Sedmnáctiletý syn čeká pravděpodobně dítě

Anonymní
15.9.21 21:22

Sedmnáctiletý syn čeká pravděpodobně dítě.

Hezký večer, jsem v šoku, tak se omlouvám předem za zmatený text. Vlastně ani nevím na co se chci zeptat, protože vůbec nevím co mám dělat. Synátor mi dnes oznámil, že čeká dítě. Slečnu jsem do dnes neznala, vůbec jsem nevěděla, že někoho má. Je to Romka. Doufám, že to nebude jeho. Ale tvrdí mi, že s ní je už skoro rok. Jako důkaz má v mobilu fotky ze zimy, když byl sníh, takže asi nelže. Je mu ale sedmnáct, dítě by se mělo narodit v lednu. To ještě stále nebude plnoletý. Slečna plnoletá je. Teď čerstvě. Testy otcovství se dají řešit až po narození? Bude z toho plynout pro nás nějaký postih? Já totiž vůbec nevím. Pak alimenty, když je student, jak se to řeší? Samozřejmě půjde na brigádu, o to se postarám. Jsem samoživitelka se třemi dětmi a todle je pro mě šok a hrozná rána. Ten blbec jen kouká a mele jak ji miluje. Přerazila bych ho.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5762
15.9.21 21:26

Já taky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2997
15.9.21 21:28

Tak si mel vzit gumu nebo holka prasky. Maji kam jit? Vzdyt nemusi platit alimenty. Muzou spolu preci zit a dite vychovavat, ne? Jste samozivitelka a z ty holky chcete udelat to samy.

Kdyz ji miluje a maji kde spolu zit - u vas? U jejich rodicu? Nebo chvili proste zvlast?
Nevim. Proste bych udelala neco proto, aby byli spolu a v pohode. SŠ muze delat i na individual kdyz nebude linej. Nebo naopak studovat, a pak jit vecer makat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
946
@Anonymní píše:
Hezký večer, jsem v šoku, tak se omlouvám předem za zmatený text. Vlastně ani nevím na co se chci zeptat, protože vůbec nevím co mám dělat. Synátor mi dnes oznámil, že čeká dítě. Slečnu jsem do dnes neznala, vůbec jsem nevěděla, že někoho má. Je to Romka. Doufám, že to nebude jeho. Ale tvrdí mi, že s ní je už skoro rok. Jako důkaz má v mobilu fotky ze zimy, když byl sníh, takže asi nelže. Je mu ale sedmnáct, dítě by se mělo narodit v lednu. To ještě stále nebude plnoletý. Slečna plnoletá je. Teď čerstvě. Testy otcovství se dají řešit až po narození? Bude z toho plynout pro nás nějaký postih? Já totiž vůbec nevím. Pak alimenty, když je student, jak se to řeší? Samozřejmě půjde na brigádu, o to se postarám. Jsem samoživitelka se třemi dětmi a todle je pro mě šok a hrozná rána. Ten blbec jen kouká a mele jak ji miluje. Přerazila bych ho.

Otcovství se dá určit resp. vyvrátit i během těhotenství z krve matky. Postih není za co. Výživné mu určí soud, jestli máš smysl pro humor, tak je to důvod pro zvýšení výživného vůči jeho otci. Stejně tak může soud uložit i nějakou platbu výživného Tobě, aby měl syn z čeho platit výživné na své dítě. Už je téměř zletilý, plnění Tvé vyživovací povinnosti vůči němu osobní péčí už je celkem zanedbatelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17696

Gratuluji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11443
15.9.21 21:30

Postih z toho žádný nebude, jsou oba zletily. Akorát nevím jak je to se zápisem do rodného listu když ještě není plnolety. Alimenty půjdou nejspíš za tebou když nema syn příjem. Testy DNA se dají udělat i před porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25334
@Anonymní píše:
Hezký večer, jsem v šoku, tak se omlouvám předem za zmatený text. Vlastně ani nevím na co se chci zeptat, protože vůbec nevím co mám dělat. Synátor mi dnes oznámil, že čeká dítě. Slečnu jsem do dnes neznala, vůbec jsem nevěděla, že někoho má. Je to Romka. Doufám, že to nebude jeho. Ale tvrdí mi, že s ní je už skoro rok. Jako důkaz má v mobilu fotky ze zimy, když byl sníh, takže asi nelže. Je mu ale sedmnáct, dítě by se mělo narodit v lednu. To ještě stále nebude plnoletý. Slečna plnoletá je. Teď čerstvě. Testy otcovství se dají řešit až po narození? Bude z toho plynout pro nás nějaký postih? Já totiž vůbec nevím. Pak alimenty, když je student, jak se to řeší? Samozřejmě půjde na brigádu, o to se postarám. Jsem samoživitelka se třemi dětmi a todle je pro mě šok a hrozná rána. Ten blbec jen kouká a mele jak ji miluje. Přerazila bych ho.

No postih žádný nebude, po porodu se udělají testy dna a pokud se prokáže, že je to jeho, tak bude platit alimenty, pokud nebude moct, tak ta povinnost přechází na tebe. Ať si chlapec najde brigádu a začne šetřit, krom alimentů bude muset platit třeba i polovinu výbavy pro miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1909

Testy otcovství po narození. Mají kde bydlet nebo jak si to synator představuje?
No upřímně drž se, tohle je moje noční můra. Mám dva kluky a doufám, že tohle mě nepotká. Tobě přeju pevný nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
412
15.9.21 21:36

Je dobré, že je alespoň matka plnoletá. Tím odpadá plno starostí. Hlavně se nemusí určovat opatrovník. Syn se nebude moci nechat (zatím), do doby, než dosáhne plnoletosti, zapsat do rodného listu. Respektivě jde to, ale pouze soudní cestou. Což je zbytečné. To se dá dohnat později. Existují i prenatální testy otcovství, jsou prováděny z krve rodičů, ale je to dost nákladné a opět ve vaší situaci zbytečné. Počkal bych až na ty klasické, po porodu. Jinak přeji hodně síly.

Příspěvek upraven 16.09.21 v 00:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3904
15.9.21 21:38

To je přece dobre, ze ji miluje. Neodsuzovala bych ji, protože je Romka hlavně. Nezapomen, ze teď už je pozdě - skoda si kazit vztah se synem kvůli tomu, co se stalo. Snažila bych se je spis podpořit. Oni si tu zodpovědnost brzo uvědomí a dospějí. Bratranec udělal v 18ti dítě šestnáctiletý přítelkyni, holcicka je už ve třetí třídě a je nádherná a sikovna. Naštěstí měli oba podporu v rodině :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
15.9.21 21:41

Potrat co jineho ukaze start do zivota

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26672
15.9.21 21:42
@Anonymní píše:

tak rady už jsi dostala,
nejlepší rady napsala @Kriss Tina a @Ja-rekk

• ještě jedna teď už zbytečná otázka - proč jsi ho nepoučila o používání kondomů?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26672
15.9.21 21:43
@Netopýr1 píše:
Testy otcovství po narození. Mají kde bydlet nebo jak si to synator představuje?
No upřímně drž se, tohle je moje noční můra. Mám dva kluky a doufám, že tohle mě nepotká. Tobě přeju pevný nervy.

no snažit se tomu předcházet - sexuální výchova se tomu říkávalo - něco o kondomech a podobně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35696
15.9.21 21:44
@Anonymní píše:

Tak syn asi dítě nečeká. Nebo jste mu doteď tajili, že je ženského pohlaví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3341
15.9.21 21:44

Tak jestli ji miluje a vi, ze je dite jeho, tak bych se na testy otcovstvi moc nespolehala. Prijde mi, ze pochybnosti o otcovstvi jsou spis tvoje nez jeho. Takze si je treba ani nebude vyzadovat (pred porodem je to zbytecne urcite a drahe).
Zacali brzo na dnesni dobu, ale driv nebyli mladi rodice nic zvlastniho. Treba jim to vydrzi a budou stastni. Nic lepsiho si ted (samozrejme krome zdravi miminka) asi nelze prat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat