Reklama

Seborea - seškrabávání stroupků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bibi2233
Kecalka 458 příspěvků 9 inzerátů 11.09.18 11:43
Seborea - sešrabávání stroupků

Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat. Syn má ještě teď v osmi měsících seboreu ve vlasech, žluté stroupky. Nemůžu se toho prostě zbavit, vyčesat kartáčem to nejde ani po umytí a změkčení olejem nebo mastičkou. Jen to jde lehce seškrábnout nehtem. Jenže když se pak na to podívám, tak s těmi šupinkami jsou dolů i vlásky, a to dost. Syn už vlasů má docela hodně, ale jsou hrozně jemné. Tak se bojím, jestli tím neodstraním i folikuly a nebude mít v budoucnu třeba málo vlasů? Jinak mi to dolů prostě nejde. Nebo to nechat být? Vypadá to hrozně a ta kůže podle mě nemůže dýchat. Má to jen uprostřed hlavy, vrací se to. Děkuji za každý tip.

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

freeport
Ukecaná baba ;) 1018 příspěvků 11.09.18 11:45

Nam pomohl konopny sampon.

Pipet
Generální žvanilka 24085 příspěvků 11.09.18 11:45

To jsou vlasy, které stejně vypadly, jen drží v tom stroupku a nespadnou úplně z hlavy pryč :nevim:

bibi2233
Kecalka 458 příspěvků 9 inzerátů 11.09.18 11:55

@freeport A jakou používáš prosím značku?

bibi2233
Kecalka 458 příspěvků 9 inzerátů 11.09.18 11:56

@Pipet No já doufám, ale nejsem si tím jistá, a nějak si netroufám oloupat mu tu hlavičku celou, pod tím stroupkem je pak světlá lysinka, která se mi zdá úplně bez vlasů.

meduzza
Echt Kelišová 8716 příspěvků 11.09.18 12:04
@bibi2233 píše:
Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat. Syn má ještě teď v osmi měsících seboreu ve vlasech, žluté stroupky. Nemůžu se toho prostě zbavit, vyčesat kartáčem to nejde ani po umytí a změkčení olejem nebo mastičkou. Jen to jde lehce seškrábnout nehtem. Jenže když se pak na to podívám, tak s těmi šupinkami jsou dolů i vlásky, a to dost. Syn už vlasů má docela hodně, ale jsou hrozně jemné. Tak se bojím, jestli tím neodstraním i folikuly a nebude mít v budoucnu třeba málo vlasů? Jinak mi to dolů prostě nejde. Nebo to nechat být? Vypadá to hrozně a ta kůže podle mě nemůže dýchat. Má to jen uprostřed hlavy, vrací se to. Děkuji za každý tip.

Zkoušela si Bioderma Babysquam? To se natře na hlavičku, asi za 20-30 min opláchne a ty šupinky se částečně rozpustí a pak to umyješ šamponem.

krukynka
Kecalka 118 příspěvků 11.09.18 12:05

Malá to měla taky dlouho. Pomohlo HODNĚ HODNĚ NAMASTIT a vycesat hrebinkem (ne kartackem)

luccifera
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 11.09.18 12:06

My to pomalu taky mechanicky sundali a mimino vlasati a vlasati :lol:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19557 příspěvků 11.09.18 12:25

Hlavně mu to nehnípej z hlavy. Já měla taky seboreu, už starší, a ono to hrozně bolí. To sloupnutí ani ne, pokud se udělá jemně, ale ta odhalená „živá kůže“ ůůůůů, jen si na to vzpomenu :(
Zajdi k doktoru. Je dobrý udělat stěry a podle toho zjistit, co přesně to je a není.
Dá se používat Excipial U Lipolotio (to mi doporučili u syna, když se mu to vyloupalo v šestinedělí), mazat a nijak nestrhávat, ono to tím mazáním samo odpadne. Když to odpadává, tak už je pod tím zhojená kůže.

Já to v pubertě měla dost hrozný, doktoři mi pořád od stolu předepisovali šampony, napřed jen na lupy, pak nějaké sirné, ale dokud sem se po třech letech nedostala do drápků šikovné dermatoložce ve vojenské nemocnici, tak mi to nijak nepomáhalo.
Ona se na mě koukla, pak se koukla blíž, udělala stěr a řekla, že je to na hospitalizaci, jestli se toho chci zbavit dřív než za pár měsíců. 8o no já vyvalila oči a šla si pro tašku 8) Mazali mi to několikrát denně nějakýma sajrajtama, prohnali mě celkovou prohlídkou, od kožní po gyndu, jestli se to neprojevuje nějaký vnitřní zánět.
Za dva týdny jsem měla po letech pokoj.
Díky dlouhodobýmu neléčení z toho tedy mám chronické potíže, ale ty se dají v případě potřeby řešit šamponem od Vichy na vlhké lupy nebo konopným šamponem (je typ přímo na seborheu).

Moje první rada tedy zní konopný šampon Seborhea, a když to za pár umytí nebude znát, tak kožní ;)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19557 příspěvků 11.09.18 12:25

https://www.pilulka.cz/…sampon-150ml?…

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 11.09.18 12:27

https://problematicka-plet.heureka.cz/…-krem-30-ml/

za mě je tento krém top - dcera používala jako šampon a syn jako krém

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19557 příspěvků 11.09.18 12:29

a lysiny - jo, při dlouhodobé seborhee můžou vznikat lysinky. Já je měla na několika místech po hlavě. Začaly mi zarůstat až po pár měsících po zaléčení.
Fakt to neodstraňujte. Já vim, že to hnusně vypadá, ale fakt to bolí. Dokud stroupek nepovolí tím mazáním, tak nesundavejte.

Janli
Kelišová 5683 příspěvků 9 inzerátů 11.09.18 12:33

Nenípej to nehtem! Pokud to hodně promastíš, jde to samo dolů zubním kartáčkem. Jemně s ním vlásky ve vaně před umytím vyčešeš.

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 11.09.18 12:42

Moje dcera 7m to ma taky. Ale nic s tím nedělám. Ono to zmizí časem samo. Měla to tak i starší dcera.

Chulimanga
Kecalka 106 příspěvků 11.09.18 12:50

Ahoj, zbylo mi jedno balení Ceumed Cradle Cap Gel, pro dceru jsem koupila dvě a druhé už nebylo potřeba. Ráda pošlu zdarma poštou, když mi napíšete adresu kam :mavam:

https://www.benu.cz/…-krustu-10ml?…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >