Sebrat už dudlík, nebo koupit nový?

11.12.18 22:11

Sebrat už dudlík, nebo koupit nový? ????

Zdravím, mám takový dotaz ????
Synovi je rok a půl a dudlá.. Přísahala jsem si, že kdyby se mu zničily dudlíky, další už nebudou. Jenže jeden rozkousal pes už asi před dvěma měsíci a ten druhý.. No byla jsem dneska překvapená, ale pomalu se začíná trhat ????
Tak teď nevím, jestli ještě kupovat nový.. Ale neumím si představit, jak bych mu vysvětlila, že najednou prostě „dýda“ není ????
Kolikrát jsem dudlík schovala a říkala že není, ale nevydržela jsem to. Myslíte, že je tragédie počkat, než z toho bude mít více rozumu, aby pochopil, že dudlík mají jen miminka?
Děkuji ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

11.12.18 22:13

„????“ to měl být smajlík :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1205
11.12.18 22:17

A dudla porad nebo jen na spani? Hele, u nas to bylo tak, ze do tri let mel dudlika jen na spani, pres den ho nechtel, tak jsem to neresila, pak jsme rekli na Mikulase, ze kdyz mu ho da, dostane od nej darky. Zabralo to. Jako pak ho chtel, ale uz nebyly sceny a usnul i bez nej.

Ale tvuj je jeste na takovou dohodu asi maly. Pokud dudla jen v noci, tak tomu dej cas. Pres den bych zkusila odvadet ale dudliku pozornost. Ale asi vic neporadim… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.18 22:19

@janny079 dudla většinou jen na spinkání :)
Přes den jen výjimečně, když se třeba hodně bouchne tak na 5 minut.
Právě taky nevím jak bych mu to vysvětlila :D
Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
11.12.18 22:20

Dudlík do roka vyhodit. Úplně nejlepší, když ho malej vyhodí sám, rozloučí se s ním a dostane nočního plyšáka na spaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.18 22:22

@TMana jenže on ho sám zatím určitě nevyhodí :D místo plyšáků má své 2 polštářky, bez kterých taky neusne :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13390
11.12.18 22:26

V klidu mu ho ještě nech. Dcerka ho měla skoro do dvou a půl, byla závislák. Kupodivu pak nebyl problém jí vysvětlit, že dudlík už není. Batoleti to nevysvětlíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1205
11.12.18 22:26

Ja bych pockala. Pokud je to jen prostredek k usnuti a ne celodenni zalezitost… taky jsme s tim bojovali, nakonec vyhral Mikulas. Zkuste treba za pul roku dudlikoveho skritka, ktery sbira dudliky a nosi hracky. Vymyslet se toho da hodne, az jim to hlavicka pobira…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1171
11.12.18 22:35

Já u svyho 18 m syna bych to považovala za trápení, na ho rád, má ho jen na spaní a přes den dudlík spí, když on je vzhůru a v noci pracuje, takže přes den ho nemá, večer po mlice, koupání a zubech si pro něj běží, narve di ho celý šťastný do pusy a spokojeně řekne hájí. Teď by to nepochopil, že není, po druhém roce ho odneseme miminku co ho bude víc potřebovat aby neplakalo, on už bude velký ;) takže má rada zní, ještě mu ho nech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
11.12.18 22:44

Asi budu za exota, ale je to čtvrt století zpět :mrgreen: mamka mi nechala dudlík dokud jsem chtěla (občas jsem si podudlala do 7mi let, místo kousání nehtů, samozřejmě na tajňačku, třeba pod dekou), bráška odevzdal dudlík před rokem v 5ti letech. Dudal minutu před spaním, jinak ne. Já svým dětem také nechám, přijde mi to dost drastický je na něco naučit a pak jim to sebrat. Takže počkám, až dají dudlík dobrovolně. I když asi to bude jen u starší dcerky, mladší dudlíková není skoro vůbec. Však na dětské hřiště si ho brát nebudou a doma, když si vezmou na usnutí kousek gumy do pusy? No jo no, nic dramatického :nevim: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
11.12.18 22:46

Já myslím že záleží jak moc ho má rád a potřebuje ho. Moji dva kluci ho měli na spaní a někdy i přes den.. oběma jsem ho vzala kolem roka a půl … zkusila jsem uspat bez něj… šlo to. . neshaneli ho, mladší si občas vzpomněl ale nebrečel tak jsem ho už nevyndavala a bylo po dudlíku. Já jsem ráda že to proběhlo když byli malý a nemusela jsem vymýšlet proč ho už nemají mít. Ale kdyby plakali a vyloženě ho chtěli tak bych jim ho bývala dala..

Zkus jak malý zareaguje a uvidíš… jestli mu nebude chybět tak bych ho ztopila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2393
11.12.18 22:50

No já ho teď dceři vzala. V lednu ji budou dva roky. Řekla jsem ji, že ho odnesl čert a pochopila to. Jen je menší problém, že mi nechce po obědě usnout :think: Takže bacha na to! Buď to zrušte teď a nebo počkejte do doby, než nebude potrebovat denní spánek, ale to je ruzné. Kolikrát spí po O i predskolaci a představa, že mi pujde ve trech letech do školky s dudlikem, to ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.12.18 23:12

Manžel je ortodontista a dudlík je 100× lepší než kdyby si pak dítě začalo cucat palec. Do dvou a půl let bych mu ho nechala, ale ne samozřejmě celý den a noc. Vyndávat z pusy, kdykoliv to jde…postupně omezovat a když z toho má dítě rozum, tak vysvětlit, že dudlik už nebude. Děti potřebují něco dudat. Jinak si to pak vynahrazují jinde/jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.12.18 23:13

A ten ortodontista jsem psala proto, že to nevadí do 2,5 let kvůli zubům..

• Nahlásit
  • Citovat
1143
11.12.18 23:16
@Anonymní píše:
Manžel je ortodontista a dudlík je 100× lepší než kdyby si pak dítě začalo cucat palec. Do dvou a půl let bych mu ho nechala, ale ne samozřejmě celý den a noc. Vyndávat z pusy, kdykoliv to jde…postupně omezovat a když z toho má dítě rozum, tak vysvětlit, že dudlik už nebude. Děti potřebují něco dudat. Jinak si to pak vynahrazují jinde/jinak.

Mám několik kamarádů zubních lékařů a všichni se shodují v tom, že dudlík by měl být tak do roka. První dítě jsme zbavili dudlíka ve dvou letech, po té, co si urazila obě horní jedničky. Další dvě dti zhruba v roce a v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama