Neklidný spánek sedmiměsíční

954
28.3.20 10:43

Sedmimesicni spi neklidne

Ahoj, rada bych se zeptala na vase zkusenosti. Mam doma sedmimesicni holcicku a mame posledni mesic hrozny problem se spanim. Uz od porodu spala krasne, naucila se usinat v 7 a klidne si strihla 7 hodin v kuse, nakojila se a spala az do rana do 8. Nekolikrat mi i spala celou noc. Po Vanocich se to zaclo lamat a zacala se budit vic. No a ted je to teda dost narocny. Vzbudi se treba ve dve rano a klidne dve hodiny nespi… Prevaluje se, hazi rucickama, nohama, vyndava si dudlik, propina se, smeje se.. Nekdy se jen hrozne mele ze spani a to ji pak budi. Probudi ji sebemensi zvuk, kdyz si jdeme s manzelem lehnout, tak musime skoro po spickach, nemuzeme si zakaslat, prudce se otocit, nic. To taky driv nebyvalo, spala jako spalek. Tak nevim co to je. Jsem z toho dost hotova. Byt kazdy den v noci nekolik hodin vzhuru neni moc k ziti. Uz jsem i premyslela, ze bych ji dala vedle do pokoje, ale nevim, je jeste hodne mala.. Napada vas nejake reseni? Nebo co by to mohlo byt? Zuby to nejspis nejsou, zkousela jsem davat uz i cipek na noc a delala to stejne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1442
28.3.20 11:02

Doporucuju web prosimspinkej.cz.
Tohle je, bohužel, úplně normalni. Okolo čtvrtého měsíce se začne spánek dítěte hodně měnit, většinou k horšímu :? protože začíná silný vyvoj dítěte a on si vše nové zpracovává prave ve spanku. Vyvíjí se taky samotný mozek, ale i spánek, mění se spánkové cykly atd. Mají i moc hezkou knížku. To buzení se uprostřed noci je fyziologické. Je to “jen” období. Dceři je 7 m taky a mame to dost podobně. Všechno ji vzbudi, ve dne i v noci. Je to strašně náročný. Přes den nejlíp spí v šátku/nositku s prsem v puse :roll: na palici. V noci se neustále mrská, převaluje, furt ji jakoby něco vadí, kňourá ze spaní… musíme vydržet. Hodně síly :srdce:
P. S.: Já mám teda malou v posteli u sebe asi od tři - čtyř měsíců, jinak bych už nespala vůbec. Snad bude brzy lépe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
954
28.3.20 11:16

@PepiKo ja to znam, i knizku. Bala jsem se toho, ze tohle uslysim, asi jsem doufala, ze mi nekdo da nejaky zazracny tip :lol: No jo, nezbyva nez to akceptovat a proste to prezit. Do 18 to snad delat nebude :mrgreen: Jsem rada, ze v tom nejsem sama.. Nekdy je to na budku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1442
28.3.20 11:23

@klenott :mrgreen: bohužel :hug: ale třeba někdo bude vědět, jak na to :lol: já jsem ti zatím přijala, že je to jak to je, i když teda co předvádí poslední tři noci, je fakt na :pocitac: :mrgreen:
Moc se nad tím nesnažím spekulovat, prostě beru ji takovou jaká je a jen se modlím, že třeba okolo roka se to zlepší (první metu jsem měla půl rok, ale to se to ještě zhoršilo :mrgreen: ). Samozrejme, když jdeme trvá s bráchou a jeho detma na oběd a o šest týdnu starší dcera jim celou dobu prospí v kočárku uvnitř rusny hospody a ani to s ní nehne! A pak dal vesele pokračuje hodinu na prochazce, tak nevím, jestli mám brecet nebo mít vztek, protože mezi tím naše: v hospodě by poschazovala ze stolu, na co by dosáhla, v kočáru rve, protože nevidí, všechno jídlo, co si směřují do pusy mi rve a na prochazce řve, protože už je pretazena a nemůže zabrat a kdyz konečně zabere, tak se za půl hodiny všichni něčemu nahlas zasmejeme a už je zas vzhůru :zed: ale tak… proste, je to tak. Asi s tím nic nenadelam. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
28.3.20 11:37

S naší malou začalo přesně totéž taky cca v půl roce (zhruba v době, kdy se začala plazit). A já jako rozmazlená matka do té doby vzorně spícího dítěte jsem byla taky na prášky. Taky putovala okamžitě k nám do postele, abych se alespoň trochu vyspala. Zázračnýho nic nevím, ale teď je jí 8 a půl měsíce a poslední cca 2-3 týdny se to dost lepší. Sice pořád spí dost neklidně a budí se víc než bylo zvykem, ale už tam alespoň nejsou ty dvou a více hodinové pauzy naprosté bdělosti. A už jsme zase měly i pár nocí, kdy si jen cucla mlíka a spala dál :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama