Sedačka do obýváku - zkušenosti s Phase sedačkami

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
18.5.17 11:27

@demian děkuju za typ. No já bohužel potřebuji fakt sedačku a postel v jednom. Máme malý byt a předěláváme pokoj pro malého, aby mohl mít vlastní konečně. Takže my dva se musíme smrsknout do jedné místnosti - přes noc ložnice přes den obývací pokoj. :roll: :) takže jedině rozkládací sedačku. S pevnou matrací… ;)

Včera jsme se byli podívat v Sofaland, Moebelixu a Asku. Bída bída… jen ten sofaland nás zaujal, tam mají moc zajímavou sedačku s lůžkem pro dva 165cm širokou matraci. Dneska jedeme ještě do Phase se podívat na jejich novinku, ale recenze co jsem četla jsou taky žalostné. Takže nevím. Vůbec co si o čem myslet. Jsem zvědavá, jak to vypadá na živo. Ale jestli mě to neuchvátí asi skončíme opět v Sofaland.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1572
18.5.17 16:16

@Anicka Janu Já to myslela jinak. Jde o rozkládací postelový rám. Přes den sedačka, večer postel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.17 18:56

@demian
Aha, to jsem předtím špatně pochopila 8) :) :mavam:
Koukala jsem na ten Futon. Zajímavé řešení, ale my potřebujeme sedačku rohovou do „L“ a designově se nám to moc nehodí. Ale vím, o co jde. Sestra má vlastně rozkládací křesílko na stejný princip a na odpočinek je to úžásná věc :srdce:, jen si to neumím představit na trvalé spaní :,(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1572
19.5.17 06:44

@Anicka Janu Pokud potřebujete rohovou sedačku, není tohle až tak dobrý nápad.
Na trvalé spaní je futon lepší než rozkládací gauč. Je o něco tvrdší, ale to se dá upravit typem futonu.

Naši si koupili rohovou sedačku z Aska. Vypadá krásně, bytelně, cena 25 tisíc.
Po 5 letech se zlomila, k roštu se nedá dostat a náhradní řešení vypadá hrozně. Soudruzi z NDR nepočítali s variantou, že se někdo posadína kraj rozložené sedačky (prostě když člověk spí, má hlavu u L-ka a nohy v místě, kde se sedačka prolomila).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.5.17 10:53

@demian v Asku jsme byli se podívat dvakrát a kvalita příšerná už od prvního pohledu. Mám známého čalouníka, který řetězce typu Ikea, Moebelix, Asko, Lutz naprosto zakázal s tím - že jde o spotřební zboží, které vydrží jen pár let.

Proto jsme opravdu šetřili hodně. Hledali jsme s manželem vyloženě čalouněný nábytek z masivu a to jsou samozřejmě úplně jiné ceny no. Bohužel, nedá se svítit… když si nechci zrasit záda a potřebuji to mít na trvalé spaní, musím si zaplatit. Teď jsme měli také na posteli matrace zdravotní a jedna stála 18tisíc.

Nakonec jsme o víkendu vybrali v Sofaland, rozkládací pohovku Steel do L-ka za padesát ticíc v omyvatelné látce. :pankac: :potlesk: :lol:
Byl se tam s námi podívat i náš přítel čalouník a kupodivu se mu to líbilo. Takže jsme to objednali, za šest týdnů nám přijede. A jestli jsme udělali chybu, to se dovíme až časem. :? Ale v porovnání s ostatníma sedačkama tahle prostě vedla.

Každopádně jsem si objednala u jiné firmy i rozkládací křeslo - ala futon typ. Máte pravdu, že je to dobrá věc. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
5.9.17 11:45

Phase Neapol

Objednal jsem si sedačku Neapol 5.6.2017 a ani po třech měsících není zhotovena. Po urgencích několika dnů, týdnu mi přišla odpověď že: Při kontrole zjištěna závada v rozdílném odstínu barvy materiálu

Takže stále čekám ještě dnes 5.9.2017 na dokončení objednávky. Super fáze („Phase“).

Tak třeba se na vánoce dočkám, už píšu ježíškovi. Jenže vánoce jsou každý rok a ježíšek… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35696
5.9.17 18:16
@demian píše:
@Anicka Janu Pokud potřebujete rohovou sedačku, není tohle až tak dobrý nápad.
Na trvalé spaní je futon lepší než rozkládací gauč. Je o něco tvrdší, ale to se dá upravit typem futonu.Naši si koupili rohovou sedačku z Aska. Vypadá krásně, bytelně, cena 25 tisíc.
Po 5 letech se zlomila, k roštu se nedá dostat a náhradní řešení vypadá hrozně. Soudruzi z NDR nepočítali s variantou, že se někdo posadína kraj rozložené sedačky (prostě když člověk spí, má hlavu u L-ka a nohy v místě, kde se sedačka prolomila).

tedy mezi námi - jakou „kvalitu“ lze čekat od Aska… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35696
5.9.17 18:20
@Anicka Janu píše:
@demian v Asku jsme byli se podívat dvakrát a kvalita příšerná už od prvního pohledu. Mám známého čalouníka, který řetězce typu Ikea, Moebelix, Asko, Lutz naprosto zakázal s tím - že jde o spotřební zboží, které vydrží jen pár let.

Proto jsme opravdu šetřili hodně. Hledali jsme s manželem vyloženě čalouněný nábytek z masivu a to jsou samozřejmě úplně jiné ceny no. Bohužel, nedá se svítit… když si nechci zrasit záda a potřebuji to mít na trvalé spaní, musím si zaplatit. Teď jsme měli také na posteli matrace zdravotní a jedna stála 18tisíc.

Nakonec jsme o víkendu vybrali v Sofaland, rozkládací pohovku Steel do L-ka za padesát ticíc v omyvatelné látce. :pankac: :potlesk: :lol:
Byl se tam s námi podívat i náš přítel čalouník a kupodivu se mu to líbilo. Takže jsme to objednali, za šest týdnů nám přijede. A jestli jsme udělali chybu, to se dovíme až časem. :? Ale v porovnání s ostatníma sedačkama tahle prostě vedla.

Každopádně jsem si objednala u jiné firmy i rozkládací křeslo - ala futon typ. Máte pravdu, že je to dobrá věc. :srdce:

tvl. 50 tisíc…když si uvědomíte, jak dlouho na to řada lidí dělá…

moje srdcovka je tato - nespací ale krásná
http://www.kare-shop.cz/…-seater.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.9.17 11:53

@hamana
To mě mrzí no. Přesně proto jsem ležela týdny v recenzích, než jsem opravdu objednala. Jako Phase mě popravdě zaujala nejvíce - všude billboardy, reklama v tv a slevy, hezký stránky na internetu. Myslela jsem, že jen přijdeme a rovnou objednáme. Ale jak říká @Burj Chalifa > 50tisíc? To je darda. To jsou naše dvě letní dovolené.. takže jsme to hodně řešili, zjišťovali a jsou tuny nespokojených lidí. Takže jsme zvolili jinou firmu i kvůli osobnímu jednání.
@Burj Chalifa děkuju za odkaz, ale už jsme objednali a dokonce už máme doma.

Tak nad futonem jsme přemýšleli taky, ale přítelovi se to prostě nelíbilo. Moc nám to nejde do designu garsonky, takže jsme nakonec opravdu zvolili rozkládací gauč rohovej. Objednali jsme v Sofaland v látce co se dá čistit obyčejnou vodou a fakt to funguje, zatím. Jsme spokojení. Máme ho doma sice jen týden, ale spí se na tom dobře a zatím žádný mouchy. ;) :potlesk:

Asko už nikdy víc - máte pravdu. A další levný nábytky typu Jena nábytek, Xxx Lutz, Moebelix a další to tak možná na doplňky, polštáře.. Ikea - miluju, ale záda mám jenom jedny a potřebuju na tom minimálně šest let pravidelně spát, takže… beru to jako že jsem si koupila „auto“ :D :D

Přeju hodně štěstí při výběru. Mě diskuze osobně hodně pomohli v tom udělat si obecný přehled o možnostech :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
2.10.17 09:13

Dobrý den,
Anicka Janu

po pročítání recenzí na sedačky Phase jsem narazila na Váš příspěvek a až jsem se musela pousmát jak je Vaše cesta za pořízením sedačky naprosto stejná jako moje. Taky řeším problém s prostorem a do dnes zatím spím s dcerou na manželské posteli, ale to samozřejmě nebudu moci do nekonečna, ale zároveň se nechci ošidit o kvalitní spaní. Vyhledala jsem si sedačku na každodenní spaní od Phase a asi po 3 návštěvách prodejny (nejsem člověk co se umí rozhodnout hned) jsem si řekla, že ji tedy pořídím. Ale je pravda, že naposledy co mi ji paní předváděla, tak různě vrzala ( to omluvila, že ji tam rozkládají často a já si říkám, ale já ji často rozkládat budu taky), potah už byl docela vytahaný, odpověď zněla máte 5letou záruku, no nehrál ve mě takový ten pocit, že tohle je to nejlepší a tak jsem zasedla k diskuzím a recenzím. Díky Vašemu příspěvku, jsem objevila i prodejnu Sofaland a zajela se podívat tam a musím tedy říci, že to je jiný šálek kávy. Sedačka Steel při rozkládání ani nehlesla, látka o hodně příjemnější a matrace taky jiná. Větší úložný prostor. No prostě když dám vedle sebe pro a proti, tak Sofaland vede. Svým způsobem jsem rozhodnutá. Ale opravdu není za pár korun a člověk k tomu tedy přistupuje zodpovědněji. Proto, když jsem četla, že jste si ji pořídila, mohu Vás nyní poprosit o zkušenost? Díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
2.10.17 11:54

Phase Neapol vs Sofaland

Dobrý den,
tak musím sdělit první zkušenost po doručení ve 13. týdnu po doručení. Sedačka je funkční, ale mám pár výhrad. Rozložení funguje lehce, jen na složení je třeba mít trochu sílu. Manželka to poprvé nezvládla. Ložná plocha postele je dost vysoko, ale to mi vyhovuje. Ovšem když se hrabu z postele, tak konstrukce či pružiny občas vrznou. Při složené sedačce mi jedna část vrže v podsedáku, takže sedáme jinam. Sezení má opěrný hodně tvrdé a tak používám polštář ale zkracuji si pak sedací plochu. Celkově téměř spokojenost kdyby to už teď občas nevrzlo. No ale za těch utracených 60t. to budeme aspoň několik let používat. Malý byt nese své úskalí.

Přeji úspěch se Sofalandem, kde jsme měli na výběr model za 70t.

S pozdravem A. Haman

@Marcel-ka píše:
Dobrý den,
Anicka Janupo pročítání recenzí na sedačky Phase jsem narazila na Váš příspěvek a až jsem se musela pousmát jak je Vaše cesta za pořízením sedačky naprosto stejná jako moje. Taky řeším problém s prostorem a do dnes zatím spím s dcerou na manželské posteli, ale to samozřejmě nebudu moci do nekonečna, ale zároveň se nechci ošidit o kvalitní spaní. Vyhledala jsem si sedačku na každodenní spaní od Phase a asi po 3 návštěvách prodejny (nejsem člověk co se umí rozhodnout hned) jsem si řekla, že ji tedy pořídím. Ale je pravda, že naposledy co mi ji paní předváděla, tak různě vrzala ( to omluvila, že ji tam rozkládají často a já si říkám, ale já ji často rozkládat budu taky), potah už byl docela vytahaný, odpověď zněla máte 5letou záruku, no nehrál ve mě takový ten pocit, že tohle je to nejlepší a tak jsem zasedla k diskuzím a recenzím. Díky Vašemu příspěvku, jsem objevila i prodejnu Sofaland a zajela se podívat tam a musím tedy říci, že to je jiný šálek kávy. Sedačka Steel při rozkládání ani nehlesla, látka o hodně příjemnější a matrace taky jiná. Větší úložný prostor. No prostě když dám vedle sebe pro a proti, tak Sofaland vede. Svým způsobem jsem rozhodnutá. Ale opravdu není za pár korun a člověk k tomu tedy přistupuje zodpovědněji. Proto, když jsem četla, že jste si ji pořídila, mohu Vás nyní poprosit o zkušenost? Díky moc
@Marcel-ka
@Marcel-ka píše:
Dobrý den,
Anicka Janupo pročítání recenzí na sedačky Phase jsem narazila na Váš příspěvek a až jsem se musela pousmát jak je Vaše cesta za pořízením sedačky naprosto stejná jako moje. Taky řeším problém s prostorem a do dnes zatím spím s dcerou na manželské posteli, ale to samozřejmě nebudu moci do nekonečna, ale zároveň se nechci ošidit o kvalitní spaní. Vyhledala jsem si sedačku na každodenní spaní od Phase a asi po 3 návštěvách prodejny (nejsem člověk co se umí rozhodnout hned) jsem si řekla, že ji tedy pořídím. Ale je pravda, že naposledy co mi ji paní předváděla, tak různě vrzala ( to omluvila, že ji tam rozkládají často a já si říkám, ale já ji často rozkládat budu taky), potah už byl docela vytahaný, odpověď zněla máte 5letou záruku, no nehrál ve mě takový ten pocit, že tohle je to nejlepší a tak jsem zasedla k diskuzím a recenzím. Díky Vašemu příspěvku, jsem objevila i prodejnu Sofaland a zajela se podívat tam a musím tedy říci, že to je jiný šálek kávy. Sedačka Steel při rozkládání ani nehlesla, látka o hodně příjemnější a matrace taky jiná. Větší úložný prostor. No prostě když dám vedle sebe pro a proti, tak Sofaland vede. Svým způsobem jsem rozhodnutá. Ale opravdu není za pár korun a člověk k tomu tedy přistupuje zodpovědněji. Proto, když jsem četla, že jste si ji pořídila, mohu Vás nyní poprosit o zkušenost? Díky moc
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
2.10.17 12:07

Dobrý den,

a chápu dobře, že jste si vybral od Sofaland?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
2.10.17 13:01

Nakonec ne, tak uvidím co Phase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.10.17 10:58

Dobrý den, @Marcel-ka ..
:palec: ani nevíte, jak ráda jsem, že už tohle mám za sebou :D :lol:
Takový nervy, jestli jsem vybrala dobře..jestli to dorazí v pořádku, jestli se mi to tam bude vůbec hodit, protože určitě chápete, že z malého kousku látky ve vzorníku jsem si to neuměla moc představit - no prostě velká akce. Čekali jsme osm týdnů a dovezli nám to domů. Ta doprava byla trošku komplikovaná nakonec to dovezli až večer někdy v devět hodin, ale to nám nevadilo.
Musím říct, že jsem velmi spokojena i můj přítel, který je hodně náročný a jen tak s něčím spokojený není, tak spíme oba jako mimina. Vrže to jen když to skládám a rozkládám, což bylo ale i na prodejně. Jinak je to moc fajn a rozhodně toho nelituju. Spíme na ní zatím čtvrtý týden takže dlouhodobou zkušenost Vám zatím nepovím, ale jestli váháte, určitě bych do toho Já osobně šla znova. Přístup jednání, rozdíl v provedení už od pohledu to jako musí praštit člověka do očí 8).
Zvolili sme látku čistitelnou vodou a už jsem z toho vydrbala i nutelu, kterou mi to kamarádky dcera pokyndala. Jsem nadšená. Snad vyberete i Vy dobře. Byla jsem osobně i na prodejně poděkovat. Držím palce.

@hamana mluvíte mi z duše. To mě mrzí no Já právě na sedačku Neapol hodně koukala, ty billboardy a reklamy a furt jsem jí měla tak nějak v hlavě. V podstatě jsme tam pro ni už jeli. Ale když jsem ji viděla a zkoušela, moc mě to nepřesvědčilo. Prodávající nás začala docela tlačit, lákala na slevy když okamžitě koupíme. To mě jen utvrdilo v mém rozčarování a hledali jsme raději dál.
My tohle teď řešili s autem, koupili jsme z bazaru… po dvou měsících užívání se objevilo spousty vad a nedokonalostí, takové peníze jsme do toho dali. Takže nám technik poradil jedině PRODAT dál, přes bazoš nebo jiné stránky a koupit jiné a dát si větší pozor. Koupil si to jeden nadšenec sice o dvacet tisíc levněji než jsme my koupili, ale ví o všem a nevadí mu to, opraví si to sám je to kutil a my teď vybíráme nové auto… akorát jsme na tom dvacettisíc tratili no :( ale lepší než aby jsme do toho narvali za opravy dalších padesát. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.1.19 18:58

My jsme brali sedačku na míru až ze slovenska. Z nesia.sk. Určitě doporučuji, pokud bude někdo hledat něco luxusnější a něco, co vydrží roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat