Sedmiměsíčmní mimi a dovolená v Egyptě

17
31.5.15 06:49

Sedmiměsíčmní mimi a dovolená v Egyptě

Máme za 14 dní odlétat na dovolenou do Egypta s sedmiměsíčním chlapečkem. Máte někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69307
31.5.15 06:57

Co bys chtěla vědět?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
31.5.15 07:05

Ja se divím, že jeste nekdo normalni tam jede a jeste s miminem:D za dverma jim zuri valka, podminky horsi nez kdy driv, teroriste planuji utoky na turisticka letoviska.. pokud prece jen mate radi adrenalin… nic tam nepijte a nejezte, co neni original zabalene, predevsim to plati o vode. Nic nesbirejte, sutry, musele, nic se nesmi odvazet. Nechodte mimo bublinu hotelu a plaze. :zed: :zed: ted dva mi znami nezavisle na sobe rusili svatebni cestu, protoze v hotelu, kde meli v egypte bydlet vybuchla bomba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
31.5.15 07:14

V životě bych tam nejela s tak malým děckem, zvlášť v tuto dobu..
celkově si takovou dovču tak malé mimino neužije, asi jedete kvůli sebe, ale budeš se akorát furt stresovat jestli mu není vedro, jestli má dost tekutin atd… aspoň já bych to tak měla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13772
31.5.15 07:17

Nejela bych. Takhle malé mimino nemá podle mě u moře co dělat, dá to zabrat dospělému natož 7 m prckovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
31.5.15 07:20

Nejela bych tam ani s batoletem… pocinaje „politickou“ situaci, pres faraonovu nemoc, nesnesitelnym vedrem konce… ja sama tam chytla stafylokoka, horecky, atb, injekce… devitilety syn v te dobe desne prujmy a krece bricha… a to jsme si davali veliky pozor na vodu atd… vedra jsou fakt pro evropana az nesnesitelna/nepouzitelna… kdyz uz za kazdou cenu s malym ditetem (o kojenci nemluve) k mori, tak po evrope do slusneho resortu…
a tak hlavne, at si to ve zdravi uzijete, mate tedy odvahu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
31.5.15 07:22

Souhlas, nechápu tu potřebu tahat tak malé děti k moři, proč?? co to dítěti dá? já osobně bych si takovou dovolenou ani neužila, zvlášt ne v Egypte, tam bych nejela ani bez dětí, existuje spousta „bezpečnějších“ lokalit :nevim:

@bibi37 enjoy ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.15 07:24

Ahoj, já osobně bych do Egypta s takhle melým dítětem neletěla, Turecko, Tunisko ano, to nejsou rizikové destinace, ale Egypt ne, ne kvůli teroristům-ti jsou všude, ale kvůli vedru-hrozí dehydratace a hlavně může chytit průjem…i nás to postihlo i přes důkladné pití alkoholu :mrgreen: jinak bych se s dítětem nebála cestovat, hotely už jsou vybavené pro děti-mají tam i animátory na hlídání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
31.5.15 07:25

100 lidi ti napise, ze se tam meli krasne a 100, ze ne.. opravdu v dnesni dobe s presunem uprchliku a podobne to neni dobry napad… kor s malym miminem.. vypada to, ze je vsechno „slunickove“, jesnze tv ti to nerekne, ti radeji furt dookola rozebiraji soukrome rozhovory milencu a spinu v neci domacnosti.. nikoho nezajima, jak to ve svet je, nikdo to radeji nechce videt.. nabidka stiha poptavku… zkus si neco vygooglit a poradne rozmyslej.. ty jo, ja to nechapu, ze tam nekdo jeste fakt jezdi… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.15 07:29

@MarieOVMUC Vždyť uprchlíci jsou všude a budou i u nás, tak přece nepřestaneme cestovat někam kde jsou…krom toho na Kosu jsem byla a jediný problém vidím v nepořádku co dělají a taky to že turisté sedí v restauracích, jedí a uprchlíci na ně koukají, protože nemají co jíst, není to příjemné, ale uprchlíci tam nezůstávají, chtějí se dopravit do evropy. To bysme nemohli ani do Prahy, ani do Teplic, kam jezdí každoročně tato kominita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13772
31.5.15 07:29
@MarieOVMUC píše:
100 lidi ti napise, ze se tam meli krasne a 100, ze ne.. opravdu v dnesni dobe s presunem uprchliku a podobne to neni dobry napad… kor s malym miminem.. vypada to, ze je vsechno „slunickove“, jesnze tv ti to nerekne, ti radeji furt dookola rozebiraji soukrome rozhovory milencu a spinu v neci domacnosti.. nikoho nezajima, jak to ve svet je, nikdo to radeji nechce videt.. nabidka stiha poptavku… zkus si neco vygooglit a poradne rozmyslej.. ty jo, ja to nechapu, ze tam nekdo jeste fakt jezdi… :zed:

Ale tak ty turistický oblasti jsou v klidu, z toho bych strach neměla, ale nejela bych tam s miminem ani za nic. Jednak ty vedra, hlavně jejich hygiena (!), strava, cesta,… a v neposlední řadě když pojedu do Egypta, tak chci vidět památky a fakt si nedokážu představit cestu do Káhiry nebo do Údolí králů s miminem. A jestli chci být rozpláclá na pláži nebo u bazénu tak si s ohledem na mimino vyberu evropskou pláž. Podle mého názoru je pro něj ideální bazén na zahradě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.15 07:31

Já bych to taky zrušila. tedy už dávno nevím jak to bude reálné a drahé ted 14 dní před odletem.
myslím si že takto malé mimi jeětě nemá termoregulaci a bude to pro něj dost náročné. My jsme byli v Tunisu cca 3 roky na zpět a musím říct že to byl masakr ten rozdíl teplot zvýšená vlhkost a všechno. Když už chcete k moři třeba pro to že mimi má alregie nebo něco tak se dá jet do chorvatska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
31.5.15 07:31
@VeronikaV31 píše:
@MarieOVMUC Vždyť uprchlíci jsou všude a budou i u nás, tak přece nepřestaneme cestovat někam kde jsou…krom toho na Kosu jsem byla a jediný problém vidím v nepořádku co dělají a taky to že turisté sedí v restauracích, jedí a uprchlíci na ně koukají, protože nemají co jíst, není to příjemné, ale uprchlíci tam nezůstávají, chtějí se dopravit do evropy. To bysme nemohli ani do Prahy, ani do Teplic, kam jezdí každoročně tato kominita

ale tak jina situace je v zemi s nulovou hygienou a vedrem jak v peci s valkou za dverma, nez v zemi, ktere je od vseh daleko a bez politických a obcanskych nepokoju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2815
31.5.15 07:32

Egypt miluji, jezdíme tam často, ale rozhodně bych tam nevzala takhle malé dítě. Jezdíme tam na přelomu března/dubna a je tam horko jak tady v létě a vůbec si to neumím představit v červnu. V červenci jsem byla ještě jako dítě v Tunisku a to bylo na chcípnutí. A ikdyž jsme minulý rok dodrželi všechny doporučené ochrany pili balenou vodu atd tak nás tam chytl průjem a měli jsme ho oba s manželem týden po návratu. Teď čekáme mimčo a smířila jsem se s tím, že min. 4 roky do Egypta nepoletím.
Máme v plánu jet příští rok do Itálie a to bude mimču 8 měsíců, ale kdyby cokoli je tam zdravotnická péče na naší úrovni a zachvíli jsem doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.15 07:35
@MarieOVMUC píše:
ale tak jina situace je v zemi s nulovou hygienou a vedrem jak v peci s valkou za dverma, nez v zemi, ktere je od vseh daleko a bez politických a obcanskych nepokoju.

Ani bych neřekla, je sice pravda že s tou hygienou to není v egyptě valné, ale pokud se budou pohybovat po dobrém hotelu u bazénu nebo u pláže že nic kromě přehřátí a průjmu nehrozí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama