Separační úzkost až ve dvou letech

Anonymní
23.7.21 07:53

Separacni uzkost az ve dvou letech

Ahoj, rada bych se zeptala, zda to mel nekdo podobne. Moje dite ma lehce pres dva roky a tak nejak od 2. narozenin ma extremni separacni uzkost, nemuzu od nej na metr, zhorsilo se usinani, vsechny odmita, vcetne manzela, trpime tim vsichni..ja se snazim byt s nim, ale je to hrozne vycerpavajici, manzel je nestastny… Dite nemelo separacni uzkost jako kojenec a me zajima, jestli to mel nekdo podobne? Je to normalni az takhle ve dvou letech a preslo to nekdy? Je mozne, ze by to mohlo souviset s rustem poslednich zubu? Ja bych rekla, ze jsme snad nic spatne neudelali, nenechavala jsem vybrecet, nikdy jsem nemizela bez rozlouceni, kojila jsem do roka, dite je od narozeni spis nekontaktni, az doted. Dekuji predem za typy, rady a zkusenosti. Prosim anonym, kamardky vi, ze tohle resim

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19567
23.7.21 08:08
@Anonymní píše:
Ahoj, rada bych se zeptala, zda to mel nekdo podobne. Moje dite ma lehce pres dva roky a tak nejak od 2. narozenin ma extremni separacni uzkost, nemuzu od nej na metr, zhorsilo se usinani, vsechny odmita, vcetne manzela, trpime tim vsichni..ja se snazim byt s nim, ale je to hrozne vycerpavajici, manzel je nestastny… Dite nemelo separacni uzkost jako kojenec a me zajima, jestli to mel nekdo podobne? Je to normalni az takhle ve dvou letech a preslo to nekdy? Je mozne, ze by to mohlo souviset s rustem poslednich zubu? Ja bych rekla, ze jsme snad nic spatne neudelali, nenechavala jsem vybrecet, nikdy jsem nemizela bez rozlouceni, kojila jsem do roka, dite je od narozeni spis nekontaktni, az doted. Dekuji predem za typy, rady a zkusenosti. Prosim anonym, kamardky vi, ze tohle resim

Někdy to přijít muselo :hug: Pokud se v té době nestalo nic, co by mohlo vyvolat úzkost či strach z odloučení (nějaký delší pobyt u babičky, školka, tvoje těhotenství apod.), tak prostě jen vydržet a dopřát mu co nejvíce kontaktu a jistoty u tebe. Asi to musí být náročné u takhle „velkého“ dítěte, ale jistě to brzy přejde, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2750
23.7.21 08:26

Ahoj, moje dite melo separacni uzkost (nebo neco podobneho) taky pozdeji. Nekdy mezi 2-3 rokem. V nekterych oblastech ma opozdeny vyvoj(socialno, hra), takze i toto bylo pozdeji. Preslo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 08:34
@unuděná píše:
Někdy to přijít muselo :hug: Pokud se v té době nestalo nic, co by mohlo vyvolat úzkost či strach z odloučení (nějaký delší pobyt u babičky, školka, tvoje těhotenství apod.), tak prostě jen vydržet a dopřát mu co nejvíce kontaktu a jistoty u tebe. Asi to musí být náročné u takhle „velkého“ dítěte, ale jistě to brzy přejde, neboj.

Dekuju :) myslim, ze se nic nestalo, prave jen zacly rust ty zuby, ale spis se na to upinam, ze to s kompletnim chrupem skonci..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 08:41
@Oriseka píše:
Ahoj, moje dite melo separacni uzkost (nebo neco podobneho) taky pozdeji. Nekdy mezi 2-3 rokem. V nekterych oblastech ma opozdeny vyvoj(socialno, hra), takze i toto bylo pozdeji. Preslo to.

Dekuji, take se mi zda, ze ma nektere veci opozdene, treba i ten strach z cizich lidi ma az ted, ale vsechno spis vuci dospelym, ale prave me napadlo, jestli to treba neznaci, ze celkove bude mit nektere veci pozdeji..no snad ji to prejde, at to nemusim resit na 3 lete prohlidce :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
2750
23.7.21 08:53

Vlozeno dvakrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25889
23.7.21 09:00

Hele, moje starší dítě jestli mělo v batolecím věku separačku snad týden a ještě nic extra.
A od té doby, co nastoupil do školy, tak mi přijde, že separaci od své primární smečky snáší čím dál tím hůř. :lol: V první třídě ještě chtěl na školu v přírodě. Teď je u nás škola v přírodě sprosté slovo a v lednu mi u přihlašování na tábor chytil hysterák (teď je tam dle fotek happy jak dva grepy).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 10:25
@Svistice píše:
Hele, moje starší dítě jestli mělo v batolecím věku separačku snad týden a ještě nic extra.
A od té doby, co nastoupil do školy, tak mi přijde, že separaci od své primární smečky snáší čím dál tím hůř. :lol: V první třídě ještě chtěl na školu v přírodě. Teď je u nás škola v přírodě sprosté slovo a v lednu mi u přihlašování na tábor chytil hysterák (teď je tam dle fotek happy jak dva grepy).

Taky dobry…snad to mymu nevydrzi az do skoly :zed:…je to tezky..vsechny kamaradky uz to maj za sebou a u nas teprve ted a jak uz mluvi, tak je to mnohem horsi..navic se bojim, aby to nebyl nejaky problem, nejake uzkosti do budoucna, nocni mury…a take porad premyslim, jestli jsem neudelala nekde chybu na zacatku

• Citovat
  • Nahlásit
2046
23.7.21 16:12
@Anonymní píše:
Taky dobry…snad to mymu nevydrzi az do skoly :zed:…je to tezky..vsechny kamaradky uz to maj za sebou a u nas teprve ted a jak uz mluvi, tak je to mnohem horsi..navic se bojim, aby to nebyl nejaky problem, nejake uzkosti do budoucna, nocni mury…a take porad premyslim, jestli jsem neudelala nekde chybu na zacatku

Touhle svou nejistotou a pochybnostmi tomu ale nepomáháš, spíš naopak :-( Začneš v něm vidět problém, rozbíhají se ti v hlavě špatné scénáře - to ovlivňuje tvoje chování a děti v tomto mohou být dost citlivé a vycítí kde co. Vím, že se to špatně ovlivňuje, ale zkus tyhle myšlenky nechat a soustředit se na „tady a teď“. Prostě teď to tak má, teď to tak potřebuje, a časem to zas nejspíš bude jinak. Mám pocit, že děti mají vždycky nějaké období něčeho a to pak vystřídá zase jiné období něčeho. Syn např. dlouho usínal jedině tak, že jsem u něj seděla a držel mě za ruku a trochu mě na té ruce škrábal a tím se uklidňoval a postupně usnul. Trvalo to určitě pár měsíců a pak to přešlo. Mohlo mu být tak 2 roky tehdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 18:10
@pet p píše:
Touhle svou nejistotou a pochybnostmi tomu ale nepomáháš, spíš naopak :-( Začneš v něm vidět problém, rozbíhají se ti v hlavě špatné scénáře - to ovlivňuje tvoje chování a děti v tomto mohou být dost citlivé a vycítí kde co. Vím, že se to špatně ovlivňuje, ale zkus tyhle myšlenky nechat a soustředit se na „tady a teď“. Prostě teď to tak má, teď to tak potřebuje, a časem to zas nejspíš bude jinak. Mám pocit, že děti mají vždycky nějaké období něčeho a to pak vystřídá zase jiné období něčeho. Syn např. dlouho usínal jedině tak, že jsem u něj seděla a držel mě za ruku a trochu mě na té ruce škrábal a tím se uklidňoval a postupně usnul. Trvalo to určitě pár měsíců a pak to přešlo. Mohlo mu být tak 2 roky tehdy.

Dekuju, asi je to tak, spis urcite, hodne i z manzelovi strany…zkusim to tak brat..asi se potrebuju spis ja srovnat s novou situaci, nez dite s uzkosti…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat