Šéf chce písemné odůvodnění výpovědi

Kae
62
20.11.18 13:24

Šéf chce písemné odůvodnění výpovědi

Zdravím všechny. Dávám výpověď v současné práci. Nadřízenému jsem to řekla, rád nebyl, prý se mnou jsou spokojeni. Ale chce abych ke klasické výpovědi přiložila písemné odůvodnění výpovědi, prý aby to mohl poslat oblastnímu řediteli ale bližší důvod nechtěl říct.
Dávám výpověď z toho důvodu že po 2,5 letech to psychicky ani fyzicky nedávám. Jsem v práci skoro 12h, volno 2dny z toho jeden skoro celý prospím. Nic jiného zatím nemám ale už se to projevuje i na mém zdraví - teď jsem podruhé na nemocenské. Víc lidí mi nepřijmou - šetří, dávají smlouvy na dobu určitou. Nabírá se jen když někdo odejde. Jako poslední možnost jsem požádala o zvýšení mzdy – zamítnuto. Vím že nějaké odůvodnění výpovědi není podle zákona třeba ale co si o tom myslíte vy??

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.11.18 13:29

Nutné to není. Ale tak možná šéf sám vidí že ty podmínky nejsou úplně ok a chce to použit jako argument pro svého šéfa. Jako “podívejte, zamítli jste tohle, tamto, zvýšení platu a teď tady odchází kvalitní zaměstnanec”. Asi bych to napsala. Třeba ještě přijdou s lepší nabídkou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19483
20.11.18 13:31

Nic odůvodňovat nemusíš, na to nemají žádný zákonný nárok. Nech si od něj potvrdit převzetí výpovědi na kopii, pokud se bude cukat, zašli výpověď oficiálně poštou s dodejkou. Adresovala bych to v tom případě pak personálnímu oddělení (případně poslat ve dvou kopiích).

Zdůvodnění bych dávala pouze z mé dobré vůle, pokud bych si myslela, že někomu nahoře pomůže prozřít a najme víc lidí/zlepší pracovní podmínky, aby lidé neodcházeli z důvodu přepracování a burn-outu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15118
20.11.18 13:33

Tak řekni že ze zdravotních důvodů, přesnou diagnózu po tobě chtít nemůžou a jestli se šéfem vycházíš dobře, chceš odejít v klidu a jemu to nějak pomůže zas u vyššího vedení tak za připsání jedné nic neříkající věty nic nedáš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kae
62
20.11.18 13:33
@sladke-mameni píše:
Nutné to není. Ale tak možná šéf sám vidí že ty podmínky nejsou úplně ok a chce to použit jako argument pro svého šéfa. Jako “podívejte, zamítli jste tohle, tamto, zvýšení platu a teď tady odchází kvalitní zaměstnanec”. Asi bych to napsala. Třeba ještě přijdou s lepší nabídkou ;)

To si právě taky říkám. Firma je obrovský moloch kde na lidech moc nezáleží, tam by byla lepší nabídka by byla snad zázrak 8o

Příspěvek upraven 20.11.18 v 13:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12099
20.11.18 13:34

Já bych napsala, že jsem dostala lepší nabídku. Nic jim do tvých důvodu není - pokud vše proběhne hladce s výpovědní lhůtou atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kae
62
20.11.18 13:35
@Svistice píše:
Nic odůvodňovat nemusíš, na to nemají žádný zákonný nárok. Nech si od něj potvrdit převzetí výpovědi na kopii, pokud se bude cukat, zašli výpověď oficiálně poštou s dodejkou. Adresovala bych to v tom případě pak personálnímu oddělení (případně poslat ve dvou kopiích).Zdůvodnění bych dávala pouze z mé dobré vůle, pokud bych si myslela, že někomu nahoře pomůže prozřít a najme víc lidí/zlepší pracovní podmínky, aby lidé neodcházeli z důvodu přepracování a burn-outu.

Ale taky si říkám proč jim tam něco zlepšovat když jdu na 90% pryč :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14766
20.11.18 13:36
@Kae píše:
Zdravím všechny. Dávám výpověď v současné práci. Nadřízenému jsem to řekla, rád nebyl, prý se mnou jsou spokojeni. Ale chce abych ke klasické výpovědi přiložila písemné odůvodnění výpovědi, prý aby to mohl poslat oblastnímu řediteli ale bližší důvod nechtěl říct.
Dávám výpověď z toho důvodu že po 2,5 letech to psychicky ani fyzicky nedávám. Jsem v práci skoro 12h, volno 2dny z toho jeden skoro celý prospím. Nic jiného zatím nemám ale už se to projevuje i na mém zdraví - teď jsem podruhé na nemocenské. Víc lidí mi nepřijmou - šetří, dávají smlouvy na dobu určitou. Nabírá se jen když někdo odejde. Jako poslední možnost jsem požádala o zvýšení mzdy – zamítnuto. Vím že nějaké odůvodnění výpovědi není podle zákona třeba ale co si o tom myslíte vy??

Máš pravdu, že výpověď zaměstnance je platná i bez uvedení výpovědi a nemyslím si o tom nic.
Nicméně: Když jsi jako poslední možnost požádala o zvýšení mzdy a bylo to zamítnuto - co kdybys jako důvod uvedla toto? Třeba by přišli s nějakým zajímavým návrhem …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14766
20.11.18 13:39
@Kriss Tina píše:
Tak řekni že ze zdravotních důvodů, přesnou diagnózu po tobě chtít nemůžou a jestli se šéfem vycházíš dobře, chceš odejít v klidu a jemu to nějak pomůže zas u vyššího vedení tak za připsání jedné nic neříkající věty nic nedáš :nevim:

Anebo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9061
20.11.18 13:42

Ano, ze zákona nemusíš poskytovat žádné odůvodnění.
Já osobně bych asi pár řádek napsala, stručně, krátce, pokud odcházíš a se šéfem máte korektní vztahy, tímto bych mu vyšla vstříc. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.18 13:42
@sladke-mameni píše:
Nutné to není. Ale tak možná šéf sám vidí že ty podmínky nejsou úplně ok a chce to použit jako argument pro svého šéfa. Jako “podívejte, zamítli jste tohle, tamto, zvýšení platu a teď tady odchází kvalitní zaměstnanec”. Asi bych to napsala. Třeba ještě přijdou s lepší nabídkou ;)

Souhlasím s tímto. Pokud jsou s Tebou spokojeni, nabídnou Ti lepší podmínky nebo Tvé argumenty použije šéf pro další vyjednávání s vedením,aby lidi ve firmě udrželi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K82
1207
20.11.18 13:46

@Kae
ja bych tedy,pokud chces nejaky duvod napsat,uvedla pravdu.nevime,zda to chteji z duvodu „zlepsovani“ nebo ti treba opravdu chteji jeste udelat jinou nabidku a z ceho by pak meli vychazet?na ferovku bych uvedla,ze pozice je z casoveho hlediska vice,nez narocna,chybi podrizeni,financne podhodnocena a ze z techto duvodu nejsi profesne ani osobne schopna odvadet kvalitni praci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61018
20.11.18 13:52
@Kae píše:
Ale taky si říkám proč jim tam něco zlepšovat když jdu na 90% pryč :)

A ublizi Ti to, kdyz napises pravdu? Asi chce, at to vidi i vyssi vedeni. Pokud chces mit klid, tak ze zdravotnich duvodu, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kae
62
20.11.18 13:55

@K82 to nezní špatně. Díky. Asi něco takového napíšu. Šéf to co jsem psala ví, možná to fakt chce jako argument pro oblastního. Třeba se tím něco změní, třeba ne. Uvidíme.

Zatím díky všem za odpovědi. Podle mě se tam tím že jim nějaké odůvodnění asi moc nezmění ale něco napíšu. Nechci odcházet jako nějaká uražená primadona i když na druhou stranu by jim to patřilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6975
20.11.18 13:57
@Kae píše:
Dávám výpověď z toho důvodu že po 2,5 letech to psychicky ani fyzicky nedávám. Jsem v práci skoro 12h, volno 2dny z toho jeden skoro celý prospím. Nic jiného zatím nemám ale už se to projevuje i na mém zdraví - teď jsem podruhé na nemocenské. Víc lidí mi nepřijmou - šetří, dávají smlouvy na dobu určitou. Nabírá se jen když někdo odejde. Jako poslední možnost jsem požádala o zvýšení mzdy – zamítnuto. Vím že nějaké odůvodnění výpovědi není podle zákona třeba ale co si o tom myslíte vy??

V žádném případě to nedělej. Jednak máš plné právo dát výpověď bez udání důvodu a jednak se to může sakra obrátit proti tobě. Kdyby je to zajímalo, zeptá se tě ústně. Co uděláš, až si budoucí zaměstnavatel napíše o reference a oni obratem pošlou výpověď, kde popisujes, jak máš nervy nadranc a celá firma stojí za prd? Poškodis jedině sebe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama