Sed do W u ročního dítěte - nenechá se srovnat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Innocence
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 30.04.19 14:57
Sed do W u ročního dítěte - nenechá se srovnat

Ahoj holky, jsem už zoufalá.
Náš prcek si poprvé sedl v cca 9 měsících a už od toho prvního sedu je to špatně, sedá si totiž mezi paty. Je mu rok a vůbec už nevím, co s tím. Když se ho snažím srovnat, začne utíkat, nebo se vzteká. Abych ho vzala a posadila normálně, neexistuje, prohne se, flákne sebou dozadu. Když srovnám nohy tak, aby sedel na patách, za 5 vteřin sedí opět špatně, i když za nim budu celý den lítat jak prastena, je to bez efektu.
Chodime k fyzioterapeutce a ortopedovi. Pořád posloucham, jak to je špatně a jak bude mít problemy v budoucnu a jak ho mám ucit sedět správně. To je hezké. Ale sakra jak??? Nenecha se srovnat ani ode me, ani od nich. Nechci, aby měl křivá záda a nohy a jsem z toho na prášky, jak matka k ničemu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
7.straka
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 30.04.19 15:04

Dělaly to obě naše děti. Neboj, prcek kvůli tomu neumře. Kompenzuj cvičením. A vydrž, časem se to naučí. To dáš :hug:

Uživatel je onlineTarjei
Závislačka 4808 příspěvků 30.04.19 15:07

Mne to delalo nejmladší dite, žádný cviceni jsem netvorila a je v pohode..

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14361 příspěvků 30.04.19 15:08

Ani jsem nevěděla, ze se to nemá. Seděli tak oba moji kluci, mladší to děla stále. Nic jim není

Reflex
Závislačka 3853 příspěvků 30.04.19 15:09

Tak pokud se nenechá, tak to neřeš, až poporoste, přesedne si jen na povel. On kvůli špatnému sezení křivá záda mít nebude, spíš si tím huntuje kyčle a neposiluje v sedě ty svaly, které by mohl. Nemohl by při nějakých aktivitách třeba sedět u stolečku na židli?

Innocence
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 30.04.19 15:12

@Reflex
Já už právě nevím, co by bylo lepší. Jestli to prostě nechat být nebo se trápit. Normálně mi sedí jen v jidelni stolicce, tam není jiná možnost.
Nikde jinde. Ani když ho posadim na svou nohu, tak ne.

Do-not-touch
Závislačka 4060 příspěvků 30.04.19 15:14

@Innocence dite mi to v tomto veku taky delalo, taky jsme chodili na fyzio. Preucit se teda nechalo, takze s tim neporadim, kazde je jine, ale predpokladam, ze cvicite, s tim my jsme zas tak vzorni nebyli :oops: Zkus se zeptat fyzioterapeutky, jestli na ten sed nema nejaky figl. U nas uz je to davno, uz si to nevybavuju.

elen-ka
Extra třída :D 13673 příspěvků 12 inzerátů 30.04.19 15:20

@Innocence také jsem chodila s dcerou k fyzioterapeutce. Dcera také sedala do W, také jsem obdržela informaci, že by tak sedět neměla. Když mě pak něco ukazovala na žiněnce a já si na ni sedla a ona mě uviděla, tak jen řekla, že už chápe, proč dcera tak sedá. Já tak sedím do dnes.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19024 příspěvků 30.04.19 15:24

Prostě je hypormobilní, no :think: Přestan to tak řešit, nenech se rozhodit :think: Vždyt byl ještě „nedávno“ miminko v břiše :think: Naše děti to dělaly taky, postupem přestaly, jak jim „tuhly“ klouby :think: Jsou pohybově naprosto bez problémů :think:

Reflex
Závislačka 3853 příspěvků 30.04.19 15:30

Nenechá si ani dát jednu nohu dopředu a druhou nechat takto dozadu? To je dobrý sed. Pokud na sebe nenechá sáhnout, tak možná mu nějak posouvat hračky nebo mu je dát na něco vyvýšeného, aby u toho stál.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 30.04.19 15:42

Ja mam dvě děti a u prvního jsem se nechala ovlivnit a letěla jsem na fyzio, ze se otacel vix na jednu stranu. Bylo to uplně zbytečné a druhé už neřeším vůbec. V 6 m sama seděla, v 9 stojí a věřím, že ví co dělá. Trochu mi prijde, ze se to s temi fyzio a vojtovkou prehani. Samozrejme neco jineho je dite s objektivnim problemem nebo postizenim.

Jezelia
Kecalka 422 příspěvků 30.04.19 15:51

Můj syn dlouho seděl stejně, doktorka mi říkala, že to není dobře, ale že to zas taková tragédie není, ať to nehrotím, občas ať ho srovnám, ale že na to přijde sám. Přišel, asi ve 14 měsících. Když se na můj pokyn srovnal, hodně jsem ho chválila.

Elessa
Kecalka 164 příspěvků 30.04.19 17:32

Nas prcek take takto sedel. Na rehabce nam rekli, ze to neni brano jako ze sedi, takze jsme ho nesmeli posazovat normalne napr. do jidelni zidlicky nebo do sportaku, musel mit pri sezeni porad polohu jako ve vajicku. Postupem casu si sam zacal davat nohy dopredu a zada mel rovna. I ted kdyz chodi nebo sedi, je rovny. Takze vydrzte se cvicenim, neposazujte a bude to ok :-)

Innocence
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 30.04.19 17:46

@Elessa
To je zajímavé, mně rekli posazovat :think:. A jako sed to prý brane je, tak já teda už vůbec nicemu nerozumím.

Těžko říct, jestli se to jenom přehání, nebo to je fakt. On ani neumí kvůli tomu padat ze stoje na zadek, padá rovnou na hlavu :zed:.

Ale jakmile zahájím srovnávací manévr, vzteká se.

Jde mi o to, aby neměl krive nohy a záda :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 17:47

@Innocence Tenhle sed je opravdu velmi špatně. Ať tedy na patách nesedí vůbec. A spíš ať natáhne nožky před sebe. Mladší extra vztekací to vzala. Ale nesmím na ni sahat. Jen příkaz co má udělat. Ny ty paty jak popisuješ, že chceš a nastavujes by si nikdy nesedla. To by předvedla to, co tvé dítě. Vyzkoušej, je to děsně nepohodlné a tlačí to.

Nebagalizovat! Mě naš nechali a ještě se tomu celé okolí smálo, jak nepřirozeně vytáčím nohy, když jsem je chtěla dát před sebe. Mám mírně nohy do O z toho, jednu kratší nohu a skoliozu páteře. Šlo to hezky postupně až do dospělosti. Argument jiní také a nic je lichý, na to je ještě velmi brzy, aby to poznali.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama