Sedačka BRITAX RÖMER KING II 2018 nebo CYBEX Pallas M-fix 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

miminecko9
Kecalka 113 příspěvků 10.03.18 21:04
sedačka BRITAX RÖMER KING II 2018 nebo CYBEX Pallas M-fix 2018

Dobrý den, byla jsem rozhodnutá koupit sedačku Britax, dnes jsem se na ní byla podívat, je skvělá, ale… Dcerka má 18měs., 12kg a 88cm, paní prodavačky mi sdělila, že je pouze do výšky 105cm dítěte, a nabídla mi Cybex. A teď jsem dost na vážkách, jestli teda koupit ten Britax a za chvíli novou nebo koupit rovnou tu váh. kategorii 9-36kg. Jenže ten Cybex co mi nabídla má isofix a naše auto ho nemá, sedačku musím poutat pásama. Takže ten Cybex už teď by tam byl dán jen na volno a dcerka by byla přpoutána pásem, a to se mi právě moc nezamlouvá. Takže teď nevím co mám koupit, poraďte jak by jste to řešily. A hlavně jsem chtěla polohovatelnou, protože jezdíme dlouhé vzdálenosti a dcerka vždy spinká. A to ten cybex moc polohovatelný teda není. Takže v těch sedačkách dost tápu, co teda koupit. Díky moc.

Reklama

Reakce:

tumpach
Kelišová 5795 příspěvků 10.03.18 21:17

@steeve rad poradí, je odbornik na toto

Hoa Mai
Kelišová 5407 příspěvků 17 inzerátů 10.03.18 21:30

@miminecko9 Cybex se dá koupit i ve verzi bez isofixu. V názvu chybí to slovo -fix. Takže hledej jen Cybex Pallas M. My máme tu isofixovou verzi, ale pamatuju se, že jsem na to natrefila a ptala se, jaký je v nich rozdíl.

Dory22
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 10.03.18 21:52

@miminecko9 Ahoj, já mám Cybex a mohu jen doporučit. A dělají je i bez isofixu. :)
A dcera je spokojená.

zuzu224
Extra třída :D 12121 příspěvků 10.03.18 22:03

@miminecko9
Anebo muzes koupit Britax evola 123 napriklad :mrgreen:.
Spis si musis ujasnit jestli chces pultikovou nebo ne. Z hlediska bezpecnosti je lepsi kategorie 9-18 jak 9-36, ale nebala bych se ani ty dvojkategorie 9-36.

Dory22
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 10.03.18 22:11

@zuzu224 Souhlasím, ne každému ditku sedne pultik. :) Nejlepší by bylo si ji vyzkoušet. A taky jsem kupovala 9-18kg a s isofixem. :)

Hoa Mai
Kelišová 5407 příspěvků 17 inzerátů 10.03.18 22:22
@Dory22 píše:
@zuzu224 Souhlasím, ne každému ditku sedne pultik. :) Nejlepší by bylo si ji vyzkoušet. A taky jsem kupovala 9-18kg a s isofixem. :)

bohužel ani to vyzkoušení není směrodatné. Náš syn řval v obchodě jak tur, ale jak sedačka stála pár dní v předsíni, sám si do ní začal sedat a vyžadoval zadělání pultem. Miluje ho od první jízdy. Teď už má přes 15 kilo a mít by ho nemusel, ale dát ho pryč rezolutně odmítl.

zuzu224
Extra třída :D 12121 příspěvků 10.03.18 22:33
@Hoa Mai píše:
bohužel ani to vyzkoušení není směrodatné. Náš syn řval v obchodě jak tur, ale jak sedačka stála pár dní v předsíni, sám si do ní začal sedat a vyžadoval zadělání pultem. Miluje ho od první jízdy. Teď už má přes 15 kilo a mít by ho nemusel, ale dát ho pryč rezolutně odmítl.

To mate odvahu, ze koupite sedacku ve ktere dite rve :mrgreen:.
Z meho pohledu je dite zvykle na pasy uz z vajicka, takze ja bych sla na jistotu. Navic zminovana holcicka ma 18m a 88cm, tak ta uz snad v nejake sedacce jezdi. Tak je na neco uz zvykla. Predpokladam, ze nejezdi doted ve vajicku. :)

Hoa Mai
Kelišová 5407 příspěvků 17 inzerátů 10.03.18 23:07

@zuzu224 on v tom obchodě řval úplně ve všech, resp. dostali jsme ho do dvou, do dalších už nešel vůbec dát. Co bys dělala? Nekoupila nic? Prostě jsem vzala tu, která byla podle testů nejbezpečnější. Nevím, jestli mu nesedlo prostředí obchodu nebo si tu novou sedačku potřeboval nejdřív okouknout, každopádně s pultíkem neměl od začátku ježdění žádný problém, naopak mu vyhovuje, šoupe si po něm autíčkem. Z mého pohledu má pultík ještě jednu výhodu - dítě se z něj nevykroutí, ani kdyby se na hlavu stavělo. Naše dšti mají úzká ramena, v Cybex sedačkách to třeba znát nebylo, ale když jsme převáželi syny v autě známých v jejich sedačkách Maxi-Cosi, ty měly ramenní popruhy dál od sebe nebo nějak jinak konstruované, takže se z nich naše děti dokázaly vyvlíknout i při maximálním utažení. Samozřejmě jsem jim to zakázala a přestali to dělat, ale ze začátku, když objevili, že to jde, tak to byla pro ně strašná sranda.

zuzu224
Extra třída :D 12121 příspěvků 11.03.18 07:06

@Hoa Mai
Ne, koupila bych pasovou :mrgreen:.
Obe deti jezdi v Romerkach bez zkouseni. Mne ten pultik prijde strasne specificky, ze bych se bala, ze se jim v tom libit nebude. Coz neznamena, ze by se nelibilo, treba jo, ale nemam odvahu koupit pultikovou od boku a na pasy jsou zvykly uz z vejce.

miminecko9
Kecalka 113 příspěvků 11.03.18 08:28

Ten pultík se mi právě moc nelíbí. Dcerka jezdí už v sedačce, ale tu jsme podělili a je úplně obyčejná, tak proto chceme novou. Právě, že nám v obchodě říkali že cybex bez isofexu nedělají. Zkoušela jsem ji jak do Britaxu, tak do cybexu s pultíkem a tam právě moc nadšená nebyla. Tak z toho mám obavy, že koupím sedačku za 7tis. a bude tam brečet.

zuzu224
Extra třída :D 12121 příspěvků 11.03.18 08:33

@miminecko9
Jestli chces pasovou Romer Britax 9-36, tak koukni na tu Evola 123 bez isofixu.
Zvlast pokud je zvykla uz na pasy.
Existuje spousta typu sedacek, ne jen ty dve co jste vybrali.

steeve
Kelišová 6890 příspěvků 12.03.18 08:34

@miminecko9 ten Cybex vám bez isofixu nebude držet v autě, nedá se moc polohovat, musíte ji stále poutat i když je prázdná, neustále manipulovat s pultíkem…
raději jděte do 9-18, třeba toho Kinga, bude pevně v autě držet, dá se dobře polohovat i za jízdy…

miminecko9
Kecalka 113 příspěvků 12.03.18 12:09

Právě si také myslím, že bez isofixu nebude pořádně držet a docela mi vadilo, že nejde moc polohovat. Dost často jezdíme dlouhé vzdálenosti a dcerka pokaždé spí.
Takže jdeme do Britaxu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Narazil do autobusu! Bohumil Klepl měl vážnou nehodu na motorce

Hvězda filmů Účastníci zájezdu nebo Doktor od jezera hrochů, Bohumil Klepl... číst dále >

Neupravená Hanka a příjezd sanitky! Krampol podruhé slavil narozeniny

V řadě druhou oslavu svých osmdesátých narozenin uspořádal v úterý večer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama