Selhala jsem - dala jsem dceři na zadek v ordinaci

Anonymní
10.2.20 17:28

Selhala jsem.Dala jsem dceri na zadek v ordinaci.

Ahoj holky,
Jsem z téhle situace úplně zničena.
Byla jsem dneska s s mým 5-tiletym dítětem u zubare..Dcera nemá žádné kazy, ale boji se i toho, když se zubařka kouká na zuby, prej to to bolí..
A dneska před zubarkou a paní sestřičkou udělala divadlo..
Kricela jak pavián., že chce pryč, lehala si na zem, protože si nechtěla sednout na to křeslo..
Tam jsem jí teda s úsilím dostala..když se jí zubařka koukala na ty zuby kousala jí..A vyvliknula se, slezla ze křesla..
Já jsem jí v tu chvíli 3 krát pleskla před nima zadek az ty rány mlaskly..a pak už začala najednou poslouchat pokyny od zubařky..
Cítím se tak trapné. Hanbou jsem se propadla.

Jak byste toto řešily vy? Vůbec nevím, jak mám dceru naučit, aby se chovala normálně u zubaře..Bojím se zase další návštěvy..
Nesnáším, když matky trestají dítě před cizima. A dneska jsem to sama udělala..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4356
10.2.20 17:31

Tohle je blbý i vzhledem k dalším návštěvám. Bude to mít jako trest.
Nezkoušela jsi ji vzít na klín? Nebo že by ti zubarka prohlédla zuby jako první.?
Asi už se to vleče déle tahle nechuť k zubaři, asi se to mělo řešit dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10188
10.2.20 17:32

Vecer si s dcerou v postylce popovidej a proberte navstevu zubarky. Ze se nemela ceho bat, a ze je skoda, ze to vse probehlo tak skarede. Slibte si, ze priste ona se nebude vztekat a brecet a ty na ni budes hodna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1874
10.2.20 17:32

Já bych se hanbou propadla, kdyby nedostala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 17:34
@Halamka píše:
Tohle je blbý i vzhledem k dalším návštěvám. Bude to mít jako trest.
Nezkoušela jsi ji vzít na klín? Nebo že by ti zubarka prohlédla zuby jako první.?
Asi už se to vleče déle tahle nechuť k zubaři, asi se to mělo řešit dřív.

Na klín nechce…
To že by mě zubařka prohledla zuby jako první mě nenapadlo..Zkusím to příště domluvit..
Dekuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
499
10.2.20 17:35
@lucije28 píše:
Já bych se hanbou propadla, kdyby nedostala…

Tak tak… Myslim ze podobne scény nie sú na mieste, verím tomu ze dieťa má mať jasne vymedzene hranice. Za mňa si zakladatrlka nemá čo vyčítať.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 17:36
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Byla jsem dneska s s mým 5-tiletym dítětem u zubare..Dcera nemá žádné kazy, ale boji se i toho, když se zubařka kouká na zuby, prej to to bolí..
Kricela jak pavián., že chce pryč, lehala si na zem, protože si nechtěla sednout na to křeslo..
Tam jsem jí teda s úsilím dostala..když se jí zubařka koukala na ty zuby kousala jí..A vyvliknula se, slezla ze křesla..
Já jsem jí v tu chvíli 3 krát pleskla před nima zadek az ty rány mlaskly..a pak už začala najednou poslouchat pokyny od zubařky..
Cítím se tak trapné. Hanbou jsem se propadla.Jak byste toto řešily vy? Vůbec nevím, jak mám dceru naučit, aby se chovala normálně u zubaře..Bojím se zase další návštěvy..

Pokud máte zubarku 50+ tak ti nejspíš v duchu zatleskala a poděkovala za to, že si umíš zpracovat svoje dítě… :lol: ono to pro ně vážně není zábava, když dítě řve jen co otevře pusu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@cecetka píše:
Vecer si s dcerou v postylce popovidej a proberte navstevu zubarky. Ze se nemela ceho bat, a ze je skoda, ze to vse probehlo tak skarede. Slibte si, ze priste ona se nebude vztekat a brecet a ty na ni budes hodna.

Zkoušela jsem to s ní resit už v autě, dcera ní řekla, že se mnou nechce mluvit a pak se rozplakala..
Zkusím to probrat ještě před tím spaním..

• Nahlásit
  • Citovat
6147

Já ti nevím,, abych pravdu řekla, tak nedát na zadek za takové chování dcery je mazec, opačně zase si dovedu představit, že asi obě dvě koukaly, jak sestřička tak doktorka, takovou scénu, pokud jinic neště nedělaly..
Zase na druhou stranu, bys tam mohla s ní takto bojovat další hodinu..Asi vych si to nevyčítala, že si selhala, spíš, že i ta dcera asi viděla, že přehnala a spíš ted si si ednout a zkusit ji to vysvětlit, že takto se chovat nemůže.. že nemůže kousat jak nějaký ratlík, že pani zubařka se chtěla jenom podívat jak má pěkné zoubky, atd…
Moje známá takové pocity měla jak ty,, jenom vysvětlovala atd. a td a ted prostě je to čím dál horší a nemůže s děckem nikde. Neříkám, že jsem zastáncem plácnutí, ale jak píšeš, asi takový šok v té chvili byl potřeba i ona si to uvědomila..

Příspěvek upraven 10.02.20 v 17:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1838
10.2.20 17:38

Placnuti na zadek nekdo strasne proziva a zatracuje, druhy naopak pri potrebe schvaluje, patrim ke druhe skupine. Pokud se dcera drive nechovala slusne, klidne sem ji placla i na hristi. Ted je ji 6 let, takze domluva jde. Dodnes pamatuji, jak se pred lety jednou strasne vztekala v parku, dostala jednu pres zadek a opodal na mne nejaka matka rvala, ze zavola socialku. Rekla sem ji, at klidne zavola, mlada dostala jeste jednu po zadnici, uklidnila se a slo se dal :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 17:42

Jejda, tolik dětí v generacích dostalo přes zadek a možná ta úcta byla větší, než dnešní sluníčkový přístup.
Já nejsem pro,, dávání přes zadek,, ale občas v určitých situacích jsem to udělala taky a nelituji toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
10.2.20 17:42

Taky bych se hanbou propadala kdybych si dítě srovnala až po tom co kousne zubaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
10.2.20 17:55
@welovefashion píše:
Pokud máte zubarku 50+ tak ti nejspíš v duchu zatleskala a poděkovala za to, že si umíš zpracovat svoje dítě… :lol: ono to pro ně vážně není zábava, když dítě řve jen co otevře pusu…

No tak hetski jí bude tak 50 plus tak určitě :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
10.2.20 17:57

Tak dítě se bojí, prožívá hrozný stres a ještě dostane po prdeli. Pak začala spolupracovat jenom tím šokem. Se nedivím, že pak odmítala komunikovat v autě. Příští návštěva bude asi ještě horší. Se synem musim obíhat taky spoustu doktorů, ale dát mu na prdel, tak ho příště budu muset táhnout za sebou po zemi, kamkoliv půjdeme. Chápu, že v ten moment Tě ovládly emoce, ale příště spíš zkus jít na to křeslo jako první, ať ví, co očekávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
AvadaKedavra
10.2.20 18:01
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Cítím se tak trapné. Hanbou jsem se propadla.Jak byste toto řešily vy? Vůbec nevím, jak mám dceru naučit, aby se chovala normálně u zubaře..Bojím se zase další návštěvy..

Mám lehce starší dítě s Aspergerem a tohle mi u zubaře neudělalo nikdy. Myslela jsem si naivně, že se zdravé děti takhle nestandardně neprojevují. To nemáte zubaře, se kterým by se dalo předem domluvit, jak to udělat, aby to dítě zvládlo, co nejlépe? My máme zubaře přibližně v mém věku a dcera mu udělala scénu akorát jednou, když nám sloučil prohlídku, a chtěl mě odvézt do jiné místnosti na RTG, to se tedy moje autistické dítě akorát hystericky rozbrečelo. Od té doby máme každý svůj vlastní termín a je klid.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama