Selhala jsem - nezvládám výchovu miminka :(

Anonymní
4.4.16 14:38

Selhala jsem-nezvládám výchovu miminka :(

Holky prosím hlavně mě neukamenujte. Potřebuji od vás podporu a rady. Mám 8měsíčního. Do půlroka to bylo zlatý dítě. Spinkal celou noc i přes růst zoubků, pořád se jen smál, dokázal si vyhrát sám prostě pohoda. Mateřství jsem si užívala. Byl spavé dítě. ted už dva měsíce jsem na zhroucení. Skoro každý den se mi chce brečet. Malýmu zas rostou zuby ale to co předvádí je pro mě hrozný :( Skoro vůbec nespí, přes den pořád ječí nevydrží chvilku sám, nic ho nebaví. Chvíly si s ním hraju a za chvíly se zas vzteká. Když jdeme ven dělá scény i v kočáru takže nemůžeme ani ne dlouhé procházky. Mám ze sebe pocit že nic nezvládám. Prosím poradte jestli je to jen obdobím a kdy to přešlo. je mi z toho hrozně. Hlídací babičky nemám vnouček je nezajímá a můj muž pracuje až do večera :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58717
4.4.16 14:40
@Anonymní píše:
Holky prosím hlavně mě neukamenujte. Potřebuji od vás podporu a rady. Mám 8měsíčního. Do půlroka to bylo zlatý dítě. Spinkal celou noc i přes růst zoubků, pořád se jen smál, dokázal si vyhrát sám prostě pohoda. Mateřství jsem si užívala. Byl spavé dítě. ted už dva měsíce jsem na zhroucení. Skoro každý den se mi chce brečet. Malýmu zas rostou zuby ale to co předvádí je pro mě hrozný :( Skoro vůbec nespí, přes den pořád ječí nevydrží chvilku sám, nic ho nebaví. Chvíly si s ním hraju a za chvíly se zas vzteká. Když jdeme ven dělá scény i v kočáru takže nemůžeme ani ne dlouhé procházky. Mám ze sebe pocit že nic nezvládám. Prosím poradte jestli je to jen obdobím a kdy to přešlo. je mi z toho hrozně. Hlídací babičky nemám vnouček je nezajímá a můj muž pracuje až do večera :(

simTě, klid, tohle jsou běžné stupně vývoje.. jsou chvíle, kdy by člověk to dítě daroval.. to je naprosto normální. Klid.. možná vycítí Tvoji nervozitu, zuby taky udělají své.. nehroť nic..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20279
4.4.16 14:45

To jsou ty matky, které po x měsících konečně zjistí, že mají doma dítě a ne malého plyšáka. :lol:

Nic ve zlém zakladatelko. :kytka: Máš doma normální dítě, které se vyvíjí. Jen jsi byla trošku zhýčkaná a žila na jakém si růžovém obláčku. Tak vzhůru do reality, teď teprve poznáš pravé mateřství.

A neboj, z jednoho blbého období vyrostou a přijde další, které je zase blbé v něčem jiném. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12194

Hlavně se uklidni, to nebude trvat dlouho, vyprdni se v tuto chvíli na nějaké stíhání nebo nestíhání, hoď hlavně sebe do pohody, pak bude v pohodě i maličkej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12194

Taky prd stíhám, však on to za mě nikdo neudělá. Pohlaď prcka a klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
337
4.4.16 14:48

Jojo, desátý měsíc si pamatuju asi nejvíc. Do té doby celkem dobre spala a pak snad ze dne na den nic nechtěla, spala jen vedle mě (nesměla jsem se ani pohnout), jidlo odmítala, v sedačce kopala a řvala kvůli všemu. Trvalo to cca měsíc a pul. Je to jen období, ačkoliv vyčerpávající :roll:. Ale určitě jsem k ní nelitala kdykoli si zařvala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4828
4.4.16 15:00

Hele klid. Osmiměsíční dítě se nevychovává. Vždyť je to mimino. Vybodni se na všechno a věnuj se jenom jemu, stejně ti nic jiného nezbude :mrgreen:. Jak říká můj muž, oni mají pořád nějaké období. Jenom některé období je ještě horší, než ty předchozí. Zažily jsme to asi každá. Zkus si oddechnout aspoň o víkendu. Pokud je muž pořád v práci, tak to budeš muset asi vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
4.4.16 15:01

Ja bych rekla, ze mas spatne napsany ten nadpis- neni to prece vychova miminka, nedelas zadne chyby ve vychove, jen proste prislo horsi obdobi (a tech fakt jeste bude hodne;-) a ty jsi na to sama. Poslouchat neustaly rev miminka je na nekdy odvoz do Bohnic. Kdyz mas pocit, ze se ti chce brecet, tak si pobrec, pak si dej neco dobreho a mysli na to, ze to fakt nebude trvat vecne. A taky je pravda, ze cim vice budes nervoznejsi, tim vic to z tebe syn vyciti. Zkusila bych pozadat manzela, jestli by se mohl venovat vice synovi po prichodu z prace, ze to vazne neni jednoduche byt s narocnejsim miminem cely den sama, zvlast kdyz ti nevydrzi v klidu ani venku a neni z toho uniku. A kdyz bude mit namitky- tak klasicka odpoved- pece o dite je stejne narocna jako vykon prace, kdyz si potrebuje od prace odpocnout manzel a hodit nohy na stul, mas prece uplne stejnou potrebu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
4.4.16 15:03

Nojo, už roste a začíná mít vlastní názory…akorátže je neumí zatím vyjádřit jinak, než řevem :-) Plus se mu může klubat nějaký zub hodně bolavě, a to asi víme všichni, jak se člověk cítí, když ho bolí huba.

Chápu, že když jsi byla půl roku zvyklá na zlaté spící miminko, tak je tohle realita, která se těžko přijímá. Ale ono zase bude líp :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
4.4.16 15:10

Jaj no neblazni :) aspon sis užila pul roku klidu. Můj mrnous vyžadoval pozornost snad od příjezdu z porodnice :lol: nebudu ti říkat, ze to přejde, protoze se to spis prekuli do dalšího náročného období, ale to k tomu přeci patři :) zahnala bych myšlenky na výchovu takhle malého prcka a proste s nim trávila cas. Zkus nositko. Taky nemam hlídání, manzel se vrací kolem sedmé, tak chápu, ze je to občas na palici. Tak si hezky uvař kafe, dej neco dobrého, placni se s dítětem na hrací deku a užívej si, ze ještě nechodí a nemluví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22859
4.4.16 15:13
@Svistice píše:
To jsou ty matky, které po x měsících konečně zjistí, že mají doma dítě a ne malého plyšáka. :lol:

Nic ve zlém zakladatelko. :kytka: Máš doma normální dítě, které se vyvíjí. Jen jsi byla trošku zhýčkaná a žila na jakém si růžovém obláčku. Tak vzhůru do reality, teď teprve poznáš pravé mateřství.

A neboj, z jednoho blbého období vyrostou a přijde další, které je zase blbé v něčem jiném. :hug:

souhlasím s každou řádkou.
Taky sem byla matka malýho plyšáka a pak sem valila oči. To člověk zpohodlní a pak zírá.
A to když vidím dítě od kamarádky, tak byl Honzík ještě zlatej - a stejně sem měla několikrát stavy, že ho nechám u popelnic :lol: :lol:

zakladatelko:
Takže to bude asi tak, že se budou střídat dlouhá období „něčeho“ s krátkými obdobími klidu a skončí to, až dítěti bude tak okolo sedmadvaceti :mrgreen: :srdce:
Základ je si vše aspoň rámcově promyslet, abys pak nepáchala moc velké škody (takové ty základní směry, jakými chceš dítě vychovávat, né že si budeš dělat tahák na všechno), za které by sis sama sobě pak nadávala.
Taky bych řekla, že je docela fajn si vytyčit, co je pro tebe důležité a na to ostatní trochu dlabat. Takže já si například řekla, že musím být důsledná v tom a tom a to, že vyleje pití na podlahu mi prostě neva (vysvětlím, utřu, ale netrestám). Jde o to, abys za půl roku nezjistila, že na dítě řveš 20 hodin denně, protože oni pořád „něco dělají“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6732
4.4.16 15:17
@Anonymní píše:
Holky prosím hlavně mě neukamenujte. Potřebuji od vás podporu a rady. Mám 8měsíčního. Do půlroka to bylo zlatý dítě. Spinkal celou noc i přes růst zoubků, pořád se jen smál, dokázal si vyhrát sám prostě pohoda. Mateřství jsem si užívala. Byl spavé dítě. ted už dva měsíce jsem na zhroucení. Skoro každý den se mi chce brečet. Malýmu zas rostou zuby ale to co předvádí je pro mě hrozný :( Skoro vůbec nespí, přes den pořád ječí nevydrží chvilku sám, nic ho nebaví. Chvíly si s ním hraju a za chvíly se zas vzteká. Když jdeme ven dělá scény i v kočáru takže nemůžeme ani ne dlouhé procházky. Mám ze sebe pocit že nic nezvládám. Prosím poradte jestli je to jen obdobím a kdy to přešlo. je mi z toho hrozně. Hlídací babičky nemám vnouček je nezajímá a můj muž pracuje až do večera :(

Milá maminko, takový pocit zažívá každý rodič, který tráví hodně času s dítětem. Chce to vyhrabat v sobě zbytky sil a přežít to období, kdy ti vše přijde na levačku. Zas to přejde a budou lepší období.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
4.4.16 15:23

Je potřeba brát to s nadhledem…mému synovi jsou zatim pouhé 3 měsíce, ale kdyz se vztekne, je to cirkus. Tuhle se mi rozbrecel v kočárku, nemohla jsem dělat nic-chtěl se jen chovat. To při nastupování do tramvaje opravdu neslo. A na ustepacnou poznámku,,nemůžete si to dite uklidnit" jsem reagovala s úsměvem - nemůžu. Jestli víte jak na to, prosím-ukažte mi to.
Také jsem s nim hodne sama, kazdy tyden je nějaká změna v režimu, a i kdyz nejsem žádná krkavci matka, někdy proste brečí i kdyz se mužů pominout abych vyhověla, no tak proste brečí. Vezmu ho do náruče a čekám, až se uklidní…hlava,,vypne" a oba to vždy přežijeme :)
Drz se a buď rada ze mas zdravé dite… To je nejvíc… :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
6147
4.4.16 15:35

Klídek :-) můj syn byl plyšáček do 6.týdne a pak začala teprve ta pravá mateřská která je doteď. Ze spavého miminka se stal čertík co vydržel spát 5 minut v kuse a pak řev, byl den kdy prořval 12 h v kuse a nespal ani minutku, když nespal musela jsem u něj sedět když jsem ho nechtěla chovat a hrát si s ním aby nezačal cirkus, takže jsem doma nic neudělala. Doteď hodně špatně v noci spí a to mu budou tři, budí se 7×-10× za noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
4.4.16 15:43

@Kkklarka no to by me drblo…12 hodin denně plakat? Ouvej. To chce pevné nervy a trpělivost…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama