Šéf kvůli mě vyhodil kolegyni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.19 19:25
Šéf kvůli mě vyhodil kolegyni

Ahoj holky, jdu se spíš vykecat. Pracuji v jedné menší firmě dva roky. Byla to práce na malý úvazek, já nastupovala, když jsem byla ještě na RD. Musím říct, že jsem vždycky byla velmi pracovitá. Vedení bylo se mnou spokojené, udělala jsem, co se mi řeklo, chodila včas… Počítala jsem s tím, že tam budu jen takto dlouho, jelikož jsem byla jen jako záskok. Vedení s tím také počítalo, takže mi umožňovali i chodit na pohovory… V práci začala být hustá atmosféra, kolegyně, které tam pracují léta ke mě začaly být dost nepříjemné, začínaly upozorňovat na chyby, občas i divné poznámky… Divné bylo i to, že mě na každém pohovoru odmítli, často jsem se nedostala ani k osobnímu pohovoru. Byly to i nabídky práce, které mi zařídil můj nadřízený. Včera se to všechno rozseklo, vyhodil kvůli nadbytečnosti kolegyni, která ve firmě pracuje 16let. Mě si zavolali, že o mě nechtějí přijít, dostala jsem smlouvu na neurčito, velmi štědré finanční ohodnocení, pracovni doba, že budu mít čas na rodinu. Zkrátka, pro mámu nabídka velmi atraktivní a spousta by pro tu práci vraždila. Já z toho jsem úplně v pr… Jsem v kolektivu nejmladší, nedalo se přehlédnout, že je v tom i něco jiného, než jen má pracovitost. Bojím se drbů, atmosféry, že už to tam nebudu mít ráda. Vzala jsem si teď dva dny volno s tím, že jsem ještě nepodepsala. To ještě šéf nezapomněl říct přede mnou všem, že kdyby měl někdo nějaký problém, může se stavit v kanclu. :( Zajímalo by mě, zda jste některá zažila stejnou situaci. Já jí zažila spíš opačně. Moc se omlouvám za zmatený projev, jsem ještě v šoku

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
anahry
Kecalka 418 příspěvků 10.09.19 19:38

No, určitě to není lehká situace. Ale… Vedení si zřejmě chce nechat lidi, které uzná za vhodné. Chápu dobře, že ten další důvod tvé nové smlouvy je větší sympatie ze strany šéfa?
Buď ráda, chovej se profesionálně a na závistivé kolegyně se vyprdni. Byla by škoda nechat skvělou práci jenom kvůli slepičímu kolektivu.

Sany80s
Echt Kelišová 7562 příspěvků 10.09.19 19:43

Chápu dobře, že velkou roli hrálo to, že jsi mladší?
Vzala bych to, ale asi bych si hledala něco jiného. Pokud ten rozhodující faktor byl věk a případně zjev, asi bych tam nechtěla dlouhodobě pracovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.19 19:44

Nebuď z toho špatná. Nevyhodili jí kvůli tobě, ale kvůli jejímu chování. Já se teda s lidmi v práci samozřejmě vždycky snažím nějak vycházet, ale chodím si tam v první řadé pro peníze, ne si délat kamarády. Když to tak budeš brát, přestane je to bavit a bude klid. Nenech se zviklat :hug:

X_Cassiopea
Kecalka 163 příspěvků 10.09.19 19:46

Ahoj, a co jiného v tom podle Tebe je?

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 10.09.19 19:46

No… karma je zdarma. Treba na ni nekdo neco naprasil. Jestli po tobe slapala i s ostatnimi, tak co. Clovek ve firme kde se ma neco hybat nemuze byt 16let. Nema napady ani iniciativu. Pokud ty tahas za 2, tak si mu usetrila prachy, jednoduchy. Neres to, odepis to. Vedeni ji vyhodilo, ne ty

kacakaca
Závislačka 2841 příspěvků 10.09.19 19:51

Pro praci slucitelnou s rodinou bych leccos prekousla. A nemontuj si jeji vyhazov dohromady s tvym polepsenim, jsou to dve ruzne veci. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.19 19:53

Co jsem zatím tak vyposlechla, tak údajně to ví všichni delší dobu, že mě tam chtěli dosadit. Údajně jim ze začátku bylo i jedno, kdo odejde. Nikdo odejít nechtěl, přeci jen jsou tam vcelku dobré podmínky, zaměstnanci se tam drží opravdu roky. Zpočátku jsem si všimla, že byly i drzé na vedení, když jsem nastupovala, ke konci se zas všichni začali až moc snažit a být pracovitý. Mě řekli, že jsem pro ně velmi perspektivní pro firmu. A ano, myslím si, že se svému šéfovi líbím. Nedá se to přehlédnout. Doteď nic nezkusil… A teď si třeba říkám, že třeba mě postihne karma. Nepřijdu si pracovně lepší, než mé kolegyně, mám také nějaké nedostatky. Přijde třeba mladší, která šéfa i podojí a budu další :( Nevím no, není mi z toho dobře

Janli
Extra třída :D 10111 příspěvků 10.09.19 19:56

Dneska není nikdo takovej blb, aby vyhodil pracovitou ženskou jen kvůli mladšímu modelu. Ber to tak, že s tebou je vedení spokojený a radši vyhodili někoho, kdo nebyl dost schopný a produktivní. Jsi prostě lepší, pracovitější a spolehlivější. A sexuální podtext v tom rozhodně být nemusí. Vždycky jsem měla s vedením nadstandardní vztahy. Dělala jsem za dva, znala jsem firemní problematiku, učila se příslušný zákony…, keců o tom, že spím se šéfama jsem si užila dost, nicméně jsem to měla u zadele. Prostě čirá závist, taková zlatá česká povaha… Na kolegy se vykvákni, oni ti výplatu nedávají.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16197 příspěvků 10.09.19 19:57

Co v tom teda hrálo roli? šéf čeká že roztáhneš?

stín katedrál
Kecalka 368 příspěvků 10.09.19 19:58

Kvůli tobě ji asi nevyhodil, to si zase nefandi, to spíš s ní byly asi už dlouho problémy a šéf využil příznivé situace, že mu nebude chybět zaučený spolehlivý zaměstnanec. Nedělej si s tím vůbec hlavu.

flicek18
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 10.09.19 20:02

Určitě to není jednoduché ale píď na vše kolem. Kde jinde seženeš dobře placenou práci při které máš dost času prorodinu.
Ty jsi nic špatného přeci neudělala, podle toho co píšeš jsi o ničem z toho ani nevěděla… ty jsi jen chodila do práce kde jsi pracovala.
Na půlky se vykašli, nedej na sobě nic znát a je to přestane bavit. Jestli se šéfovi líbíš, tak ať, dokud nic nezkousi nebo nedělá něco, co by Ti vadilo skrz to že se mu líbíš, tak bych to neřešila.
A kdyby něco, dát výpověď můžeš kdykoliv…

kacakaca
Závislačka 2841 příspěvků 10.09.19 20:02
@Anonymní píše:
Co jsem zatím tak vyposlechla, tak údajně to ví všichni delší dobu, že mě tam chtěli dosadit. Údajně jim ze začátku bylo i jedno, kdo odejde. Nikdo odejít nechtěl, přeci jen jsou tam vcelku dobré podmínky, zaměstnanci se tam drží opravdu roky. Zpočátku jsem si všimla, že byly i drzé na vedení, když jsem nastupovala, ke konci se zas všichni začali až moc snažit a být pracovitý. Mě řekli, že jsem pro ně velmi perspektivní pro firmu. A ano, myslím si, že se svému šéfovi líbím. Nedá se to přehlédnout. Doteď nic nezkusil… A teď si třeba říkám, že třeba mě postihne karma. Nepřijdu si pracovně lepší, než mé kolegyně, mám také nějaké nedostatky. Přijde třeba mladší, která šéfa i podojí a budu další :( Nevím no, není mi z toho dobře

No a? Prace neni manzelstvi, nehledas jedinou na zbytek zivota. Ani kvuli tomu neodmitas lepsi nabidku, naopak te jinde nechteji. Jednou pujdes, no a co, mezitim budes mit prijemnou praci a dost penez. To neni u matek zrovna standard, vaz si toho a raduj se. Fakt.

Uživatel je onlineLalelale
Kelišová 5428 příspěvků 10.09.19 20:07

Vezmi to, pokud ti ta práce a peníze vyhovují. Kolegyni by šéf nejspíš vyhodil stejně a pouze využil příležitosti, nejsi za ni nijak zodpovědná.

zrcadlo
Echt Kelišová 7667 příspěvků 10.09.19 20:13

Já bych nechtěla pracovat někde, kde nemohu přehlédnout já ani ostatní, že se líbím nadřízenému. V práci chci mít čistě pracovní vztahy, a když je někdo tak průhledný, tak čistě pracovní vztah neočekává. Pro klid v rodině ne, nenastoupila bych pod takového šéfa.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama