Sedm měsíců po porodu bez menstruace.

4
5.11.19 19:40

Sedm měsíců po porodu bez menstruace.

Ahoj.
Jsem sedm měsíců po porodu a zatím kojím. Chceme druhé dítě, ale menstruace nikde. Četla jsem, že nekojení není zárukou menstruování. Kojit chci co nejdéle. Klidně dva roky. Takhle dlouho ale na druhé dítě čekat nechceme. Je pravda, že jsem zhubnula sedm kilo oproti stavu před těhotenstvím, ale snad to nemá zase takový dopad.
Díky za každou radu, či pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5.11.19 19:45

@Jana502 Menstruovat jsem začala až po omezení kojení, a to u všech dětí. Nejdříve však po osmém měsíci po porodu a nejpozději po dvou letech. Ale můžeš si i zajít na gynekologii, ať se lékař podívá, jestli už se něco chystá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
5.11.19 19:48

@Jana502 zkus rehabilitace dle mojzisove metody. Po prvním porodu jsem měla problémy se zadama, syn byl dost těžký. A po par sezení mi naskocila menstruace, i když to nebylo cílem. Syna jsem kojila přes dva roky. Od jeho roku jsme se snažili o druhé a neslo nám to, přitom ovulace vše cajk. Ten měsíc co jsem prestala kojit jsem hned otehotnela :nevim: to samé třetí mimco.. teď jsem tehotna po třetí a taky jsem otěhotněla měsíc po ukončení kojení, dcerce byly dva roky, u ni mi ms naskocila asi 5 měsíců po porodu sama.
Takže těžko rict kde je problém, můžeš mít zvysenou hladinu prolaktinu a nepůjde to. Já myslím, ze u mě to tak bylo, protože my se s muzem po porodu nechranili nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2471
5.11.19 19:48

Ja kojila dlouho, a to i v noci a mebstruace se dostavila 9m po porodu, u kazde je to jinak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
5.11.19 19:53

Každý to má jinak, mě naskočil MS u prvního když sem přestala kojit, u druhého kojím půl roku a zatím nic (a doufám že este dlouho nic nebude) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2224
5.11.19 19:53

Mně přišla MS po 15 m a s druhým mimi uvidíme, ako sa zadarí, kojím furt min. 3× denně a v noci. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17718
5.11.19 19:55

Mela.jsem to podobne, akorat ja teda nechtela otehotnet. Kojila jsem a kvuli MS bych rozhodne neprestavala. Ale ja zhubla 15kg v pulroce ditete, a do roka a pul MS nikde. Pak jsem zacala vice jist. Nejake kila nabrala a prisla i MS i pres to, ze jsem stale kojila. Ja si taky myslela potom, ze to neni kojenim, ale tim, jak jsem zhubla. Telo pry na MS potrebuje hodne energie. Ja vazila o 9kgkg min jak pred otehotnenim. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3647
5.11.19 19:56

@Jana502 jestli kojíš a chceš kojit tak se může stát, že se menstruace nedostaví dlouho. Já po obou porodech dostala menstruaci po roce, první dceru jsem kojila 11 měsíců a druhou 14 měsíců. Doporučuje se zrušit hlavně noční kojení, já ale tu druhou od nějaké doby kojila prakticky jen večer a v noci a stejně jsem dostala menstruaci po roce. Jo a děti mám po 21 měsících, takže v tom prvním případě jsem hned po té první menstruaci otěhotněla :) No a samozřejmě také můžeš otěhotnět bez menstruace, to se stalo švagrové, že je těhotná zjistila až někdy po prvním trimestru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 19:58

Osobní, prosím anonym.
Kojila jsem plně obě děti prvního cca půl roku, pak s příkrmy do cca dvou let. Přesto jsem menstruovala v podstatě okamžitě. První menstruaci jsem dostala u prvního dítěte hned po skončení šestinedělí, u druhého 5 týdnů po porodu.
Nikdo ti nezaručí, že když omezíš kojení, menstruaci dostaneš. Každá žena to má jinak. Kamarádka taky kojila jako já a menstruaci dostala cca 9 měsíců po porodu. Jedna známá má 4 děti s ročním rozestupem. Je to individuální.

• Citovat
  • Nahlásit
24811
5.11.19 19:59

Musela jsem hodně omezit kojení, aby se mi vrátila MS. Udělala jsem to kolem roku a mám děti přesně dva roky od sebe. Pak jsem kojila ještě 6 měsíců večer před spaním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5542
5.11.19 19:59

MS jsem dostala 3 měsíce po porodu, ale podruhé jsem otěhotněla až, když jsem prestala kojit úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
5.11.19 20:04

Kojila jsem intenzivně a první MS byla za 8 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10126
5.11.19 20:06

Já dostala MS 4 měsíce po porodu, ale přicházela nepravidelně a neměla jsem ovulaci, kontrolováno lékařem. Taky jsem chtěla druhé, odstavila jsem syna v 11 měsících, přišla MS, další se nedostavila a místo ní //.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3190
5.11.19 20:14

@Jana502
Kojila jsem do 11. měsíce (chtěla jsem o něco déle, ale malý se odstavil sám). Menstruace přišla do měsíce a hned poté jsem otěhotněla :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LiveDream
5.11.19 20:27

Já jsem hned 28.den po poporodním krvácení začala mít menstruaci a to plně kojím od začátku. Teď mám 7měsíců po porodu a stav nezměněn…menstruace pravidelná při plném kojení. Paní doktorka říkala, že je vše individuální, stejnětak jako možnost otěhotnnění po porodu a nemusí bylt k němu nutně menstruace.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat