Reklama

Sebrat plenu v noci? 2 a půl roku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pajule022
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 06.03.17 06:54
Sebrat plenu v noci? 2 a půl roku

Ahoj maminky, syn (2 a půl roku), měl asi měsíc v noci suchou plenu, ale ne každé ráno. Tak jsem nevěděla, jestli mu ji ještě nechat no a teď posledních 5 dní má pravidelně ráno plenu úplně durch :(.
Nechápu proc, když ted mel takovou dobu suchou plenu a z ničeho nic tohle… mam plenu sebrat?
Syn moc nemluvi, takže se spolu nedomluvíme.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9974 příspěvků 06.03.17 07:00

@pajule022 Je MALEJ! Plenu nebrat. Na noc mají děti plenku klidně ještě ve čtyřech. Pokud se občas počurá, tak mu ji nech. Proč bys mu ji vlastně brala?

Jinak „z ničeho nic“ je nesmysl. Třeba začal spát tvrději, a tak ho čurání neprobudí, možná je tepleji, tak víc pije - důvodů může být milion a v tomto věku je to zcela normální!

pajule022
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 06.03.17 07:04

@Slečna Ferka upřímně neznám žádné dite, které by ve 4 letech melo plenu na noc… ale třeba to bude zrovna náš případ

kuchle
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 44 inzerátů 06.03.17 07:07

@pajule022 Já bych jí nebrala, je ještě malý, plenku na spaní mají i starší děti ;)

smurfka
Nadpozemská drbna 29410 příspěvků 06.03.17 07:08

Muj syn měl plenu na noc do 4 let..přes den do 2 let. Měl hodně tvrdé spaní a nějaké čurání ho neprobudilo..když jsme mu plenu nedali, neprobudilo ho ani to, že se počural a spal v mokrém..Po 4tém roce se začal v noci budit sám od sebe.
Na noc bych to nehrotila..mě ten jeden balík plen na dva měsíce fakt nezruinoval

Dojcanis
Závislačka 3660 příspěvků 06.03.17 07:23
@Slečna Ferka píše:
@pajule022 Je MALEJ! Plenu nebrat. Na noc mají děti plenku klidně ještě ve čtyřech. Pokud se občas počurá, tak mu ji nech. Proč bys mu ji vlastně brala?Jinak „z ničeho nic“ je nesmysl. Třeba začal spát tvrději, a tak ho čurání neprobudí, možná je tepleji, tak víc pije - důvodů může být milion a v tomto věku je to zcela normální!

Plenu ve čtyřech? To jako fakt? 8o

phoma
Echt Kelišová 7933 příspěvků 06.03.17 07:32

Kamaradky mala od roku bez plen i na noc nechapu mala se vzbudi jde se sama vycurat a jde klidne spat my teda taky 2,5 a v noci s plinkou dost pije asi by ji to vzbudilo planuju na jare snad :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.17 07:34

Zakladatelko, nechala bych mu plenu. Když mu ji seberes, budeš stresovat jeho i sebe. Může na něj lézt nějaká nemoc, může jen mít takové období. Do 3 let mají deti nárok na pliny i přes den, takže bych to nebrala jako tragédii.

@Dojcanis píše:

Moje dítě mělo plenu na noc do 5 let. Přes den bez problémů od 18 měsíců. Na noc se nedařilo a zkoušeli jsme toho moc. Do 5 let se to ani neřeší.
Syn spal tvrdě, že ho to neprobudilo. Pak pár týdnů před narozeninami najednou klid. Začal se budit a po půl roce už casto vydrží celou noc a v noci nejde. Na podzim chodil i 3× za noc.
A v okolí rozhodně není sám. Vím o dalších 5 dětech, co na tom byly podobně. U všech to odeznělo s věkem.

Kamikadze
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 06.03.17 07:36
@Dojcanis píše:

Jasne ze jo. Kazde dite je jine. Zkusi si neco o tom vic precist. Na netu je toho dost.

Dojcanis
Závislačka 3660 příspěvků 06.03.17 07:37
@Anonymní píše:
Zakladatelko, nechala bych mu plenu. Když mu ji seberes, budeš stresovat jeho i sebe. Může na něj lézt nějaká nemoc, může jen mít takové období. Do 3 let mají deti nárok na pliny i přes den, takže bych to nebrala jako tragédii.Moje dítě mělo plenu na noc do 5 let. Přes den bez problémů od 18 měsíců. Na noc se nedařilo a zkoušeli jsme toho moc. Do 5 let se to ani neřeší.
Syn spal tvrdě, že ho to neprobudilo. Pak pár týdnů před narozeninami najednou klid. Začal se budit a po půl roce už casto vydrží celou noc a v noci nejde. Na podzim chodil i 3× za noc.
A v okolí rozhodně není sám. Vím o dalších 5 dětech, co na tom byly podobně. U všech to odeznělo s věkem.

Aha, tak pardon. Slysim to prvně :kytka: v mém okolí jsou děti bez plen kolem toho dva a půl max tři roky právě :lol: omlouvám se, jestli to vyznělo nějak špatně.

svycarka
Echt Kelišová 7524 příspěvků 06.03.17 07:40

Maly ma na noc taky plinu a je 4 lety, prestoze je vesmes sucha. Sundavam az se otepli, pac tady je spolecna pradelna a kdyby se mi procural denne nemam sanci to prepirat a pokud bych ho budila na curani usne znovu az za 3 hodiny a bude mi cvrkat do ucha v posteli :jazyk: takze klidne nechej a pokud, tak proste bud dite na curani behem noci.

Kamikadze
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 06.03.17 07:41
@Dojcanis píše:
Aha, tak pardon. Slysim to prvně :kytka: v mém okolí jsou děti bez plen kolem toho dva a půl max tři roky právě :lol: omlouvám se, jestli to vyznělo nějak špatně.

To ne:-) Ale nenech se nikdy strhnout davem, ani davem maminek. I mojekamaradka desne resila malou na nocnik a ja na ni koukala jak na blazna. Takze asi tak. Ja tomu totiz necham naprosto volny prubeh, protoze tohle jsou veci, ktere stejne neovlivnim. :lol:

JIVaJaH
Kecalka 398 příspěvků 06.03.17 07:42

Plínku bych nechala a sledovala, zda je mokrá. Vůbec bych to nelámala přes koleno. Nedáváš mu před spaním napít nebo Tvůj partner? Náš syn(2roky9měsíců) si sám řekl, že už plínku na spinkání nechce (dávala jsem mu ji ještě tak 3týdny, i když byl každé ráno suchý). Za poslední měsíc se v noci 1počůral…přítel mu dal ještě v posteli pití. Jinak mu dávám jen do večeře, pak už napít nedostane, jen kapičku, když si řekne.

Dojcanis
Závislačka 3660 příspěvků 06.03.17 07:46

@Kamikadze mě právě babička máma a všichni říkají ať ji dávám každou hodinu na nočník, že už je na čase, že už má bejt bez plen :mrgreen: jenže tohle je opravdu u nás zatím nemožné, nočník si dává na hlavu a nebo na něm řve..Když z něj uteče, tak se vycura, popřípadně vykadi někde jinde :lol:

elen-ka
Extra třída :D 11920 příspěvků 10 inzerátů 06.03.17 07:58

@pajule022 Nechala bych mu ji. Můj syn kdyby plenu neodmítal, měl by ji. Má 4 a kus. Místo toho já v noci vstávám a budím ho na čůrání.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama