea ve vlasech, ale tentokrát i s padanim vlasů. Postupně mi vlasy ridnou a to hlavně nad čelem, kde je to i vidět. Kožní mi řekla, že se s tím nic moc dělat nedá a prostě musím zkoušet sampony, který pomůže. Seboreu a lupy mam už odmalička, ale teprve teď je to i s padáním vlasů. Nemáte někdo zkušenost jak to zastavit?
Také mě napadlo že by to mohlo mít spojitost s úbytkem váhy. Během půl roku jsem zhubla z 53 na 46 kg, na krevních testech jsem byla, vše v pořádku až na mirne zvýšené bile krvinky, ale prý je to ještě v normě. Teď zkouším vyřadit lepek, kvůli akné a travicim potížím. Nic kromě nějaké potravinové intolerance už mě vážně nenapadá. Jídelníček už jsem ale upravila hodně asi 3 měsíce zpatky.
Budu ráda za každou radu, už opravdu nevím co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

951
22.5.17 20:22

@Michella10 Ahojky, měla jsem stejný problém, lysiny po hlavě, vypadávání vlasu, nepomohli mi vitamíny, vodičky, šampony, známí se mě ptali, jestli nejsem nemocná:cert:. V krvi nic nenašli, za 7 měsíců jsem shodila 25 kg, ale měla jsem vyvážený jídelníček a chodila jsem cvičit a s porodem skrz hormony to taky nebylo. Co mě pomohlo bylo to, že mě obvodní doktorka poslala do nemocnice na kožní a tam jsem prodělala 10 procedůr laser na vlasy a díky tomu mě začali růst podrůstky, vlasy zhoustly a ještě jsem se ostříhala na krátko, prot. to bylo potřeba. :potlesk: Doporučuji tohle mooc mě to pomohlo a teď mi všichni říkají, že mě to sluší. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.17 20:40

Řekla bych, že padání a seborea spolu nesouvisí. Seboreu ve vlasech taky mám a nepadají (pomáhá mi Nizoral). Naopak bych se přikláněla k tomu úbytku hmotnosti, někdo je na to citlivější, já když zhubnu jen pár kilo, vlasy mi taky dost padají. Zkuste zapracovat na jídelníčku, ať obsahuje vše potřebné. Na sobě jsem vypozorovala, že po dietě pomůže jednou denně lžička oleje bohatého na nenasycené mastné kyseliny (pupalkový nebo jiný).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.17 20:48

Jidelníček se snažím obohatit co nejvíce, a dá se říct že jím mnohem víc než zbytek rodiny, takže už vážně nevím. A to opravdu bez sladkosti, polotovaru a instantnich věcí. Ještě mě napadly hormony, což by mohlo mít spojitost s tím mazotokem. Já někde četla že jak se tvoří ty krusty mastných lupu, tak to ucpava folikuly a ty vlasy nemohou dýchat, takže vypadnou. Ale jak píšete, spoustě lidí se seboreou vlasy nepadají no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
22.5.17 20:53

A co jsi zkousela za šampony? Biodermu jsi vyzkoušela? Já teď měla problém, mastné svědivé lupy, už to směřovalo do krust a Bioderma má šampon přímo na toto, koupila jsem v lékárně a během pár dnů se kůže na hlavě umoudřila.
Jinak dobré výsledky jsem kdysi měla i s konopnou kosmetikou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.17 21:23

Bioderma mi kdysi hodně pomohla, ale pak jakoby si vlasy zvykly. Pak jsem měla Panthenol od Mullera, Cannaderm, klasický Head and shoulders po kterém se ale hlava ještě zhoršila, pak jsem zkoušela nejrůznější přírodní bez silikonu jako Lavera a Alverde, jako poslední jsem měla od Vichy, ale po tom se mi právě spustilo to padání. Teď jsem se opět vrátila k bioderme a stridam s konopnym. Nejúčinněji by měl zabírat nizoral, ale ten mi pomohl jen asi na týden a pak jsem měla hrozně podrazdenou pokožku, takže už jsem ho raději nepouzivala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3479
22.5.17 21:23

Mně vyhovuje Mediket Ictamo - ten je právě dobrý na ty strupy a boláky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
22.5.17 21:27

@Michella10 Oběma dětem na seboreu pomohl šampón Mediket ictamo, ale vlasy padaly jen při vyčesávání lupů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11372
22.5.17 21:29

Běžte k lékaři, potřebujete rozbory krve. Pokud hubnete nějakou dietou, tak to může být tím - pak by toznamenalo, že jíte hodně nevyváženě.

Ale taky to může být nějakými endokrinními problémy a nebo autoimunitou.

To co popisujete není v pořádku a nepůjde to samoléčbou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.17 21:32

Na krevních testech jsem právě byla hned ze začátku, po tom zhubnutí. Ale výsledky byly v pořádku.
Mediket jsem ještě nezkousela, díky za tip:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.17 21:33

Hubnout jsem se nikdy nesnažila a ani jsem to nepotřebovala. Spíše naopak :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23436
22.5.17 21:40

@Michella10
Jedné známé na padání vlasů pomohly kapky Gynex, druhé antikoncepce.
Nemůžeš mít něco se štítnou žlázou anebo rozhozené ženské hormony?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3479
22.5.17 21:41
@Michella10 píše:
Mediket jsem ještě nezkousela, díky za tip:)

Ony jsou tři typy šamponu Mediket - Prevent, Plus a Ictamo. Právě Ictamo je na ty nejzávažnější problémy. Je to alternativa dehtových šampónů - ono to má i takovou „vůni“, ale to mi vůbec nevadí.
Měla jsem i konopný Canaderm, ale ten na mě až tak nepůsobil.
Jo a překvapivě se osvědčil i šampon Dr.Max Ketokonazol - dělají ho pod privátní značkou, ale není vůbec špatný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.17 21:55

@free333 stitnou mám v pořádku, ty hormony nevím. Ale je to dost možné, protože poslední 3 měsíce musím chodit na vyvolávací injekce. Ale gynekolog mi také řekl, že je to nejspíš tou váhou a že bych měla pribrat. Na hormonálních testech jsem nebyla.
@renduli Za zkoušku to určitě stojí :), mně by stačilo kdyby to zabralo aspoň trošku a vrátilo se to do původního stavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23436
22.5.17 21:58
@Michella10 píše:
@free333 stitnou mám v pořádku, ty hormony nevím. Ale je to dost možné, protože poslední 3 měsíce musím chodit na vyvolávací injekce. Ale gynekolog mi také řekl, že je to nejspíš tou váhou a že bych měla pribrat. Na hormonálních testech jsem nebyla.
@renduli Za zkoušku to určitě stojí :), mně by stačilo kdyby to zabralo aspoň trošku a vrátilo se to do původního stavu.

Osobně si myslím, že bys měla co nejdříve zase přibrat.
Abys měla v pořádku menstruaci.
Takhle se tělo brání, aby se šetřilo, nemá menstruaci a ty vlasy, to je k tomu.
Kolik měříš na těch 46kg?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama