Selhávám jako matka, a to mám jen jedno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 08:54
selhávám jako matka, a to mám jen jedno

Ahoj,

asi se potřebuji vypovídat..

vždy jsem nechápala ty urvané, naštvané matky a říkala si, já taková opravdu nebudu, co furt mají, mají dítě a jsou takhle ve stresu, proč si ho pořizovali teda..a bum..jsem to já..

naštvaná, nevrlá, utahaná matka, co furt křičí, brečí a nejraději by vrátila čas či utekla..

malej je od narození nespavec, nejdřív koliky, samý řev a málo spánku, pak už jen málo spánku, budil se co dvě hodky, ted je mu rok a budí se tak stále, někdy i co hodku, já jsme grogy, z nočního kojení mě bolí záda..tak jsme se rozhodla ho ukončit, je to 4. noc a nespíme vůbec! plus se přidalo, že přes den je nevrlý..

nevím, kdy tohle peklo skončí..už nemůžu, nemám žádné hlídání, manžel furt v práci 2 hod..ted bere ještě za kolegu směny, co má dovču 14 dní, oznámil to na poslední chvíli..

kamarádky mám bezdětné, už se s nimi skoro nevídám, malej bojkotuje kočár, přesto jezdíme, nicméně žádná hezká procházka, snaží se z něj slézt, řve, nosítko nechce..takže s kamarádkama nikam nechodím, když přijdou k nám, jen ho honím po bytě, začíná chodit, leze všude, na skřínky, na gauč, snaží se chodit bez držení, ale padá, to je furt něco, prostě u kafe neposedim, dětské herny nemusí a beztak, kámošky nemají moc zájem tam chodit, stejně jsou přes den v práci a pak mají svoje hobby.

ted mmám dvě kámošky, co mají dítě a obě mají andílky, co jim jen spí a neřvou, říkám si, kde jsme udělala chybu, že u nás to byl odmala horor..mrzí mě věty, no dost sjem se bála, jaký to bude, když jsi mi líčila svíé začátky, ale nevím čeho, vžyt je to super, si odpočinu, malá spinká, nakrmím a zas spí..haha..u nás­..záněty prsu, koliky, řev a nespaní, rozkojování, dokrtmování, ach jo..

druhá to má taky tak, dítě jí spí, je hodné..ted ji skončilo šestinedělí a malé má na um a chodí cvičit..já měla dítě co 2 hodky u prsa, chtěla sjme kojit a nešlo to, pak se to rozjelo..no a manžel hned, ty jo, ta nje dobrá co, hned chodí cvičit, jak to zvládá, tys sotva došla do krámu, myslí si jak je vtipný, haha..

dotklo se mě to, po 2 hodkách spánku, ještě ne v kuse s dítětem u prsa a záněty tohle bylo to poslední co jsme řešila..

no a ted..není prostě energie, nespím už rok, občas mám pocit, že mi už hrábne..na malého nemám energii, všude furt lítá, blbne, leze..celý dny pořád to samé a ted ještě to odbourání nočního kojení..už nemůžu, fakt už ne..tolik jsme se na malého těšila a ted mám pocit, že jsme selhala a dítě mít nikdy neměla..každý mi říká, máš jen jedno, co vyvádíš, njn..holt i to jedno mě bude stát zdravý rozum..už nevím co s tím, na hlídání nemáme peníze. manžel, když je doma pomáhá, jenže moc doma není a taky už je ko, doma dusno, oba unaveni, hádáme se. nemám, kdy vypnout, s kým..doma nic nestíhám, o sebe nedbám, neni kdy a neni energie..mám pocit, že jako člověk mizím..a to jsme si chtěla dodělat školu na MD..kamarádka mi řekne, tak ber malého s sebou na přednášky..no nevim jak, on nevydrží sedět na klíně, ošívá se, řve..že její segra si takhle dodělala školu, tak já nevím co dělám špatně. důsledná jsme, asi jsou nějaké děti jak pecky, můj fakt ne

měl to někdo stejně? máte někdo radu, jak to přežít bez hlídání? a nemáte radu k tomu odbourávání? mám chut to vzdát a prso mu dát, ale nechtěla sjme, byl vzhůru co hodku a chtěl dudat, je fakt, že někdy ani prso nechtěl, on prostě špastně spí, chce moc spát a nejde mu usnout, mne se, pláče, snaží se usnout a nic..pak padne no, ale za chvíli je zas vzhůru, kojení nekojení..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

sakota
Kelišová 5511 příspěvků 13.01.17 09:00

Předně: pokud jsi takhle jetá, bez hlídání to nepůjde, i kdyby mělo být placené a nárazové. Aby sis trochu odpočala a měla pár hodin pro sebe. Jinak moc nevím, co poradit, jen mě napadá, co místo prsa v noci lahev s vodou? Ať si podumlá a neprudí? Ale nemám to ozkoušené, jen mě to tak napadlo… Hodně sil přeju!

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 13.01.17 09:04

Především by jste měla navštívit psychologa, už takhle Vám hrabe a chudák dítě když na něj furt ječíte. On si nemohl vybrat, nejspíš z Vás cítí šílenou nejistotu a možná i to, že litujete že ho máte. To co jste napsala, prožila každá druhá matka (i já a s dvojčaty!!!) a přežili jsme to. Takže se buď seberte, nebo vyhledejte pomoc!

whooro
Kecalka 192 příspěvků 13.01.17 09:05

To je jak kdybys psala o me dceri.. ted ji budou dva.. spani se trochu zlepsilo, kojit jsem musela prestat v roce, protoze to bylo neunosny.. cely noci jenom kopani, kojeni, rev.. kamaradky maji same andilky.. spinkaj celou noc, pres den dve hodiny dopoledne, tri hodiny odpoledne :D hehe.. si zvyknes.. ber to s nadsazkou, za par let ho soupnes do skoly (driv do skolky) a bude trochu klid :D no joo.. v krame jsem jak magor, ona leze z kosiku, z kocaru, z auticko kosiku.. shazuje veci z regalu, rve ze chce bonbony.. a navic ma super obdobi vzdoru.. jsem vzdycky uplne vycerpana :D takze rada asi zadna.. ale neboj, neselhala si, jen mas proste zivejsi dite :) 8)

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 13.01.17 09:05

Uklidním tě, určitě bude lépe!! Pro mě do toho roka minimálně taky pruda. Pak se to zlepšuje a kolem 18m, kdy už se s dítětem dá jakž takž domluvit, to je už úplně super. Teda ne, že by mě děti netočily, ale tak nějak už jsem víc nad věcí ;)
Důležité je uvědomit si, co je pro tebe a dítě důležité a tomu se podřídit. Nechce sedět v kočáru? Nech ho chodit, nebo nabaleného v kombinéze lézt, pokud to ještě venku nezvládá. Ušetříš energii, on se zabaví a utahá, bude i lépe spát. Dělejte aktivity, které vás baví, ne ty, které ti doporučují lidé okolo! Nebaví tě vařit? Nevař! Jídlo si objednej, prckovi dej skleničku. Nebaví tě chodit s maminama na hřiště? Nedělej to! Odpočívej s ním, kreslete si, stavějte z kostek…
S kojením už teď vydrž, když jste s odstavem začali. Většinou týden dva je peklo, ale pak se to zlomí. Drž se!
A manželovi naplánuj dovolenou, třeba jeden den za 14 dní. Když nebude chtít, pořád můžeš říct, že si tedy zaplatíte chůvu, aby sis mohla jít třeba taky zacvičit, odpočinout atd.
Já věřím, že většina pesimismu je způsobená tím nevyspáním, ale to se teď určitě bude lepšit!

z1908
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 13.01.17 09:05

Rada je bohužel jenom vydržet. a bude to náročnější ještě. mám občas stejné pocity a jsem vyřízená. tak to je.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15480 příspěvků 13.01.17 09:07

Ja nechapu ty muze, ze zene nepomohou, navic tvuj ma jeste blbe pripominky. :nevim:

maminka2017 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 09:07
:(

Příspěvek upraven 14.01.17 v 22:36

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15480 příspěvků 13.01.17 09:09

@sakota K tomu placenemu hlidani, ne kazdy sveri sve dite nezname osobe. Neni to tak jednoduche, jak se pise.

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 13.01.17 09:09
@Adélajda4 píše:
Tak to je mi líto, já se takto nikdy necítím a to mám 3děti, hlídání žádné…

Tak to jí určitě pomůže :roll:
Když nemám k tématu co říct, tak radši držím…

luloinka
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 13.01.17 09:14