Ségry dítě je stále nemocné, je to normální

Anonymní
15.11.19 09:39

Ségry dítě je stále nemocné, je to normální

Ahoj, budu mít asi blbou otázku, ale jsem bezdětná, tak se chci zeptat.
Jde o to, že ségra má 2roční holčičku a neví víkend, aby neměli virozu. Minulý víkend je bolelo v krku, před 2 týdny náběh na pátou nemoc, dnes jsem za ní šla a byly obě uplně zelené, že uz 3. den zvrací. Ani si nepamatuji, když by byly OK.

To mi připomnělo i herečku Míšu Tomešovou, jak má dva malé kluky a každý 2. víkend hlásí, že mají střevní chřipku a že děti pozvracely zase celé obchodní centrum.
Jen by mě zajímalo, zda to tak je všude?
Snažím se s přítelem o dítě a zatím jen všude vidím, že se s dítětem nemůže nikam ani vyjít, protože jak se vyjde, tak celá rodina týden prozvrací.
Prosím anonym, jinak smazat, ségra tu je také

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2388
15.11.19 09:41

:mrgreen: ne, me dite nezvraci kazdy druhy vikend. A nemocny take moc neni. Letos je jediny ze skolky, ktery drzi od zacatku roku. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 09:43

Mám dítě 13 měsíců. Měla reakci na očkování den - teplota, pak dvakrát týden rýma, zvýšená teplota při prořezávání 4 zubů najednou a to je vše. S dětmi se potkává, ven chodíme v podstatě celé léto a teplejší část pozdimu strávila lezoucí na zahradě. Hodila šavli když snědla nezralý rybíz.. nebo si ublinkne když se přejí a pak si blbě krkne jinak teda nic.

Příspěvek upraven 15.11.19 v 09:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1328
15.11.19 09:43

U nás taky Ok žádné zvracení, ani ve školce. Jako pokud někdo tráví každý víkend v obchodním centru tak se nedivím, ja bych taky zvracel a. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.11.19 09:46

První syn byl zdravý. Kolem 2 let marodil víc, ale hlavně kašel. Druhý syn je od půl roku nemocný tak nějak pořád. Ale u nás to jsou lahůdky - anginy, zápaly plic, záněty průdušek, záněty středního ucha, zánět ledvin… Každoročně končíme v nemocnici.

• Nahlásit
  • Citovat
22321
15.11.19 09:48

Každý dítě je jiný a každýmu se ta imunita vyvíjí jinak. Každý člověk je náchylnější jiným směrem. Naše děti měly období zánětů uší. Ale nevím, co je to zvracení - to jsme hromadně zažily jen jednou (děti 8, 6 a 4 roky) a to vlastně jen ty dvě starší a manžel a šlo o půldenní záležitost.
O Tomešové jsem nečetla, ale proč tahá děcka do obchoďáku???
Když vidím, že dítě na něco trpí, chce to jít trošku do hloubky a zaměřit se na celkový životní styl. I na to, jestli není dítě paradoxně zhýčkané přílišnou opatrností a sterilizací. Já jdu cestou necpat hned léky - některé nemoci je potřeba nechat proběhnout, aby dítě donutilo odpočinout a nabrat imunitu do budoucna.
A moc tomu nenahrává ani dnešní proměnlivé počasí, chemie všude okolo.

Atd, atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
800
15.11.19 09:50

Naše malá 2,5r je zdravá a kromě rýmy ji nic nebylo. Porad nekde jezdime po vyletech.
Ségra když byla malá tak měla od 2 let těžký astma a byla každých 14 dní v nemocnici.
Záleží jak kdo. Děti prostě bývají víc nemocný než se jim vyvine imunita. Jestli se rozhodujete zda mít dítě podle toho jestli můžete nekde trajdat tak si ho radši neporizujte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13178
15.11.19 09:50

Ve srovnání s našimi dětmi, které téměř neznají nemoci, mi to normální nepřijde :jazyk: ovšem ve srovnání s některými jejich spolužáky bych řekla, ze to zas až tak neobvyklé není :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
15.11.19 09:51

Hlídala jsem mimčo/batole. Holčička měla dva roky. Pořád byla nemocná. Nebyl týden, aby byla zdravá. Teď hlídám jiné mimčo, taky dva roky jí je a zatím nebyla ani jednou nemocná. Ještě chci podotknout, že každý den s nima chodím ven se projít tak min. na půl hodinu až hodku. Takže je to asi individuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
490
15.11.19 09:55

Ahoj,

je to velmi individuální. Každé dítě má jiné predispozice, imunitu, v rodině jsou jiné návyky, s jinými lidmi a dětmi se setkává…

Myslím ale, že většina matek, co mají jen jedno dítě předškolkového věku ti tu popíše, jak nemělo nic než rýmičku. Moje dcera měla do nástupu do školky (do 3,5 let) snad jen tři dny šestou nemoc a jednou rýmu a kašel…možná ještě nějakou párdenní virózu mezi tím.
Od nástupu do školky je to co 3 týdny něco - náš rekord je čtyřtýdenní soustavná docházka (a to je tam jen na dopoledne a pravidelně chodila až od letoška)…
Já to od ní zatím nechytla nikdy, manžel to sem tam odskáče kašlem…

Prostě většinou do té doby, než se setkají se školkovou promořeností, jsou děti vcelku zdravé (a že jsem s dcerou chodila 2× týdně na různá dětská kolektivní cvičení a přes zimu klidně do herniček) a s nástupem do školky je většinou nemocnost častější (a já bláhově myslela, že když chodila na ta cvíča, do herniček, nákupáků a nebyla nemocná, tak že školku dá bez výraznějších nemocí…a prd…).

Jako nemyslím si ale, že by to byl důvod bát se mateřství :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
541
15.11.19 09:55

Mam tri deti a jsou pomerne zdrave, za cely letosni rok jsem mela doma sedmileteho 2 dny, petileteho 1 den a trilety nam jednou zvracel na dovolene, ale vzhledem k tomu, ze jinak mu nic nebylo (zadna teplota, zadna malatnost naopak dobra nalada a chut k jidlu), tak jsme to dal neresili a byl OK. Ale priznam se, ze rymu, kasel neresim, to bych od podzimu do jara nekoho kuryrovala :nevim:
Ale mam kamaradku a ta zas ma deti nemocne casto - zanety stredniho ucha, horecky, boleni bricha…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14393
15.11.19 09:59
@Anonymní píše:
Ahoj, budu mít asi blbou otázku, ale jsem bezdětná, tak se chci zeptat.
Jde o to, že ségra má 2roční holčičku a neví víkend, aby neměli virozu. Minulý víkend je bolelo v krku, před 2 týdny náběh na pátou nemoc, dnes jsem za ní šla a byly obě uplně zelené, že uz 3. den zvrací. Ani si nepamatuji, když by byly OK.To mi připomnělo i herečku Míšu Tomešovou, jak má dva malé kluky a každý 2. víkend hlásí, že mají střevní chřipku a že děti pozvracely zase celé obchodní centrum.
Jen by mě zajímalo, zda to tak je všude?
Snažím se s přítelem o dítě a zatím jen všude vidím, že se s dítětem nemůže nikam ani vyjít, protože jak se vyjde, tak celá rodina týden prozvrací.
Prosím anonym, jinak smazat, ségra tu je také

první rok ve školce byl syn nemocný každý měsíc, většinou tak dvakrát. Rekord máme v březnu, kdy byl ve školce cca týden. Během prvních dvou měsíců stihl neštovice, chřipku, kašel+rýmu, střevní potíže a vysoké horečky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13562
15.11.19 10:02

Moje děti nezvracely asi nikdy, nemocní taky nejsou, když nepočítám rýmu, se kterou ale fungujeme normálně. Loni to bylo hrozný, když starší nastoupil do školky, to chytal každý týden něco, ale to byl ten podzim a pak se to uklidnilo, ale než nastoupil do školky sme nemoc neznali. Záleží kde se s těma dětma pohybuje (třeba hernicky, dětské koutky, mhd, obchodaky, to je semeniste bacilu), jakou mají imunitu, jak jsou otuzili apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1012
15.11.19 10:10

Syn (nyni 2,5) mel loni od podzimu do jara jednu nemoc za druhou - pichane usi, zapal plic, prudusky, anginu, obcas jen kasel a rymu. Nyni je v peci imunologa. Verim, ze to nosil ze skolkove satny, kdyz jsme chodili pro starsiho. Letos je fit (starsi uz ve skolce neni). Starsi nemel vyraznejsi problem nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2502
15.11.19 10:10
@lolink píše: :mrgreen: ne, me dite nezvraci kazdy druhy vikend. A nemocny take moc neni. Letos je jediny ze skolky, ktery drzi od zacatku roku. :nevim:

Jak to děláte? Co mám dceru ve školce děs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama