Sedačka 9-18 kg proti směru jízdy

Anonymni
16.7.09 13:39

sedačka 9-18 kg proti směru jízdy

Máte někdo nějaký tip na sedačku používanou po vajíčku, která by se upevňovala proti směru jízdy? Jedná se mi o bezpečnost. Máte někdo zkušenost? Chce v ní dítko jezdit? Neprotestuje příliš? (Vím na našem trhu jen o Besafe comfort… a letos v létě by snad měla být na trhu i nová od Volva.) Poradíte někdo prosím? Díky
Iva

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10766
16.7.09 13:51

Ahoj,
jedině 0-18 kg. Ta se dá vozit proti směru i po směru.
Konkrétní tip nevím, neměli jsme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
16.7.09 14:01

Já kdysi měla pro Filípka starší Chicco, která se dala dát do protisměru dokud se vlezl, pak jsme ji museli otočit. Vím, že ji pak dělal Britex, ale ta byla drahá. Ale určitě takové sedačky jsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15043
16.7.09 14:11

Nejak nechapu, kde ma ditko nohy, kdyz sedi proti smeru jizdy. 8O Dyt je musi mit naplacly nahoru na operadlo sedadla, ne? :nevim: Ani jsem netusila, ze se vyrabi. :oops:
My kdyz presli do 9-18kg, tak byl syn o 100% spokojenejsi, protoze videl ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
16.7.09 14:18

když mi poradíte jak vložit fotku, tak pošlu.

Děti se tam vlezou, ale jen do nějaké doby, malý byl velký, ale nevažil moc, tak bylo bezpečnější ho mít stále v protisměru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
16.7.09 14:37
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.7.09 19:17

Mám Bébé Comfort Iseos 0-18kg, Mates v ní byl 7-11m proti směru jízdy, teď už jezdí po směru.
Lucci - kde by to mimčo mělo jako mít ty nožky?! :lol: Když tam dáš to mimino mezi 1/2 - 1 rokem, tak mu ty nožky ani nepřesáhnou ten okraj sedačky (a syn není žádný drobek)

Nepřihlášená Vulpes

• Nahlásit
  • Citovat
15043
17.7.09 10:31

Vulpes … jo do roka to chapu. To je mimino prcek. Ovsem nas ma ve dvou a ctvrt 15kg, takze do sedacky se vejde, ovsem nohy mu koukaji dolu. :)

Petricka … a jak resis, ze na nej za jizdy nevidis? 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5257
17.7.09 11:35
Lucci píše:
Vulpes … jo do roka to chapu. To je mimino prcek. Ovsem nas ma ve dvou a ctvrt 15kg, takze do sedacky se vejde, ovsem nohy mu koukaji dolu. :)

…a od roka už se zase dítě nevozí proti směru jízdy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.7.09 14:39

Právě, že se doporučuje vozit děti proti směru co nejdéle… (v severských zemích povinně minimálně do 2,5 let, ve Švédsku tuším dokonce do 18 kg a do 26 kg to doporučují. Viděla jsem fotky, kde sedí pětileté dítě v sedačce proti směru jízdy. Jde to!) Sedačka se potom posouvá víc dozadu (v autě tedy dopředu) a opírá se speciální nohou o zem. Dítěti se tak mezi sedačku a zádovou část sedadla v autě vejdou nohy pohodlně.

• Nahlásit
  • Citovat
15043
19.7.09 21:38

A o to mi prave slo, ze my vozime cca od 10mes po smeru jizdy a neumim si predstavit ho mit jeste ted v proti smeru. :) Ale koukam, ze sedacky jsou na to delany. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7138
27.7.09 09:12

na našem trhu jsou jediné sedačky , které mohou být v protisměru až do 18 kg od norského výrobce Besafe a to model Besafe IZI Combi a Besafe IZI combi isofix:
http://autosedacky.mimishop.cz/katalog.php?…
v poloze protisměr má sedačka před sebou rozpěrnou nohu, aby tam bylo místo pro nohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6455
17.7.11 15:24

Obnovuji diskuzi a doufam v odpoved. Potrebuji uz vymenit sedacku vajičko za vetši. Dcerce je rok. Chci právě z důvodu bezpečnosti sedačku proti směru jizdy. Slyšela jsem něco že i Romer je vyrabi ale na žadném eshopu jsem je neviděla. Chtěla bych aby to mělo isofix a hlavně vysoke hodnoceni crash testů. Pokud nejde sedačka sehnat u nás ale víte kde by se dala sehnat tak budu moc rada. Cena mi je jedno. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48857
17.7.11 15:32
Anonymni píše:
Právě, že se doporučuje vozit děti proti směru co nejdéle… (v severských zemích povinně minimálně do 2,5 let, ve Švédsku tuším dokonce do 18 kg a do 26 kg to doporučují. Viděla jsem fotky, kde sedí pětileté dítě v sedačce proti směru jízdy. Jde to!) Sedačka se potom posouvá víc dozadu (v autě tedy dopředu) a opírá se speciální nohou o zem. Dítěti se tak mezi sedačku a zádovou část sedadla v autě vejdou nohy pohodlně.

Tak to slyším poprvé 8-o Všude píšou proti směru jízdy tak do 1 roku. Myslím si, že pro dítě je lepší, když sedí po směru, vidí na rodiče i z okénka :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6455
17.7.11 15:36

Ne neni to lepsi. Je to lepsi mozna z toho duvodu co pises. Ze lepe vidi z okenka. Ale pro mne je dulezitejsi kdyz je ve vetsim bezpeci nez kdyz hezky vidi z okynka. V protismeru je to pry 5× bezpečnejší a pro děti alespoň do 2-2,5 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama