Sekce/císařský řez na Bulovce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
375
26.5.12 18:04

sekce/císařský řez na Bulovce

Holky, prosím je tu někdo kdo měl plánovanou sekci v epidurálu na Bulovce? Prosím,můžete mi napsat všechny vaš zkušenosti,jak to všechno probíhá od příjmu až po propuštění z nemocnice a veškeré detaily.Moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4
17.7.12 14:12

Ahojky,
já tam jdu za 14 dní tak pak mužu poreferovat, ale zatím také sháním info… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
18.7.12 10:21

Ahoj, tak mám sekci na Bulovce už za sebou, takže se klidně ptej na cokoli, ráda zodpovím. OPRAVDU TO NIC NENÍ a šla bych do toho znovu!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
18.7.12 10:47

@Jamulka Prosím o pár odpovědí :dance: Co samotnému zákroku předcházelo? Nechala ses uspat celá nebo jen epidurál? Mohl tam s tebou být i tatínek? Kdy ti mimi ukázali, resp. dali přiložit? jak dlouho si byla na Jipce? Po kolika dnech ti vyndali dreny? Za jak dlouho tě pustili domu? Jak vypadala rehabilitace - myslím, zda-li ti pak pomohli vstát, osprchovat se a tak? Moc díky! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
18.7.12 12:02

Přidávám se k Jamulce a prosím o odpovědi na její otázky, které mě také zajímají neboť mě to tam čeká za 14 dní!!! dííky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
18.7.12 13:43

Holky, všechno vám to tu sepíšu až budu mít volnou chviličku :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
20.7.12 07:07

V pátek jsem měla běžnou kontrolu v poradně, kde po poradě s lékařkou jsme usoudili sekci.Byla jsem odeslána s veškerou dokumenatcí na porodní sál, kde se mě ujala lékařka, prostudovala mou dokumenatci, udělala ultrazvuk, natočila monitor, vaginálně vyšetřila. Dostala jsem stohy papírů a začala vyběhávat předoperační vyšetření. Odběr krve a ekg. Když jsem vše vyřídila vracela jsem se zpátky na porodní sál.

Zde mi už dr jen řekla, že dnem nástupu je pondělí dopoledne a na sál půjdu v úterý. Holky neumíte si představit ten šílenej strach, nikde žádné ifo, prostě nic, sháněla jsem všemožné informace, jak to na bulovce chodí, ale bez výsledku.

V pondělí ráno kolem 10 dopoledne jsem se hlásila na příjem-na porodním sále. Sestra zkontrolovala mnou vyplněné papíry, zeptala se, jak bych chtěla sekci podstoupit, zda v celkové narkoze, či v epiduralu. Vysvětlila mi, že epidural je lepší. Pak mě opět vyšetřili, Ut+monitor a sestra mě odvedla do 5 patra na gynekologii. Sestry jsou tu perfektní, jedna hodnější, než druhá. Až do večera se mnou na pokoji byl manžel, moc mi to pomohlo, aspoň jsem se tak nestresovala. Během tohoto dne jsem byla po cca 2 hodinách na monitoru.

V úterý ráno mě vzbudili kolem 7 hodiny na monitor. Honem zabalit věci a šup výtahem na porodní sály na přípravu. Tam už čekal manžel a veškerou přípravu byl u mě- jsem za to nesmírně vděčná, byla jsem v tak vysmáté náladě, že jsem se začala těšit. Až tak mě manža navnadil…Podstoupila jsem zde krystýr, byl dobrovolný a dobře jsem udělala. Dostala jsem cévku, kapačku s antibiotiky.-dávají se všem preventivně, sestra mi ovázala nohy a šlo se na sál. Na příparvě jsem byla asi hodinu a během té doby sestra sledovala co 5 minut srdeční ozvy miminka.

Na sále se vše ještě připravovalo. Manžel tam být nemohl. Takže jsem viděla jak vše chystají a já zatím ležela na operačním stole-byl strašně úzký. Setra se mě ptala ještě na pár informací ohledně alergie na léky.

Poté přišla anestezioložka, spolu jsme ještě mluvily o možnostech uspání a nabídla mimojiné, že pokud budu chtít, můžu se po epidurálu nechat na došití uspat.

Lehla jsem si na bok, schoulela se do klubíčka a dr mi píchla epidurál. Toho jsem se bála nejvíc, ale vůbec to nebolí, ani ten vpich, cítila jsem jen takový tlak.

Pak začal frmol, přivázali mi nohy k sobě, potřeli břicho desinfekcí, zvedli zelenou plentu.Jen jsem u břicha pak viděla

asi 6 lidí (lekáři a sestry),jak se tiše radí.

Během chviličky do mě řízli a asi za dvě minuty jsem cítila dost nepříjemné tahání a trhání v podbřišku. Chvílemi jsem vyjekla, byla mi to opravdu nepříjemné a za chviličku mi dr už ukazovala miminko.

Pak jsem chtěla dospat, protože mi to tahání opravdu dost vadilo.Za chviličku jsem o ničem nevěděla, jen z povzdálí jsem slyšela hlasy. K plnému vědomí jsem se probrala ještě na sále a vzpomínám si, jak se mnou byl manžel ve výtahu, když mě vezli na jipku. Děkoval za holčičku, plakal štěstím, ukazoval mi fotky, co nafotil a byl šťastný. Na jipku už nemohl. Ale bylo to tam perfektní. Byla jsem plně při vědomí, reagovala jsem na všechno a cítila jsem se jít domů. Pak se rána dostávala k sobě a já požádala o něco slabého na bolest.

Trčela ze mě jedna cévka na čůrání a drén do dělohy, ten byl zavedený v ohanbí. Sestry neustále chodily, ptaly se, kontrolovaly, ochotně vyměňovaly vložky. Večer jsem dostala bujón, ale byl to něco jako vývar z masoxu s příchutí kmínu-hnus. Měla jsem kapačky s glukozou a něco na stahování dělohy.

Druhý den ráno kolem 9 hodiny přišla rehabilitační sestra a radila jak se rozcvičit, musela jsem udělat pár cviků s hlavou, rukama, nohama.

Pak jsem se musela zvednout do sedu a pomaličku dojít do koupelny, já to měla asi 10 kroků, ale byly to nehorší a nejdelší kroky v mém životě. Posadily mě k umyvadlu a já málem omdlela, motala se mi děsně hlava.Daly mi mokrý hadr na hlavu a bylo to lepší. Opláchla jsem si obličej a za pomoci jsem se došourala opět do postele.Ty první kroky byly něco strašného. Hned jsem chtěla něco na bolest.

Tu bolest bych popsala asi jako kdybych týden dřela v posilovně. Rána vůbec nebolela, ale strašně bolely břišní svaly.

Dopoledne se mě ptaly, zda budu chtít normální pokoj, či nadstandard a kolem 14 hodiny mě převezly na šěstinědělí.

Ale před tím mi vyndaly ještě cévku. Na odd šestinedělí jsem měla první zastávku u dveří do koupely a musela se osprchovat a převléct a pak dojít do postele. Ten den mi miminko nosily jen na kojení a nabídly mi, že si jej nechají ještě na noc, abych se vyspala a odpočinula, ale já jsem chtěla mít maličkou už u sebe a tak jsem ji měla.

Pak už to bylo jen lepší a lepší, další den mi vyndaly drén vedený do dělohy a já začala i chodit po chodbě. Jen vstávání a usedání dělalo trochu problémy, kvůli bolesti břicha.

Na oddělení šestinedělí jsou sestry strašně báječné a starostlivé, jak z novorozeneckého, tak gynekologyckého odd.

Domů jsem šla v sobotu, malá se narodila v úterý, takže 4 den po porodu-den porodu se nepočítá.

S bulovkou jsem nadmíru spokojená a určitě bych tam šla rodit znovu a opět bych podstoupila sekci, protože se opravdu není takové, jak si všichni myslí. Jizvu mám 20cm dlouhou.

Snad jsem na nic nezapomněla a pokud ano, klidně se ptejte. Omlouvám se za případné chyby, kterých tu jistě několik je, ale s miminkem v náručí se to moc kontrolovat nedá, ale snad je to srozumitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
20.7.12 09:43

Tak ti děkujeme za vyčerpávající popis:-) Uff, už abych to měla za sebou a bylo tak měsíc po porodu…Bojím se nejvíc té bolesti po tom, co to začne přicházet k sobě a následných dnů a jak dlouho to trvá než se budu bezbolestně moct plnohodnotně postarat o mimi…
No hol to budu muset dát, tak ještě jednou díky:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
20.7.12 10:26

Ta bolest není tak zlá, opravdu NE! Nejhorší bylo to první vstávání z postele na JIPCE. Mě když dali druhý den na odd. šestinedělí malou mi sestry nosily na kojení, ale i tak jsem k ní vstávala z postele a přebalovala. Ještě ten večer jsem ji měla už nastálo u sebe(ale nemusela jsem, já chtěla).Pak už to bylo oprvadu den ode dne lepší a lepší. Sice mi dýl trvalo než jsem se zvedla z postele, ale na tu bolest nemyslíš. Já se plnohodnotně starala už druhý den a zvládla jsem to. Ničeho se neboj, s péčí o mimí ochotně pomáhají sestřičky. Budu držet palačky, aby jsi neměla žádné komplikace a brzo jsi se zahojila. Ještě k očistkům, ty ze mě šly cca 3 týdny. Steh jsem měla jeden dlouhý plastický-samovstřebávací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
20.7.12 13:30

Tak jo, budu se snažit se moc nestresovat předem :)
Díky za podporu a tobě a mimi hodně zdravíčka!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.14 20:22

Ahoj, prosím, rodila jste některá v poslední době na Bulovce plánovaným císařem? Jak je to dnes se dnem nástupu? V den zákroku, nebo před? :)

• Citovat
  • Nahlásit
441
30.6.14 20:35

Cisar se vetsinou dela v den nastupu. Vysetreni atd uz je s predstihem. Jestli nekecam :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.14 20:41

@Aureliana já v to doufám :)

• Citovat
  • Nahlásit
2451
30.6.14 22:31

Ahoj, měla jsem naplánovaného císaře na druhý den v 10 hodin a nastupovala jsem odpoledne před, takže jsem tam byla přes noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
30.6.14 22:34

Taky sem nastupovala den předem ve čtyři, sekce další den ve 13 (dřív nebyl volny anesteziolog)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat