Sedmiměsíční se snaží lozit, ale špatně

560
9.11.20 09:04

Sedmiměsíční se snaží lozit, ale špatně

Ahoj maminky, mám sedmiměsíčního chlapečka a snaží se lozit/plazit. On se zvedne na všechny čtyři, ale zaboří přitom hlavu, jako pštros do písku a tak se posune… :nevim: máte některá podobnou zkušenost, že by to delalo vaše miminko? Případně jak to řešit, ve středu jdeme na očkování, tak se zeptám i MuDry co s tím, jinak je to co se vývoje týče šikula.. Spoustě věcem, už rozumí. Umí si dát sám dudlík do pusinky, podat si hračku a hrát si hezky sám, valí už i sudy :D akorát mě trápí, že dává tu hlavu tak blbě, tak ho nemůžu nechat samotného..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18983
9.11.20 09:22

Myslím, že je brzy na nějaké závěry. Ale poraď se s dr a případně na fyzioterapii nebo neurologa. A oni ti řeknou, jestli je to vývojová fáze, která se zlepší až posílí svaly a koordinaci, a nebo je tam něco, co je potřeba řešit cvičením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
9.11.20 09:35

@P4ja
Jo to asi ano, když děti začínají lozit později, že. Jde mi i o to, že musí být pod neustálým dozorem… A já mám strach aby se mu něco nestalo 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14874
9.11.20 09:44

Pamatuju, že mi to syn taky dělal, i když už je to spoustu let a nevybavuji si přesně. Ale říkali jsme tomu „píďalka“ :lol: Dávala jsem ho na pěnové puzzle a nechala v tom „vymáchat“, párkrát se břinknul, brzy ho to pustilo a lezl normálně. Bylo to taky nějak kolem 7m. Dcera v 7m už chodila kolem nábytku, takže zas tak brzy to není :mavam: Ale určitě se zeptej u doktorky, za to nic nedáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
9.11.20 09:50

@unuděná
Jo? Tak jsem ráda, že to nedělá jediný sám :D pěnové puzzle zatím nemáme, ale máme koberec na hráčky, tak zkusíme :) děkujeme za radu! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
9.11.20 10:03

Mně to dělaly všechny 3 děti, někdy kolem 4 až 6 měsíců. Chtěli na 4, chtěli se posunout, ale ještě jim to nešlo. Lozit se naučili později, zcela správně a bez zásahu lékařů, fyzio, rhb apod. Nevím teda, co je na tom tak strašného k hlídání, předpokládám, že na zemi nemáte nic nebezpečného, tak ať si tam tu hlavu klidně strká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
9.11.20 10:35

@chaela
Já mám právě strach aby si nehnul s krkem.. Jsem asi moc úzkostlivá. On se totiž o tu hlavičku zapře vsi silou, ale jsem ráda, že je to normální! Děkuji! 🙂Také mu všem necháváme volný průběh a hlavu drží pevně pořádně ať teď… A máme i velmi rozumnou MuDru, takže věřím, že poradí jen dobře, než aby nás někam poslala : :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18983
9.11.20 12:36
@Pepinka23 píše:
@P4ja
Jo to asi ano, když děti začínají lozit později, že. Jde mi i o to, že musí být pod neustálým dozorem… A já mám strach aby se mu něco nestalo 🙂

No, pořiď měkké puzzle nebo podložku a odkliď to, kde by se mohl bouchnout. Oni se taky musí naučit, že můžou i spadnout. Kamarádka takhle pořád lítala za malým a teď má problém. Protože kluk se diví, když někde zakopne a máma ho najednou nechytá. Takže obezřetnost určitě ano. Ale tak nějak s mírou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
890
9.11.20 14:36

Mam 7m holcicku a taky si tim prosla… to nejlepsi co pro sve dite muzes udelat je NEPOMAHAT MU… proste zabezpec rohy a nech ho zkouset, padat, bouchat se… ono za tyden to bude zkouset zase jinak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
10.11.20 12:47

Já jsem to taky delala jako malá. Začala jsem lést kolem 5tého měsíce, ale tím stylem, že jsem se „opírala“ i hlavou 😅 měla jsem vždy uplně sedřené čelo, po krátkém čase se to srovnalo jakmile jsem měla posílené svaly :) jsou to informace převyprávěné od mojí mámy, protože dcera mi dělala na 6tém měsíci to samé a trochu jsem se toho zalekla. Zhruba za 14dní už lezla normálně, tak jak má :)
A jak píšou výše, zabezpečit vše co by mohlo být pro prcka nebezpečné, ale určitě ne být furt u něj, chytat ho atd. Musí se naučit být trochu opatrný, protože co teprve potom až začne chodit. Dceři je rok, hlídala jsem ji, měla ji pod dozorem, ale určitě jsem za ni hned neběžela když mířila někam kde by mohl vzniknout problém. Máme mezi kuchyní a obývákem menší schůdek. Na 7mi měsících ho uměla slést a vylést. Teď je ji rok, dva měsíce chodí, a taky už ho umí sejít a vyjít sama. A to jen díky tomu, že jsem ji prostě nechala, ať si to prostě zkouší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat