Sedačka na kolo, zadní či přední?

327
28.3.07 17:56

Sedačka na kolo, zadní či přední?

Ahojky, zajímalo by mě kolik vás má cyklosedačku přední a kolik zadní a popř. pro a proti. Díky moc Věrka :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59
28.3.07 20:29

Ahojky, my nemáme ani jedno ani druhé, ale máme vozík za kolo a maximální spokojenost. Jestli budeš mít zájem o více info napiš. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
28.3.07 20:57

Ahojky, my máme sedačku zadní a musím jí moc pochválit. Nejdřív v ní jezdil sterší synátor a s příchodem jara ji už chystáme pro mladší dcerku. Nevím přesně jekou značku, ale je v zádech dost vysoká , to aby se neklátila hlavička když v ní usnou. Je sice pravda, že v přední sedačce lépe vidí, ale v zadu mi přijde dítě chráněné mým tělem a koukat může do boku. Ve vozíku jsme se párkrát svezli, bylo to fajn, ale je o dost dražší a je mnohem hůře skladovatelný než sedačka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
7.5.12 22:16

Uvažuji o koupi sedačky na kolo - preferuji přední.
Je něco proti ??? :nevim:
Neplánuju, že by tam prcek usínal a spal, takže nepotřebuju s vysokými zády…
jen tak na rekreační ježdění…
Sama nemám dobrý pocit z těch zadních, že nevidím na dítě a v případě nehody ho nemohu „skrýt“ tělem…
Co vy na to ??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12912
7.5.12 22:25

Mám jiný protiargument: Mamka vozila malou ségru vepředu na sedánce. Jednou ale spadla a kdyby nebyla duchapřítomná a malou nestrhla bokem, tak by dítě padalo přímo dopředu hlavou na chodník. Takhle ji mamka jakby odhodila bokem. Malá měla zlomenou nožičku, kterou strčila do kola a odřený nos. Mamka zlomenou lícní kost, rozražené obočí a odřenou půlku tváře. Od té doby prostě vím, že vozit dítě vzadu je bezpečnější. Tohle bych fakt nechtěla zažít, ten pocit, že dítě letí obličejem k zemi a já celou vahou mého těla na něj. :?

Malého vozím vzadu a je mu šumák, že na něj maminka nevidí. Moc se mu na kole líbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
7.5.12 23:07

Tomu nerozumím :nevim:
Jakože mamka skoro přeletěla řidítka ??? 8o
Jinak dříve v sedačkách nebyly pásy, dneska v těch předních jsou…
vím, je to náhoda, ale jak často člověk přepadává přes přední kolo…
nebo tomu špatně rozumím ?? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12912
7.5.12 23:17

Malá jí strčila nohu do kola a letěli dopředu obě. Měli tam už vyžvíkané takové ty úvazy na stupátka. Od té doby to beru, jako víc nebezpečnou variantu.
A pokud chceš argumentovat tím, že jak často letíš dopředu přes řídítka, tak se chci zeptat, jak často letím dozadu… :nevim: A když padám na bok, tak si stejně myslím, že je bezpečnější, když je dítě vzadu. Vepředu ho můžu i tím pádem na bok snadněji přimáčknout. V cyklo obchodech ti taky z důvodu bezpečnosti doporučí dát dítě dozadu.
Jako mamka nechtěla o sedačce vzadu ani slyšet a po tomhle zážitku pak nechtěla malou vozit jinde než vzadu.

Jen jsem popsala náš rodinný zážitek. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jana10
8.5.12 00:03

Já měla přední, na krátké pojíždky plně vyhovovala, jen je použitelná tak max. do 2 let (je proto i menší nosnost než u zadní), pak se ti dítě nevejde kvůli helmě před tebe a taky už mu pak kolínka překáží u řidítek. A občas mi všetečné dítko ladilo tachometr a přehazovačky, ale to se dá uhlídat. Dále doporučuji pro dítě brýle, aby mu něco nevlétlo do očí.
Plusem je, že dítě líp vidí, s kolem se líp manipuluje. O bezpečnosti polemizovat nehodlám, ať spadneš se sedačkou vepředu či vzadu, vždycky bude dítě pomlácené. Na dlouhé výlety bych však jednoznačně brala tu zadní, líp se v ní dítěti bude odpočívat.

• Nahlásit
  • Citovat
720
8.5.12 00:06

Já bych dítě na kole nevozila vůbec. Přijde mi to hrozně nebezpečný a znám spoustu případů pádů i s dítětem. Někdy to dopadne dobře, ale zlomenin je hodně. Jeden chlapec odsud měl dokonce krvácení do mozku. Pokud se vám začne dítě v sedačce vzpouzet, naklánět, nebo kývat, tak ztratíte rovnováhu jedna dvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
byron
8.5.12 00:07

@omites my jsme měli vzadu, připadá mi to lepší, i bezpečnější…

Pamatuju si, jak nás - mě a bráchu vozila máma ráno do školky na skládačce :mrgreen: , já vepředu a brácha jako straší vzadu a párkrát strčil nohu do kola- seděl na nosiči… Dost nepříjemný zážitky :mrgreen: ted se tomu smějeme. Pamatuju si jak jsme visela za nohu z toho předníhoo sedátka..

No a když bylo náledí tak to bylo taky vtipný. A tenkrát helmy neexistovaly :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
12912
8.5.12 00:08
@niki2 píše:
Já bych dítě na kole nevozila vůbec. Přijde mi to hrozně nebezpečný a znám spoustu případů pádů i s dítětem. Někdy to dopadne dobře, ale zlomenin je hodně. Jeden chlapec odsud měl dokonce krvácení do mozku. Pokud se vám začne dítě v sedačce vzpouzet, naklánět, nebo kývat, tak ztratíte rovnováhu jedna dvě.

bohužel si život bez kola nedokážu představit. Kočárek mě děsně nebaví a daleko pěšky s malým nedojdeme. Na kole je to všude blízko :kytka: a malého to tam baví. Jezdíme takhle i na rodinné výlety a je to paráda. Vyhýbáme se tedy silnicím, abychom nejeli v provozu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1749
8.5.12 21:42
@Lenka512 píše:
Uvažuji o koupi sedačky na kolo - preferuji přední.
Je něco proti ??? :nevim:
Neplánuju, že by tam prcek usínal a spal, takže nepotřebuju s vysokými zády…
jen tak na rekreační ježdění…
Sama nemám dobrý pocit z těch zadních, že nevidím na dítě a v případě nehody ho nemohu „skrýt“ tělem…
Co vy na to ??

My máme přední a jsme spokojeni, akorát to jde použít jen do té doby než dítko vyroste a začne řidiči překážet. Ty nové přední sedačky mají ne ty stupátka na vidlici, co dělali dřív, ale děti mají nožky podložené stejně jako na zadní sedačce. A manipulace s kolem je bezkonkurenčně lepší než se zadní sedačkou ( odzkoušeno ). Už jenom, že vidím, co prcek chystá, tak zareaguju dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
15.5.12 10:26

My sme 100% zastanci prednych cyklosedaciek

• dieta sa lahsie naklada
  • bike ma lepsiu stabilitu
  • komunikacia z dietatom je neporovnatelna
  • dieta ma celkovo zazitok z jazdy
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
15.5.12 14:38

Sedačka jednoznačně zadní a to nejlepší, vzhledem k tomu,jak lze naklopit při usnutí dítěte a to tak hodně jako snad jediná na trhu- Hamax siesta, na mimibazaru je mají cca za 1900, já měla dřív půjčenou a super. Musí ale být schopno dlouhodobého samostatného sezení, jinak se dítěti ničí záda, pokud je moc malé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
15.5.12 21:57
@nimini píše:
Sedačka jednoznačně zadní a to nejlepší, vzhledem k tomu,jak lze naklopit při usnutí dítěte a to tak hodně jako snad jediná na trhu- Hamax siesta, na mimibazaru je mají cca za 1900, já měla dřív půjčenou a super. Musí ale být schopno dlouhodobého samostatného sezení, jinak se dítěti ničí záda, pokud je moc malé.

…neber to osobně, ale všichni argumentují tím, že zadní je lepší, že tam dítě může spát…já ale NEPLÁNUJU, že by tam dítě spalo…
ale jinak děkuji za reakci :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama