Seminárka - jak jí pojmout?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
104
25.11.21 16:03

Seminárka - jak jí pojmout?

Zdravím! Dělám poprvé seminárku na SŠ a potřebuji pomoct. Nikdy mi moc nešly seminárky, slohy a úvahy. Byla bych moc vděčná, kdyby mi někdo pomohl, jak takovou práci pojmout. Napadá vás něco? Klidně i do mailu. Jde mi o to, že prostě nedokážu tři stránky popsat vlastními slovy. Téma bylo dobrovolné a vybrala jsem si téma: Předsudky společnosti vůči romům. Je to úvaha. Jenže, učitelka je dost puntíčkářka a poslala šablonu „správné seminární práce“, podle které se to má dělat. To jsem tak nějak pochopila, ale už tu asi hodinu sedím na blbým úvodem, jak začít, než se pustím do samostatných kapitol. Jako, jak uvést do problematiky, co je tématem práce a do kolika kapitol je rozdělena. Prostě, zdánlivě jednoduché, přitom se s tím tak mořím. Pomůže někdo? Děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
103426
25.11.21 16:18

Začni od začátku, jak a proč se dostali romové k nám, odkud pocházejí, jak přišli do Evropy a jak se tu usadili a jak se chovali a chovají dnes, jak se chovají majoritní lidé k nim a proč, navrhni svůj pohled na to jak by se měla řešir situace s romy, začlenění je do života běžných obyvatel naší země…když píšu seminárky, tak začínám prostě od počátku věcí a jedu, no a píšu a píšu a nakonec to poškrtám a učešu.
Edit:pardon, omyl. už jsem zblblá, nepíšu seminárky ale semestrální práce :oops:

Příspěvek upraven 25.11.21 v 16:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18636
25.11.21 16:18

@Aubrys Zacni tim, ze Rom se pise s velkym R.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
25.11.21 16:21

@Anna766 : Děkuji. Jde mi spíš o to, že ty informace, které ty jsi mi tu napsala, musím někde načerpat. No a ty si najdu někde na netu a pak to musím citovat, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103426
25.11.21 16:26
@Aubrys píše:
@Anna766 : Děkuji. Jde mi spíš o to, že ty informace, které ty jsi mi tu napsala, musím někde načerpat. No a ty si najdu někde na netu a pak to musím citovat, ne?

Taky a zkus se podívat v městské knihovně, tam určitě najdeš tématické knihy, napsat z čeho čerpáš pak musíš. Jak z netu nevím, já z něj čerpám taky mimo těch knih, ale jsou učitelé a profesoři co to nedovolují. Hledám i v odborných časopisech, podle toho o čem píšu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14003
25.11.21 16:27
@Aubrys píše:
@Anna766 : Děkuji. Jde mi spíš o to, že ty informace, které ty jsi mi tu napsala, musím někde načerpat. No a ty si najdu někde na netu a pak to musím citovat, ne?

Tak ideálně si půjčit knihu v knihovně, treba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
25.11.21 16:34

@Anna766 Jasně, chápu. Naše profesorka ví, že se vlastně připravujeme na absolventské práce, takže ještě je relativně „tolerantní“ :) Internet máme povolený, takže čerpám převážně z něj. Já jsem si něco napsala na papír, z různých webů jsem si sesumírovala text, no a teď jsem se dozvěděla, že musíme používat správně citace. Tak to právě nevím, jak udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103426
25.11.21 16:45
@g.sandova píše:
Tak ideálně si půjčit knihu v knihovně, treba

Tak, dnes už lze najít jestli má knihovna potřebné knihy přes jejich stránky na netu, taky to tak dělám, zadám si téma, vyhledám podle toho tématické knihy, zabukuju si je a pak pro ně dojdu nebo mi je tam dcera vyzvedne když tam jde, máme ovšem všichni v knihovně předplatné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
25.11.21 16:49
@Aubrys píše:
@Anna766 Jasně, chápu. Naše profesorka ví, že se vlastně připravujeme na absolventské práce, takže ještě je relativně „tolerantní“ :) Internet máme povolený, takže čerpám převážně z něj. Já jsem si něco napsala na papír, z různých webů jsem si sesumírovala text, no a teď jsem se dozvěděla, že musíme používat správně citace. Tak to právě nevím, jak udělat.
. Tak citovat je jistě správné, ale bavíme se tady “ jen” o seminárce. Tak jestli text vypadá moc odborně, hoď tam citaci. zbytek parafrázuj. Tam asi nebude někdo hledat plagiátorství. Na tohle téma bude asi tolik různejch článků.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7643
25.11.21 17:04

Tak na citace máš různý webový stránky, třeba tady: http://generator-citaci.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7643
25.11.21 17:08
@Aubrys píše:

Jinak teda úvaha by měla být tebou vymyšlená, jak nad tím přemýšlíš ty. Nevím, jestli je zrovna vhodný citovat něco z netu. :nevim:

A wiki říká:

Úvod – uvedení daného problému. Je v něm uvedeno, čím se další text bude zabývat, proč je toto téma zajímavé a důležité, k jakému cíli chci dospět
Vlastní stať – rozbor problému (zaměřuje se maximálně na tři jeho zajímavé aspekty), uvažování, argumentace, dílčí myšlenky a shrnutí…
Závěr – shrnutí základních myšlenek, k nimž úvaha směřovala, zdůraznění, proč byly takové závěry v textu vysloveny, může se objevit i pointa (zajímavá myšlenka – citát, řečnická otázka na závěr, která zdůrazní hlavní myšlenku celého textu apod.)[1]

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1461
25.11.21 17:11

@Aubrys
Je to jen seminárka, ale pokud vám učitelka poslala šablonu, bude asi chtít náležitosti jako u vyššího typu prací.
V úvodu seznam čtenáře s tím, co je tématem práce, jak je rozdělena…
Pokud chce i citace, existuje citační norma a generátor citací. Najdeš na netu.
A určitě použij i nějaké knihy, nejen internet.

@Anna766
Aničko, co studuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18809
25.11.21 18:39

Udělej si rešerši na netu, kde se o tom co píše a pročti to. Rozmysli si co si o tom myslíš.

Na začátku úvahy napiš základní shrnutí toho co je základ, pak rozvíjej svůj názor a pak to nějak shrň a uzavři.

Projdi třeba tohle

začni tím, že si uděláš pár kvízů, abys zjistila jestli o Romech něco víš.

https://www.rommuz.cz/…uzeum/kvizy/

a pak projdi odbornější materiály

http://www.czechkid.cz/si1360.html

https://www.vlada.cz/…iny-2019.pdf

(tohle si poslechni celé)
https://wave.rozhlas.cz/…rika-8494356

https://www.idnes.cz/…_lidicky_sub

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6043
25.11.21 18:40

Dej si pozor na gramatiku. Máš chybu už v nadpisu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
25.11.21 19:32

@Alriga Kde, prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu