Selhala jsem, miminko neumí past koníčky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 22:53
Selhala jsem, miminko neumí past koníčky

Cítím se strašně, mám veliké výčitky vůči svému miminku, mám pocit, ze jsem jako matka totálně selhala.
Děvčata, prosím, poraďte!!
Mám skoro 3 měsíční miminko a vlastně od narození jej vůbec nedávám na bříško, takže temer ve 3 měsících neumí past koníčky.
Mojí vinou, prosté jsem to nevěděla a ani mě to nenapadlo!
Jsem úplně blbá. Řeším plno jiných věcí a na sve miminko takto hresim.
Jsem s ním sama, jeho otec nás opustil. Občas mi. pomáhá maminka, ale i tak mám všeho moc.
Mám strach, že jsem na svém synovi napáchala velké škody a on bude opožděný v psychomotorickem vývoji, četla jsem to na internetu.
Holky, myslitel, ze kdyz s ním. začnu intenzívně cvičit a trénovat, ze to dozeneme?
Mám strach, co mi řekne pediatricka.
Malý na bříško jen. křičí, podloží hlavičku na stranu a jen mírné zvedne nad podlozku, ručky má v pěst a vůbec se na nich nedokáže vzepřít.
Jinak se mu snažím věnovat, brouka si, povídá, směje se i nahlas, je to bystrý chlapeček, pěkně roste, prospívá, je spokojený…Je to miláček. Ale to cvičení jsem zanedbala a je mi to strašně moc líto.
Myslíte, ze za 10 dnů bysme mohli udělat nejaký pokrok, když se mu budu věnovat??
Děkuju vám moc za všechny rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 22:56

Tak ho začni dávat na bříško a on to dožene :nevim: mám skoro tříměsíční holčičku, první měsíc jsem ji nemohla dávat na bříško kvůli pupečníku, stejně po šestinedělí už začala pomalu zvedat hlavičku, před dvěma týdny najednou přestala a od včera pase jak o život. Taky jsem si už začínala dělat starosti a dohnala to v pohodě. Takže neboj, není pozdě, jen ho dávej na pár minutek co nejčastěji, aby si zvykl :kytka:

pikola
Neúnavná pisatelka 19712 příspěvků 29.12.18 22:56

Prosímtě uklidni se, tímhle se z tebe nejhorší matka roku opravdu nestává… Je to jen pasení koníků, ne konec světa :roll:

Russet
Extra třída :D 13334 příspěvků 29.12.18 22:58
@Anonymní píše:
Cítím se strašně, mám veliké výčitky vůči svému miminku, mám pocit, ze jsem jako matka totálně selhala.
Mám skoro 3 měsíční miminko a vlastně od narození jej vůbec nedávám na bříško, takže temer ve 3 měsících neumí past koníčky.
Jsem s ním sama, jeho otec nás opustil. Občas mi. pomáhá maminka, ale i tak mám všeho moc.
Mám strach, že jsem na svém synovi napáchala velké škody a on bude opožděný v psychomotorickem vývoji, četla jsem to na internetu.
Holky, myslitel, ze kdyz s ním. začnu intenzívně cvičit a trénovat, ze to dozeneme?
Malý na bříško jen. křičí, podloží hlavičku na stranu a jen mírné zvedne nad podlozku, ručky má v pěst a vůbec se na nich nedokáže vzepřít.
Jinak se mu snažím věnovat, brouka si, povídá, směje se i nahlas, je to bystrý chlapeček, pěkně roste, prospívá, je spokojený…Je to miláček. Ale to cvičení jsem zanedbala a je mi to strašně moc líto.
Myslíte, ze za 10 dnů bysme mohli udělat nejaký pokrok, když se mu budu věnovat??
Děkuju vám moc za všechny rady

Polož ho na bříško a dej mu ručičky tak, aby měl předloktí celé na zemi. Před něj dej hračky. Bude na ně čubrnět. Je divné, že ti pediatr nekontroloval, jak se miminko vyvýjí. Mě hned hnala na rehabilitace, když syn nezvedal hlavu. A na bříško se má dávat v podstatě od narození (v bdělém stavu). Nepoškodila jsi ho, nejspíš se to brzo srovná, když budete cvičit. Já se celkem řídila E. Kiedroňovou. Videí je na internetu dost.

Příspěvek upraven 29.12.18 v 22:59

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 29.12.18 22:58

Asi chapu tve pocity. Zacni ji davat na brisko vzdy na chvilku ale co nejcasteji. A urcite to dozene.

viky23
Neúnavná pisatelka 16589 příspěvků 29.12.18 22:59

Ve 3m se mi uz otacely deti ze zad na brisko. Takze zacni urcite na brisko davat a urcite to dozene :palec:

stinga
Závislačka 4908 příspěvků 3 inzeráty 29.12.18 22:59

jejda neblázni, samozřejmě že to dožene, není to žádné tvé selhání, pokud by se ti i za delší dobu zdálo, že miminko neumí, to co má, tak to prostě řekni dětské, ať vás pošle na rehabilitaci, ale pravděpodobně bude vše v pořádku :kytka:

Pandemie
Kecalka 124 příspěvků 29.12.18 23:00

V klidu, brzy vše dožene. Nejlíp se jim trénuje pasení, když jsou nahatí. Takže před koupáním nebo u přebalování, když má na sobě třeba jen body.

Janli
Kelišová 6876 příspěvků 29.12.18 23:01

Uklidni se! Moje první dcerka koníčky pást nechtěla. Vydržela to pár vteřin a dost. Začala pořádně až se sama přetočila na bříško. Přesto je inteligencí i vývojově napřed. Začni synka dávat na bříško, velmi rychle všechno dožene. A už se prosím tě nestresuj!

hanyketty
Kecalka 124 příspěvků 29.12.18 23:02

Nic se neděje…jen se divím, že ti nic neřekla doktorka. Nás se vždycky ptala. Nechtěj ani aby to zvládl za deset dní, to je jako kdybys nikdy nechodila na tělocvik a najednou bys měla udělat provaz :-) takže špatně. Každý den si s ním zacvič, fajn je velkej míč, položíš ho bříškem na něj a jen tak s ním koulíš cca 15cm sem a tam, Nám pomohla třeba i televize nebo PC, nebo nějaké světlo (třeba rozsvícený stromeček)…

Uživatel je onlineTwixinka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 7 inzerátů 29.12.18 23:03

Ja se malou bala davat na brisko,i kdyz dokorka rikala,ze bez problemu muzu,dneska se tomu smeju a mit dasli,tak davam na brisko hned ;) jinak zacala jsem malou davat na brisko az nejak po mesici a pul a bez problemu,dokonce se nam pred tretim mesicem uz bez pomoci otacela sama na brisko :) jinak mi doktorka poradila,at dam malou do te spravne pozice a pokud bude mit hlavu dole,tak ji prejet po pateri cca od lopatek az dolu k zadecku,trosicku zatlacit,ale fakt s citem ;)

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 29.12.18 23:09

Staršího syna jsem taky prakticky na břicho nedávala, jakmile jsem dala, tak se zeblil jak amina a řval. Nakonec jsme skončili na vojtovce, kvůli tomu, že se při pokusech o pasení překlápěl na stranu. Psychomotoricky byl pomalejší, jenže už je mu 9r a teď už nikdo neřeší, že se začal otáčet později a stoupnul si „až“ v roce. Ono je to totiž v konečném důsledku fuk, zdravé dítě se všechno tohle dřív nebo později naučí, pokud ho nesvazujes do kozelce na 24h denně ;)

PapeJ
Ukecaná baba ;) 2044 příspěvků 29.12.18 23:13

Já bych se nestresovala. Četla jsem tenhle článek a naopak se vyděsila, že jsem děti nechávala na bříšku moc brzo. TAdy přikládám odkaz. :nevim:
 https://www.bety.cz/…ze-i-ublizit

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 17036 příspěvků 29.12.18 23:17

neblbni, vždyt to dožene! Vyvádíš, jako bys ho tloukla kladivem :kytka: Nijak jsi neselhala, žádnej učenej z nebe nespadl a chyby děláme všichni.
Začni ho dávat, jak ti radí holky. Moje děti tedy pást koně nechtěly, ani jedno, vždycky byl po chvíli řev. U první dcery jsme to taky dost zanedbala, ten jekot mě odradil. Všechny děcka máme v pohodě, motoricky a mentálně! Moc to řešíš :hug: :kytka:

P4ja
Kelišová 7208 příspěvků 1 inzerát 29.12.18 23:22
@Anonymní píše:
Děkuju vám moc za všechny rady

No, já to flakala schválně , protože podle nejnovějších fyzio doporučení by se děti vůbec pokládat na bříško neměly, protože si ničí záda. Sice to všichni doktoři doporučují, ale údajně je to stejné jako když se nemají posazovat a stavět dřív než to udělají samy.
Jen jsme malou hodně nosili na tygra .

A světe div se. Malá se ve 4 měsících poprvé sama překulila z boku na bříško a teď si tam libuje a vydrží dobu.

Za mě, dobře děláš a hlavně to nechtěj strhat. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Bílé a Krainové smazali kolena. Je taková retuš ještě etická?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >