7týdenní miminko usne a za chvíli je vzhůru s řevem

164
17.1.20 20:19

Sedmitydenni usne a za chvili je vzhuru s revem

Zdravim,

mam skoro sedmitydenni krasnou holcicku a rrsime priblemy se spanim. U prvniho syna jsem toto neznala, kam jsem ho polozila, tam usnusnul.

Dcerka ale usne pres denn v satku nebo v kocarku, a to jeste s kratkym revem. Celkove toho pres den moc nenaspi, cca 2× 1.5 hodiny, zato v noci spi cca 13 hodin s jednou kratkou pauzou na jidlo.

Problem ale je, ze usinani vetsinou probiha tak, ze ji uspim (vecer jakz takz usne sama, s dudlikem nebo s malym revem), ona treba 5 nebo 10 minut naprosto klidne spi a pak se vzbudi a rve. Vlastne ani nevzbudi, oci ma zavrene, rve ze spani. Rve treba 2-3 minuty, a zase usne. A za chvili znovu. To se opakuje nekolikrat, nez opravdu tvrde zabere. I tak sebou ale ve spani casto kvedla, krouti se.
Mohou to byt prdy? Nic jineho me nenapada…
Zrejme nezbyva nez vydrzet, az se to zlepsi, nebo vas neco napada?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.1.20 20:39

Může mít zle sny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 20:41

@JanaTý To co popisuješ by sedělo na dobu, kdy jsem musela malou přestat zavinovat. Pořád sebou kvedlala a plakala ze spaní. Pak si prdla a byl klid. Další den jsem zkusila bez zavinovačky a tadá. Spala klidně.
Ale taky to může být naopak, že nezavinuješ a malá by to potřebovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
17.1.20 20:46
@smoule.koule píše:
@JanaTý To co popisuješ by sedělo na dobu, kdy jsem musela malou přestat zavinovat. Pořád sebou kvedlala a plakala ze spaní. Pak si prdla a byl klid. Další den jsem zkusila bez zavinovačky a tadá. Spala klidně.
Ale taky to může být naopak, že nezavinuješ a malá by to potřebovala.

Zavinuju jen na noc. Bez zavinovacky by asi neusnula vubec…
Dela to i v kocarku i v satku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 20:57

@JanaTý Můžou to být ty prdíky. Může jí být teplo, zima. Může mít hlad, mokrou plenu. Nebo jí vadí omezený prostor - ten je v šátku, kočárku i v zavinovačce. Přes den píšeš, že toho moc nenaspí, nemůže být třeba přetažená?

Taky jsem si říkala, že se mi bez zavinovačky bude pořád budit, protože tomu tak dlouho bylo.Ale už tak týden spí bez ní a je to mnohem lepší. Ale co fungovalo pro nás, nemusí fungovat pro vás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
17.1.20 21:01
@smoule.koule píše:
@JanaTý Můžou to být ty prdíky. Může jí být teplo, zima. Může mít hlad, mokrou plenu. Nebo jí vadí omezený prostor - ten je v šátku, kočárku i v zavinovačce. Přes den píšeš, že toho moc nenaspí, nemůže být třeba přetažená?Taky jsem si říkala, že se mi bez zavinovačky bude pořád budit, protože tomu tak dlouho bylo.Ale už tak týden spí bez ní a je to mnohem lepší. Ale co fungovalo pro nás, nemusí fungovat pro vás.

Hmmm, mozne je vse, ale pretazenim to asi nebude, dela to i u prvniho usnuti po tom dlouhstanskem nocnim spanku. Vecer uz pretazena mozna je, no…
Ona se prave v satku nebo zavinovacce krasne zklidni, usne… a pak to teprve zacne.
Proste ji neco trapi i kdyz usne no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 21:16

@JanaTý Tak ono asi záleží, kdy ten první spánek má. Mě malá taky spí 13hodin, budí se teda k ránu častěji hladem, ale první spánek po probuzení je do hodiny, nejpozději hodina a půl. A to je na ní vidět už 30minut po probuzení, že by už klidně šla spát. A to jí jsou 4měsíce, v 7týdnech by podle mě miminko mělo spát ještě docela dost.
Zkus to bez té zavinovačky, dát ji můžeš vždycky. Malá se mi taky zklidnila, usla, ale jak se pak chtěla vyprdět, tak nemohla a ten omezený prostor jí vadil a vzbudilo ji to.
A pak teda musím dát malou spát vždy najezenou, večer doslova nacpanou k prasknutí. Dokud má večer hlad, i sebemenší, tak sice usne, ale za chvilku je zase vzhůru.

Uspávat přes den jsi zkoušela jen v šátku a v kočárku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
18.1.20 07:12
@smoule.koule píše:
@JanaTý Tak ono asi záleží, kdy ten první spánek má. Mě malá taky spí 13hodin, budí se teda k ránu častěji hladem, ale první spánek po probuzení je do hodiny, nejpozději hodina a půl. A to je na ní vidět už 30minut po probuzení, že by už klidně šla spát. A to jí jsou 4měsíce, v 7týdnech by podle mě miminko mělo spát ještě docela dost.
Zkus to bez té zavinovačky, dát ji můžeš vždycky. Malá se mi taky zklidnila, usla, ale jak se pak chtěla vyprdět, tak nemohla a ten omezený prostor jí vadil a vzbudilo ji to.
A pak teda musím dát malou spát vždy najezenou, večer doslova nacpanou k prasknutí. Dokud má večer hlad, i sebemenší, tak sice usne, ale za chvilku je zase vzhůru.Uspávat přes den jsi zkoušela jen v šátku a v kočárku?

Spí od osmi od 7-8 od večera do 6-7 do rána, pak se naji a spi jeste do devíti.
V deset se naji a má okamžitě moznost usnout, někdy se zadaří o pul 11, ale spíš az v 11. Dřív prostě neusne. Usne vetsinou na mne nebo v satku, to mi neva, syn je ve skole. V postylce jsem zkousela, ale hystericky jecet ji nenecham. Spi tak do dvanacti, do pul 1.
Potom se v jednu naji a jde se ven, syn ze skoly, krouzky apod. To spi vetsinou prerusovane od pul druhe do pul 4, do 4.
No a potom uz je do pul 7 vzhuru, to koupem, v 7 oba se synem jdou spat. Ano, to uz je asi dlouho, ale ona zacne byt unavena v 6.

Mam k tomu sestileteho, nemuzu se odpoledne hodinu venovat uspavani, kdyz jsem s nim doma sama a muz je v praci, on taky vyzaduje pozornost. Syn ji krasne zabavi, ukazuje hracky, cte ji apod., tak to proste do te pul 7 vydrzi.

Ale tohle, co popisuju po usnuti, dela at usne po hodine nebo po trech.

Denne teda spi cca 16-17 hodin, to mi prijde akorat, jen proste vetsinu toho naspi v noci no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
18.1.20 07:15
@smoule.koule píše:
A pak teda musím dát malou spát vždy najezenou, večer doslova nacpanou k prasknutí. Dokud má večer hlad, i sebemenší, tak sice usne, ale za chvilku je zase vzhůru.Uspávat přes den jsi zkoušela jen v šátku a v kočárku?

Bez zavinovacky to fakt nejde, budi se rukama. Vcera stacilo, ze mela v kocaru tenci mikinu, kde mohla vic hybat rukama, a byla furt vzhuru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 21:42

@JanaTý Teď mě napadá. Dělá to jen doma nebo i venku? Nemáte doma třeba moc teplo/zimu, není jí třeba teplo/zima? Anebo píšeš že jí je 7týdnů, nemůže mít pocit hladu? Že by se potřebovala nějak extra napapat před spaním?

Nebo jak to u vás teď vypadá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama