Šéf kvůli mě vyhodil kolegyni

Napsat příspěvek
10.9.19 20:16

Já jsem se třeba ještě před pohovorem dověděla, že potřebují náhradu za jednu kolegyni, co je tam sice už dva roky, ale je naprosto mimo, a jakmile se někdo nový a schopný zaučí, tak paní prostě půjde. Firma není chráněná dílna. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.9.19 20:26
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jdu se spíš vykecat. Pracuji v jedné menší firmě dva roky. Byla to práce na malý úvazek, já nastupovala, když jsem byla ještě na RD. Musím říct, že jsem vždycky byla velmi pracovitá. Vedení bylo se mnou spokojené, udělala jsem, co se mi řeklo, chodila včas… Počítala jsem s tím, že tam budu jen takto dlouho, jelikož jsem byla jen jako záskok. Vedení s tím také počítalo, takže mi umožňovali i chodit na pohovory… V práci začala být hustá atmosféra, kolegyně, které tam pracují léta ke mě začaly být dost nepříjemné, začínaly upozorňovat na chyby, občas i divné poznámky… Divné bylo i to, že mě na každém pohovoru odmítli, často jsem se nedostala ani k osobnímu pohovoru. Byly to i nabídky práce, které mi zařídil můj nadřízený. Včera se to všechno rozseklo, vyhodil kvůli nadbytečnosti kolegyni, která ve firmě pracuje 16let. Mě si zavolali, že o mě nechtějí přijít, dostala jsem smlouvu na neurčito, velmi štědré finanční ohodnocení, pracovni doba, že budu mít čas na rodinu. Zkrátka, pro mámu nabídka velmi atraktivní a spousta by pro tu práci vraždila. Já z toho jsem úplně v pr… Jsem v kolektivu nejmladší, nedalo se přehlédnout, že je v tom i něco jiného, než jen má pracovitost. Bojím se drbů, atmosféry, že už to tam nebudu mít ráda. Vzala jsem si teď dva dny volno s tím, že jsem ještě nepodepsala. To ještě šéf nezapomněl říct přede mnou všem, že kdyby měl někdo nějaký problém, může se stavit v kanclu. :( Zajímalo by mě, zda jste některá zažila stejnou situaci. Já jí zažila spíš opačně. Moc se omlouvám za zmatený projev, jsem ještě v šoku

Ahoj za mě - zůstaň ve firmě a na ostatní se vyser. Šéf dal všem ostatním jasně najevo, že za tebou stojí (kdo ví, jak by to bylo v další práci - nekopali by tě zase ty kolegyně za to, že jsi mladší/hezčí/chytřejší…?) a navíc, kde najdeš tak dobré podmínky? Zase bys byla na startu a kdo ví, jak bys dopadla. Ostatní si zvyknou a když ne, zastaví se u šéfa v kanclu. Buď ráda, že ti nikdo ne*ere na hlavu a nikdo si to nedovolí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.9.19 20:30

Pokud je to z Tvé strany čisté, proč se tím trápíš? Vyhodili kolegyni, zítra vyhodí Tebe a bude se tím někdo z těch ostatních zabývat? Vůbec ne. Taková je doba. Určitě jsi něčím zaujala a z toho vycházej. Odveď dobrou práci a na hloupé řeči se vykašli. Ty budou vždy a všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.9.19 20:32
@zrcadlo píše:
Já bych nechtěla pracovat někde, kde nemohu přehlédnout já ani ostatní, že se líbím nadřízenému. V práci chci mít čistě pracovní vztahy, a když je někdo tak průhledný, tak čistě pracovní vztah neočekává. Pro klid v rodině ne, nenastoupila bych pod takového šéfa.

To určitě…30 tis čistého, firemní auto, volná prac. doba achtěla bych vidět, jak ti vadí „nadstandartní vztahy“. Promiň, ale prostě nevěřím takovýmhle řečem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7868
10.9.19 20:43
@Hanka123456 píše:
To určitě…30 tis čistého, firemní auto, volná prac. doba achtěla bych vidět, jak ti vadí „nadstandartní vztahy“. Promiň, ale prostě nevěřím takovýmhle řečem…

Tak nevěř, ale mně by to prostě za to nestálo. Ještě tak třeba v anonymní Praze, ale teď bydlím v menším městě, a nastoupit někam do menší firmy bez fluktuace, kde kolegové budou roznášet, že to místo mám kvůli nadstandardním vztahům s šéfem, který se na mě dívá pohledem, že by si to hned rozdal (předpokládám, že tam musí být nějaké výrazné projevy, když si je zakladatelka jistá, že se mu líbí, ale ZATÍM nic nezkusil)? Na to mám svého manžela až příliš ráda, a sebe taky. Pohodová atmosféra na pracovišti je pro mě víc než finanční ohodnocení (nežijeme z ruky do huby), a pod takovým šéfem bych ji neměla, a s kolegyněmi kvůli jeho chování taky ne. A opravdu nevěřím tomu, že by mi na to manžel řekl „tak tam jdi, budeš moct děti vyzvedávat ze školky, sice si půlka města bude myslet, že se ku. víš se šéfem, ale vyprdni se na ně“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
10.9.19 20:49
@Hanka123456 píše:
To určitě…30 tis čistého, firemní auto, volná prac. doba achtěla bych vidět, jak ti vadí „nadstandartní vztahy“. Promiň, ale prostě nevěřím takovýmhle řečem…

Jsou i lidé, kteří se nedají koupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
10.9.19 21:20

Nad tím „podojením“ jsem se plácnul do čela :D

Neřeš to tolik. Dokud si šéf nic nezkusí, tak bys tam měla zůstat. Jedná se o tvou rodinu. Skončit můžeš kdykoliv. Kolegyně si vždycky budou něco myslet - ale je to jejich věc. Ony ti účty neplatí.
Když to šéf nepodmínil ničím, tak si to třeba i nalháváš a jsi mu jenom příjemná, tak je příjemný. Nemusí v tom být sexuální stránka jak se domníváš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2864
10.9.19 21:52
@Zumpa píše:
Jsou i lidé, kteří se nedají koupit.

Plati ji za praci. Ty to mas snad jinak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.9.19 21:55
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jdu se spíš vykecat. Pracuji v jedné menší firmě dva roky. Byla to práce na malý úvazek, já nastupovala, když jsem byla ještě na RD. Musím říct, že jsem vždycky byla velmi pracovitá. Vedení bylo se mnou spokojené, udělala jsem, co se mi řeklo, chodila včas… Počítala jsem s tím, že tam budu jen takto dlouho, jelikož jsem byla jen jako záskok. Vedení s tím také počítalo, takže mi umožňovali i chodit na pohovory… V práci začala být hustá atmosféra, kolegyně, které tam pracují léta ke mě začaly být dost nepříjemné, začínaly upozorňovat na chyby, občas i divné poznámky… Divné bylo i to, že mě na každém pohovoru odmítli, často jsem se nedostala ani k osobnímu pohovoru. Byly to i nabídky práce, které mi zařídil můj nadřízený. Včera se to všechno rozseklo, vyhodil kvůli nadbytečnosti kolegyni, která ve firmě pracuje 16let. Mě si zavolali, že o mě nechtějí přijít, dostala jsem smlouvu na neurčito, velmi štědré finanční ohodnocení, pracovni doba, že budu mít čas na rodinu. Zkrátka, pro mámu nabídka velmi atraktivní a spousta by pro tu práci vraždila. Já z toho jsem úplně v pr… Jsem v kolektivu nejmladší, nedalo se přehlédnout, že je v tom i něco jiného, než jen má pracovitost. Bojím se drbů, atmosféry, že už to tam nebudu mít ráda. Vzala jsem si teď dva dny volno s tím, že jsem ještě nepodepsala. To ještě šéf nezapomněl říct přede mnou všem, že kdyby měl někdo nějaký problém, může se stavit v kanclu. :( Zajímalo by mě, zda jste některá zažila stejnou situaci. Já jí zažila spíš opačně. Moc se omlouvám za zmatený projev, jsem ještě v šoku

Tvoje starosti na moji hlavu :roll: tak navrhni šéfovi, že půjdeš na pracák dobrovolně, ať zaměstná zpátky tu padesátiletou Milunu. A bacha ať ti babky nenaflušou do kafe :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
663
11.9.19 08:41

V minulé práci jsem nastoupila do kolektivu, kde jsem byla tak nějak „navíc“. Holky se divily, jak je možné, že vzali pátou do počtu, když už tři roky řvou jak nestíhají a pořád se nic nedělo. Zapracovali mě a následně vyhodili jednu z nich. Pracovně jsem ji poznala, nedivím se, že to udělali takto, ale taky jsem z toho byla zpočátku špatná a bála se. Naštěstí tam to ustál kolektiv, se kterým ty vztahy byly super. Kdyby nebyly, nevydržela bych tam tak dlouho. Práce, peníze, benefity, všechno super, ale ne když každé ráno vstáváš s bolestmi žaludku.
AD šéf… můj mužský má pod sebou hodně lidí a je takovým tím typem milého šéfa. Příjemný, každému podá ruku, usměje se, zažertuje. Zpočátku mi to hodně vadilo, snadno by to člověk mohl zaměnit za flirtování. Ale po těch letech už to taky vidím z jiné stránky, na pracovišti vládne pohoda, spoustu věcí dokáže vyřešit smírem a klidnou cestou (i když fakt zařvat už jsem ho taky slyšela :D ) a vesměs je hodně oblíbený.
Zakladatelko, třeba je tvůj šéf také takovým typem a až ho poznáš víc, zjistíš, že je prostě jen fajn a víc za tím hledat netřeba.
Ještě pro zajímavost - mám kamarádku, která nastoupila do mužského kolektivu a asi půl roku chodila domů totálně rozhozená, že po ní jede jeden z nich, o cca 30 let starší, těsně před důchodem, pořád s ní flirtuje, je samá srandička, když projde kolem, neodpustí si poznámku. Už i zvažovala, že kvůli němu odejde. Právě po tom půl roce zjistila, že už asi patnáct let žije s přítelem, ženské ho nikdy nebraly, ale je typ : děsná švanda, srandičky a hlavně když si může z někoho dělat psinu. Prostě bezva káááámoška :D :D
Abych to shrnula, já bych práci vzala a vyčkala co se bude dít dál. Odejít, zakladatelko, můžeš kdykoli…

Edit: Úplně šílená hrubka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.9.19 10:19
@Filipina píše:
V minulé práci jsem nastoupila do kolektivu, kde jsem byla tak nějak „navíc“. Holky se divily, jak je možné, že vzali pátou do počtu, když už tři roky řvou jak nestíhají a pořád se nic nedělo. Zapracovali mě a následně vyhodili jednu z nich. Pracovně jsem ji poznala, nedivím se, že to udělali takto, ale taky jsem z toho byla zpočátku špatná a bála se. Naštěstí tam to ustál kolektiv, se kterým ty vztahy byly super. Kdyby nebyly, nevydržela bych tam tak dlouho. Práce, peníze, benefity, všechno super, ale ne když každé ráno vstáváš s bolestmi žaludku.
AD šéf… můj mužský má pod sebou hodně lidí a je takovým tím typem milého šéfa. Příjemný, každému podá ruku, usměje se, zažertuje. Zpočátku mi to hodně vadilo, snadno by to člověk mohl zaměnit za flirtování. Ale po těch letech už to taky vidím z jiné stránky, na pracovišti vládne pohoda, spoustu věcí dokáže vyřešit smírem a klidnou cestou (i když fakt zařvat už jsem ho taky slyšela :D ) a vesměs je hodně oblíbený.
Zakladatelko, třeba je tvůj šéf také takovým typem a až ho poznáš víc, zjistíš, že je prostě jen fajn a víc za tím hledat netřeba.
Ještě pro zajímavost - mám kamarádku, která nastoupila do mužského kolektivu a asi půl roku chodila domů totálně rozhozená, že po ní jede jeden z nich, o cca 30 let starší, těsně před důchodem, pořád s ní flirtuje, je samá srandička, když projde kolem, neodpustí si poznámku. Už i zvažovala, že kvůli němu odejde. Právě po tom půl roce zjistila, že už asi patnáct let žije s přítelem, ženské ho nikdy nebraly, ale je typ : děsná švanda, srandičky a hlavně když si může z někoho dělat psinu. Prostě bezva káááámoška :D :D
Abych to shrnula, já bych práci vzala a vyčkala co se bude dít dál. Odejít, zakladatelko, můžeš kdykoli…Edit: Úplně šílená hrubka :D

Něco podobného právě bylo u nás. S tím rozdílem, že kolektiv byl prostě zvyklí, že tam jsou pořád stálý několik let, mají smlouvu na neurčito, jsou zapracované, šéfa znají léta. Pak tedy před 4 lety přišel nový vedoucí oddělení a začaly být drzé, nedělaly svou práci jak mají, žádný respekt, na vše odpověď. Zklidnily se až cca před rokem. To začaly makat i fakt naplno. Mě teď přijde, že se bojí o práci, již jí nebudou brát jako samozřejmost. Přeci jen i ty podmínky jsou tam fajn. A ono začínat někde skoro v padesáti taky není asi žádný med. Takže si myslím, že teď bude i zaměstnavatel spokojený, jelikož budou řádně odvádět svou práci bez keců. Tam i hodně těžili z toho, že se hledala i docela dost dlouho náhrada za holku, která šla na RD a místo ní jsem nastoupila já. Že si prostě mysleli, že nikdo jiný práci nezvládne

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama