Sekání neudržovaného pozemku

323
3.8.15 13:27

Sekání neudržovaného pozemku

Máme pozemek, který se musí dle vyhlášky udržovat posekaný. Náš problém je, že bydlíme v zahraničí, takže není dost dobře možné, abychom ho sekali příliš pravidelně. Říkali jsme si s manželem, že by třeba dvakrát ročně stačilo ho posekat. Pozemek je rovný, nicméně jsou na něm kameny a možná i jiné poklady od sousedů. Mysleli jsme, že bychom ho poprvé posekali a potom uklidili od bordelu. Jenomže čím? Bubnovou sekačkou? Mulčovačem?

Neporadíte někdo?

Ještě připíšu - pozemek je velký kolem 1200 m a nyní je tráva vysoká možná kolem metru.

Příspěvek upraven 03.08.15 v 13:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1892
3.8.15 13:28

Křovinořez.
Jsem velice spokojen se značkou STIHL, prý mercedes mezi křovinořezy. To nevím, ale já jsem spokojen. Poprvé jsem sekal pozemek 1000m, tráva i nálety přes metr. Byla to makačka, ale za den hotovo, při častějším sekání samozřejmě práce méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4396
3.8.15 13:37

@lencula a nemáte možnost si domluvit traktor? U nás to tak vedle na pozemku dělají. Dvakrát za rok mají nasmlouvaný traktor a mají klid. Mají toho 1800m2 a platí kolem 400 za posekání a ani u toho nemusí být :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16616
3.8.15 13:44

@lencula my mame primo v obecni vyhlasce, ze se musi sekat minimalne dvakrat rocne. Kolem jsou asi tri pozemky, kam vzdy nabehne chlapek s manzelkou, posekaj, uklidej, vse odvezou, proste jejich „mala firma“, majitele i toho nejsou. Tak to zkuste vyresit takto. Velka firma si necha zaplatit, takhle ale nekdo na privydelek by byl vhodnejsi. Upozornite ho na pripadny bordel a hotovo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
323
3.8.15 13:45

@sarink Nám právě řekli za posekání pozemku 1800 Kč což se mě zdá docela dost, pokud se to musí dělat častěji něj jednou za rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1559
3.8.15 13:49

A co sehnat někoho kdo má kozy nebo ovce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4396
3.8.15 13:50

@lencula 8o vyděrači. Zkuste nějakého zemědělce s traktorem, jestli to jde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
3.8.15 13:52

@lencula brigádníka - co si rád vydělá pár kaček..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
323
3.8.15 13:59

Nemyslím si, že brigádník bude mít nějaký stroj, který to zvládne. Ale máte pravdu v tom, že můžeme zkusit místní zemědělce, aby nám to tam přeorali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4096
3.8.15 14:08
@lencula píše:
Nemyslím si, že brigádník bude mít nějaký stroj, který to zvládne. Ale máte pravdu v tom, že můžeme zkusit místní zemědělce, aby nám to tam přeorali.

Pokud potřebujete jenom posekat trávu, není přeorání zrovna ideální řešení. Minimálně by to chtělo srovnat a osít trávou, jinak se tam rozroste jenom plevel. A pokud bydlíte v zahraničí, může být i 1800 dobrá cena za posekání, než kvůli tomu jezdit. Ale podle mě se dá domluvit třeba s nějakým sousede, který to vezme zároveň se svým za pár stovek nebo za flašku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16616
3.8.15 14:28

Nebo napsat inzerat, proste sehnat nekoho, kdo si rad privydela. Az tam budete, zkuste treba v obchode vyvesit inzerat, rozhodit info u sousedu. My mame obecni noviny, tak inzerat tam, nekdo se chytne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12170
23.4.16 19:09

parametry křovinořezu

Poradí někdo, jaké parametry by měl splňovat křovinořez pro plochu kolem 600 čtverečních metrů, kamenitý nerovný terén, i vytrvalý plevel, bez náletových dřevin, obsluha ne zrovna fyzicky zdatná žena? :) Děkuju :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama